ریمارکتینگ و ریتارگتینگ

ریمارکتینگ چیست؟ چگونه مشتریان از دست رفته را برگردانیم؟

توسط

قطعاً حفظ مشتریان فعلی و قدیمی برای افرادی که بودجه لازم جهت انجام تبلیغات را ندارند، بهترین شیوه به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید از مزایای ریمارکتینگ استفاده کنید، باید یک لیست از شماره تماس کاربران و‌ ایمیل‌های آن‌ها تهیه کرده و بتوانید جهت نگه داشتن آن‌ها در وب سایت و فروشگاه خود، ارتباط با آن‌ها را همواره حفظ نمایید.

سرمایه اصلی هر کسب و کاری، مشتری به شمار می‌رود. نگه داشتن مشتری‌های قدیمی و فعلی می‌تواند نسبت به جذب مشتریان جدید، بسیار به صرفه‌تر باشد.

قطعاً حفظ مشتریان فعلی و قدیمی برای افرادی که بودجه لازم جهت انجام تبلیغات را ندارند، بهترین شیوه به شمار می‌رود.

اگر می‌خواهید از مزایای ریمارکتینگ استفاده کنید، باید یک لیست از شماره تماس کاربران و‌ایمیل‌های آن‌ها تهیه کرده و بتوانید جهت نگه داشتن آن‌ها در وب سایت و فروشگاه خود، ارتباط با آن‌ها را همواره حفظ نمایید.

ریمارکتینگ و ریتارگتینگ

ریمارکتینگ

بدون شک ورود کاربران به وب سایت فروشگاهی شما و خروج بدون خرید محصولات می‌تواند یک کابوس برای کسب و کار اینترنتی محسوب شود.

در این بین بسیاری از مدیران کسب و کار‌های اینترنتی سعی می‌کنند با استفاده از تکنیک‌های ریتارگتینگ و ریمارکتینگ موجبات رونق کسب و کار خود را فراهم کرده تا بتوانند علاوه بر جذب مشتریان جدید، مشتریان قدیمی را ترغیب به خرید دوباره نمایند. با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در مورد این تکنیک را ارائه دهیم.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

مشتری از دست رفته چه کسی است؟

همانگونه که عنوان شد بسیاری از افراد و بازدید‌کنندگان وب سایت شما، در حقیقت به عنوان گروهی که از کسب و کار شما رضایت ندارند، باید به گونه‌ای ترغیب به خرید و استفاده از محصولات شما شوند.

در واقع مشتری از دست رفته به کاربری گفته می‌شود که با وجود اینکه قصد خرید محصولات در بستر اینترنت را دارد و به عنوان یک مصرف‌کننده بالقوه شناخته می‌شود اقدام به خروج از وب سایت شما بدون خرید خواهد نمود.

همانگونه که می‌دانید هدف‌گیری مجدد و بازاریابی، دو شیوه متفاوت جهت رشد کسب و کار‌های اینترنتی به شمار ‌می‌روند. به همین علت این دو روش با هم تفاوت‌هایی خواهند داشت.

در ریتارگتینگ شما باید با استفاده از ابزار و پول به تبلیغ در وب سایت‌های دیگر بپردازید تا بتوانید مشتریان جدید و بالقوه‌ای برای خود جذب کنید. هنگامی که شما بر روی وب سایت خود ترافیک زیادی مشاهده کرده ولی نرخ تبدیل پایینی دارید، باید از این تکنیک بهره برد تا بتوانید مخاطبان و کاربران را جذب نمایید.

ریمارکتینگ و ریتارگتینگ

تفاوت ریمارکتینگ و ریتارگتینگ

در عین حال ریمارکتینگ به فرآیندی گفته می‌شود. که شما با استفاده از روش‌هایی مانند تماس گرفتن، ارسال پیامک و‌ایمیل بازاریابی مجدد را انجام داده و می‌توانید کاربران و مشتریان قدیمی خود را ترغیب به خرید مجدد نمایید. این روش به خوبی می‌تواند از انجام تبلیغات جدید شما را دور نگه داشته و هزینه‌های کمتری بپردازید.

“در پلتفرم عمده فروشی آنلاین سندباسل از یک کیلو تا یک کشتی را به راحتی بفروش!!!”

چرا بازاریابی مجدد اهمیت دارد؟

بسیاری از مدیران کسب و کار و اهمیت بسیاری برای بازاریابی مجدد و بازگشت مشتریان از دست رفته قائل هستند. شما با ریمارکتینگ به خوبی می‌توانید نرخ تبدیل خود را بهبود بخشیده و فرآیند فروش و کسب درآمد را به بهترین شکل برای خود مهیا کنید.

کاهش هزینه‌های تبلیغات و همچنین افزایش آگاهی از برند شما از دیگر مزایای استفاده از ریمارکتینگ به شمار ‌می‌روند. به همین علت امروزه انواع مختلف بازاریابی مجدد برای شما در دسترس قرار گرفته‌اند.

نحوه بازگشت مجدد مشتریان

اگر به صورت مستقیم در ریمارکتینگ خود با مشتریان در ارتباط هستید، روش‌های مختلفی در دسترس داشته و می‌توانید بازاریابی اینترنتی را انجام دهید.

به عنوان مثال ارائه تخفیف کالا، انجام قرعه کشی، ارائه هدایا به مشتریان و کاربران با خرید و بسیاری از روش‌های دیگر به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بازار هدف خود را تقویت کرده و مشتریان بالقوه‌ای را در وب سایت خود پیدا کنید. با ما همراه باشید تا به شما راهکار‌هایی جهت بازگشت مشتریان از دست رفته به شما ارائه دهیم.

“رایگان و بدون کارمزد، از یک کلیو تا یک کشتی از محصولات غذایی،آرایشی بهداشتی و صنایع دستی رو در سایت سندبادسل بفروش. کافیه فقط ثبت نام کنی!!!!  “

ریمارکتینگ و ریتارگتینگ

دلیل موضوع را بیابید

اولین و مهمترین نکته که شما باید در ریمارکتینگ و بازگشت مشتریان به کسب و کار و وب سایت خود باید را در نظر داشته باشید، بررسی دلیل ناراحتی کاربران و ترک وب سایت شما خواهد بود.

شما باید دلیل این موضوع را یافته و بتوانید نقاط ضعف خود را برطرف کرده و با تقویت نقاط قوت خود به خوبی بتوانید موجبات حفظ کاربران را فراهم نمایید.

برقراری ارتباط با مشتری

برای جذب و بازگشت مشتری از دست رفته ملزم به برقراری ارتباط مناسب و سازنده با آن‌ها خواهید بود. شما باید به گونه‌ای عمل کنید که بتوانید از شدت ناراحتی و خشم مشتری بکاهید و کوچکترین اشتباهی که در این زمینه انجام داده‌اید را به برطرف نمایید.

توجه داشته باشید که نحوه برخورد شما در این زمینه بسیار حائز اهمیت بوده و کاربر باید احساس کند که ارزش فراوانی برای او قائل هستید.

“خرید و فروش عمده آجیل و خشکبار به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده”

بازاریابی مجدد

جهت برقراری ارتباط با مشتریان شما می‌توانید از طریق‌ایمیل، پیام‌رسانی شخصی و همچنین پیام کوتاه اقدام کنید. هر کدام از این روش‌ها با توجه به این که شما اطلاعات کافی از مشتریان خود را دارید و به راحتی در دسترس شما قرار دارند.

ارائه کد تخفیف و دلجویی

گاهی اوقات شما با مشکلاتی مواجه می‌شوید که دلایل نارضایتی مشتری و کاربر خارج از کنترل شما خواهد بود. در این حال بهترین کار جهت بازگشت مشتری، ارائه کد‌های تخفیف به جهت دلجویی از آن‌ها خواهد بود. توجه داشته باشید برخی اوقات هیچ گونه اشتباهی از سوی شما و مشتری رخ نداده و دلیل خاصی برای ناراحتی مشتری وجود ندارد.

در هر حال می‌توانید با ارائه کد‌های تخفیف، جایزه و قرعه کشی بین مشتریان، به کاربران نشان دهید که حضور آن‌ها در وب سایت شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

ارائه پیش فاکتور

اگر شما به مشتریان پیش فاکتور ارائه دهید می‌توانید به آن‌ها این پیام را منتقل کنید که هدف شما انجام معامله و فروش کالا بدون کوچک‌ترین اشتباه خواهد بود.

در این حال مشتری می‌تواند حس خوبی پیدا کرده و نسبت به شما اطمینان حاصل نماید. خلاصه‌ای از خدمات ارائه شده را می‌توانید قبل از نهایی کردن سفارش مشتری در یک پیش فاکتور به آن‌ها نمایش دهید. شرایطی که موجب افزایش اعتماد و رونق کسب و کار شما خواهد شد.

سخن پایانی

بدون شک یکی از مهمترین اهداف مدیران کسب و کار‌ها در راه‌اندازی وب سایت فروشگاهی، رسیدن به هدف با ریتارگتینگ و ریمارکتینگ خواهد بود.

ما در مجموعه سندبادسل به شما راهکار‌های مختلفی جهت بهبود کسب و کار ارائه داده‌ایم. چنانچه در این زمینه با سؤالاتی مواجه شده‌اید، می‌توانید با ما ارتباط برقرار کرده و در سریعترین زمان پاسخ خود را دریافت نمایید.

 

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!”

ممکن است دوست داشته باشید