meat

خرید و فروش عمده گوشت

توسط

گوشت یکی مهم‌ترین نیازهای انسانی است و با پیشرفت تمدن بشری، از انواع و اقسام گوشت‌ها استفاده می‌کنیم و به همین خاطر است که کشتارگاه‌های صنعتی ایجاد شده این ماده غذایی خوراکی خام بوده که باید برای این که باکتری‌های آن از بین بروند از روش‌هایی استفاده تا با خوردن آن به مسمومیت غذایی دچار نشویم.

در این مقاله در ابتدا به شما انواع گوشت را معرفی می‌کنیم و بعد از آن خرید عمده گوشت و استان‌های تامین‌کننده گوشت تهران و کشورهای صادرکننده و واردکننده گوشت ایران را بررسی خواهیم کرد و دلیل افزایش قیمت آن‌ را متوجه خواهیم شد و در آخر بهترین روش خرید و فروش گوشت را به شما معرفی خواهیم کرد. 

انواع گوشت

مهم‌ترین دسته‌بندی گوشت بدین شرح است:

 • گوشت قرمز: گاو، گوسفنند، گوساله، بز، شتر
 • گوشت پرندگان: مرغ، بوقلمون، بلدرچین، مرغابی و غاز
 • گوشت‌‌آبزیان: ماهی، میگو، خاویار، خرچنگ دریایی
 • گوشت شکار: آهو، گوزن، خرگوش

از آن جایی که مضرات گوشت قرمز مشخص شده امروزه فواید گوشت سفید بر همه آشکار شده و در اکثر خریدها، این نوع گوشت را بیشتر خریداری می‌کنند. امروزه مصرف گوشت سفید در مقایسه با قرمز بیشتر شده و این نوع گوشت برای بدن مفید بوده و به همین دلیل سرآشپزها اکثر غذاهای اصلی را با این نوع گوشت درست می‌کنند.

meat

خرید عمده گوشت

از گوشت گرم گوسفند و گاو بسیار زیاد استفاده می‌شود و برخی فروشگاه‌ها و شرکت‌ها به همه نقاط ایران سرویس می‌دهند و حداقل حجم ارسالی، یک تن بوده و انواع و اقسام گوشت مثل گوشت گوسفند، شتر، برزیلی، منجمد با مهر و تاییدیه وزارت دامپزشکی تهیه شده و به مشتریان سراسر کشور ارسال می‌شود. در برخی اوقات، گوشت‌ها در بسته‌های 25 کیلویی ارسال شده که نسبت به ارسال فله بهتر بوده و از پخش شدن گوشت حین ارسال جلوگیری می‌شود.  گوشت گرم بره گرجستانی و پاکستانی نیز طرفداران خاصی دارد و برای مشتریان و با قیمت‌های استثنایی ارسال می‌شود.

گوشت قرمز گردن هم یکی از مواردی است که مشتریان زیادی دارد و سایت‌های مختلفی آن را می‌فروشند و قیمت آن متناسب با حجم ارسالی، مشخص می‌شود. گوشت قرمز بدون چربی، بهترین محصول بوده و رستوران‌ و هتل‌ها این نوع گوشت را بیشتر خریداری می‌کنند. 

گوشت سفید مانند گوشت مرغ ، ماهی، بلدرچین هم برای بدن فواید بسیار زیادی دارند و به همین دلیل در مراکز عرضه گوشت و وب سایت‌های مختلفی عرضه میشوند. برخی شرکت‌ها و فروشگاه‌ها، با شرکت‌های خصوصی و دولتی، نسبت به تامین گوشت مجموعه آن‌ها قراردادهای بلندمدتی منعقد کرده و انواع و اقسام گوشت‌های دلخواه شرکت را تامین می‌کنند.

خرید گوشت گوسفندی به صورت عمده

وب ‌سایت‌های مختلفی، گوشت گوسفندی را عرضه می‌کنند. گوشت ران؛ قلوه، سردست، ماهیچه و راسته، قلوه بی استخوان یا با استخوان قیمت‌های متفاوتی دارند. اکثر گوشت‌های گوسفندی به تهران ارسال می‌شود و از سایر استان‌های کشور، گوشت‌ها وارد شده و در سطح تهران توزیع می‌شود. رستوران‌ها و هتل‌ها مهم‌ترین مشتریان این محصول بوده و گوشت را با تناژ بالایی خریداری می‌کنند. این دو صنف نسبت به سایرین، این محصول را به صورت پاک و قطعه شده خریداری می‌‌کنند.  

استان‌های تامین‌کننده گوشت تهران

گوشت گوسفندی استان تهران از استان‌هایی مانند لرستان، گلستان، گنبد کاووس، کردستان وارد شده و توزیع می‌شود.  گوشت گوسفندی، ترکمن یکی از بهترین گوشت ها بوده کیفیت بالایی دارد. استان قم یکی دیگر از استان‌های صادرکننده گوشت گوسفندی به تهران است و همه گوشت‌های ارسالی کیفیت بالایی دارند. از آن جایی که این استان‌ها هم عشایرنشین هستند، به همین دلیل ظرفیت تامین گوشت تهران را دارند. ستاد تنظیم بازار بر قیمت گوشت گوسفندی و سایر انواع آن رسیدگی کرده و با متخلفان، قانونی برخورد خواهد کرد و با متخلفانی که بی‌رویه قیمت گوشت را افزایش می‌دهند برخورد خواهد شد.

meat

کشورهای صادرکننده گوشت به ایران

کمبود گوشت از کشورهای دیگری مانند ارمنستان، مغولستان، هند، روسیه، پاکستان و برزیل وارد می‌شود و سه کشور، هند، پاکستان، برزیل مهم‌ترین تامین کنندگان گوشت گوسفندی ایران هستند. گوشت منجمد برزیل طی سال‌های گذشته وارد شده و همچنان این روند ادامه دارد و بخاطر مسافت بسیار زیاد دو کشور، محصول از طریق هوایی به کشور ایران وارد می‌شود.

کشورهای واردکننده گوشت ایران

 1. کویت
 2. عراق
 3. عمان
 4. یمن
 5. پاکستان
 6. عربستان
 7. قطر
 8. بحرین
 9. امارات متحده عربی

فروش عمده گوشت منجمد برزیلی

بخاطر کمبود گوشت در ایران، از برزیل گوشت منجمد برزیلی وارد می‌شود و با نرخ‌های کم و بیش یکسانی به فروش می‌رسد. این محصول با برندهایی همچون جی جی، فریبوی و جی جی زد وارد می‌شود. رستوران‌های مختلف، هتل‌ها و کیترینگ‌ها از این نوع گوشت خیلی زیاد استفاده می‌کنند. گوشت منجمد برزیلی سردست برزیلی یکی از بهترین گوشت‌ها است که به کشور ایران وارد می‌شود و قیمت این محصول هم مناسب بوده و همه اقشار می‌توانند از آن استفاده کنند.  

قیمت گوشت گوسفندی

قیمت گوشت در اثر انتشار ویروس کرونا به شدت افزایش یافته، ولی قیمت آن در فروشگاه‎‌های زنجیره‌ای به گونه تنظیم شده که همه اقشار بتوانند آن را خریداری کنند. قیمت بالای گوشت ناشی از تقاضای بالای آن است و در صورتی که عرضه آن از حد معمول بیشتر باشد، قیمت کاهش خواهد یافت. البته واردات بی‌رویه گوشت منجمد برزیلی نیز به افزایش قیمت گوشت دامن می‌زند.

بهترین روش خرید عمده گوشت

خرید و فروش آنلاین بهترین روش خرید و فروش گوشت است و با کلیک می‌توانید محصولات مورد علاقه خود را خریداری کرده و تحویل بگیرید.

meat

نتیجه‌گیری

گوشت یکی از نیازهای مهم و اصلی خانواده‌های ایرانی است و به همین دلیل عمده‌فروشان با واردکردن گوشت از کشورهایی مانند هند، پاکستان، برزیل، روسیه، ارمنستان، مغولستان سعی می‌کنند که کمبود گوشت را جبران کنند و در همین راستا نیز کشورهایی مانند عراق، کویت، یمن، پاکستان، عربستان، قطر، بحرین ، امارات و عمان از ایران گوشت خریداری می‌کنند. گوشت به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شود، ولی گوشت قرمز، طیور، آبزیان و شکار مهم‌ترین طبقه بندی است که به چشم می‌خورد. اگرچه سایر گروه‌بندی‌های هم برای گوشت وجود دارد. 

رستوران‌ها، فست‌فود و هتل‌ها از پرمصرف کننده ترین مشتریان گوشت بوده و این محصول را به صورت عمده و با تناژ بالایی خریداری می‌کنند و همواره درصدد تهیه محصول با قیمت پایین است. قیمت گوشت بخاطر انتشار ویروس کرونا به شدت افزایش یافته و انتظار می‌رود تا پایان بحران کاهش نیابد. 

ممکن است دوست داشته باشید