https://www.sandbadcell.com/search/products/0/%D8%B3%D9%88%DB%8C%D8%A7

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی + 1400

توسط

 

 • تاریخ شمسی: ۹ الی ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۰
 • تاریخ میلادی: Jan 29 to 1 Feb 2022
 • ۴ روز نمایشگاه
 • شنبه تا سه‌شنبه
 • زمان بازدید ۸ صبح الی ۱۵ عصر
 • محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در این نشست طی سخنانی گفت: هماهنگی‌های لازم با مدیران کل استانی برای حضور هرچه شایسته‌تر در این دوره از نمایشگاه انجام شده است. نامه‌ای را به ۳۱ استان ارسال کردیم و موارد مهم به آن‌ها در این نامه یادآوری شده که این موارد مهم منشور برگزاری این دوره از نمایشگاه است.

علی‌اصغر شالبافیان افزود: محتوای بسیار خوبی از سوی روابط‌عمومی‌های استان‌ها تهیه شده است. این تولید محتوا البته نباید محدود به زمان برگزاری نمایشگاه باشد و در طول سال نیز این تولید محتوا می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی اظهار کرد: در حوزه گردشگری سلامت قائل به تفکیک وظایف و ماموریت‌ها بین این وزارتخانه و وزارت بهداشت نیستیم و بیمارستان‌هایی که در این حوزه فعال هستند با همت ادارات کل استانی باید در این نمایشگاه حضور یابند.

وی یادآور شد: نمایشگاه دو بخش حضوری و مجازی دارد. امکان حضور مجازی هنرمندان صنایع‌دستی نیز در این دوره از نمایشگاه فراهم‌ شده است. این حضور مجازی باید نمایان باشد و بازدیدکنندگان از نمایشگاه امکان آشنایی با شرکت‌کنندگان مجازی را داشته باشند.

شالبافیان اضافه کرد: یکی از موضوعات دیگر برنامه‌ریزی برای حضور دانشجویان است. در این باره دانشجویان رشته‌های مرتبط با گردشگری و صنایع‌دستی می‌توانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند. نگاه به حضور دانشجویان در این دوره از نمایشگاه باید نگاه تسهیلگر باشد و امکان بازدید رایگان آن‌ها فراهم خواهد شد.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، با توجه به همزمانی برگزاری نمایشگاه با دهه مبارک فجر، موضوعات مرتبط با دهه فجر و برنامه‌های مناسبتی با توجه به فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در این دوره از نمایشگاه باید تدارک دیده شود. ساعت فعلی نمایشگاه ۸ تا ۱۵ تعیین شده است اما احتمال اینکه ساعت نمایشگاه افزایش یابد وجود دارد، مکاتبه‌های لازم در این باره انجام شده است.

 

توجه ویژه به شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی در نمایشگاه

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این نشست گفت: با دستور وزیر میراث فرهنگی قرار شد سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی با نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ادغام شود و به‌منظور هم‌افزایی، این دو نمایشگاه در کنار هم دیده شده است.

پویا محمودیان گفت: کیفیت نمایشگاه برای ما در هر دو بخش دارای اهمیت است و همه باید تلاش کنیم تا این نمایشگاه به شکل هرچه بهتر برگزار شود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در این نمایشگاه حضور پررنگ شهرها و روستاهای جهانی و ملی صنایع‌دستی است و در این‌ نمایشگاه به خوبی این ظرفیت برای علاقه‌مندان معرفی خواهد شد. تلاش‌ها و جدیتی که برای شهرها و روستاهای ملی و جهانی صنایع‌دستی انجام شده و نیز دستاوردهای این شهرها و روستاها در این نمایشگاه باید به شکل مناسبی معرفی شود.

محمودیان اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم در این نمایشگاه توجه جدی به استان‌های محروم است که با دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از آن‌ها حمایت جدی خواهد شد و همچنین هنرمندان کم‌بضاعت که از سوی استان‌ها معرفی می‌شوند از نگاه حمایتی برخوردار خواهند بود.

برنامه‌های متنوع و جذاب استان‌ها برای نمایشگاه

در بخش دیگری از این جلسه مدیران کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها به ارائه برنامه‌های شاخص خود در این نمایشگاه پرداختند.  

استان فارس پنج اثر فاخر صنایع‌دستی را در این نمایشگاه رونمایی خواهد کرد،  ضمن اینکه استفاده از ظرفیت‌های چهره‌های ملی هنری و ورزشی به‌عنوان سفیران گردشگری یکی دیگر از برنامه‌های شاخص این استان در این دوره از نمایشگاه است.

استان آذربایجان شرقی نیز از حضور مجمع خیرین میراث‌فرهنگی در این دوره از نمایشگاه خبر داد.

استان خراسان جنوبی در این دوره از نمایشگاه در حوزه گردشگری خوراک و نیز موسیقی مقامی برنامه‌های ویژه‌ای خواهد داشت. ضمن اینکه برنامه ویژه‌ای برای معرفی محصولات روستای جهانی خُراشاد خواهد داشت.

استان خوزستان از تعدادی از آثار فاخر صنایع‌دستی استان و نیز تعدادی اپلیکیشن گردشگری رونمایی خواهد کرد.

استان سمنان نیز از حضور استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه خبر داد. همچنین نمایش و معرفی لباس ایل سنگسری و رونمایی از ۱۸ اثر دارای مهر اصالت صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های این استان در این دوره از نمایشگاه‌ است.

در این دوره از نمایشگاه همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از اثر فاخر صنایع‌دستی با طرح انگشتر سردار سلیمانی رونمایی خواهد کرد.

رونمایی از طرح گردشگری مجازی و بازدید مجازی از بناهای تاریخی و معرفی اولین سایت گردشگری در فضای کسب و کار در فضای مجازی و معرفی سفیر گردشگری خوراک از برنامه‌های استان یزد در این نمایشگاه به حساب می‌آید.

استان اردبیل با طرح‌هایی در حوزه گردشگری خانواده و گردشگری مجازی و نیز طرح‌هایی در حوزه بسته‌بندی صنایع‌دستی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی حضور خواهد یافت.

حضور گروه تواشیح دانش‌آموزی در افتتاحیه، رونمایی از برنامه رادیو گردشگری و اجرای برنامه تلویزیونی سلام خورشید، رونمایی از دو اپلیکیشن حوزه گردشگری و رونمایی از محصولات سوغات زیارت در حوزه صنایع‌دستی از برنامه‌های استان خراسان رضوی در این نمایشگاه به شمار می‌رود.

استان مازندران با ویژه برنامه‌های مربوط به رویداد ساری ۲۰۲۲ در این نمایشگاه حضور می‌یابد.

استان کردستان در این دوره از نمایشگاه آثار دارای مهر اصالت صنایع‌دستی را به نمایش خواهد گذشت و اقلام تبلیغاتی جدیدی را در حوزه گردشگری رونمایی خواهد کرد.

رونمایی از ۱۸ اثر فاخر صنایع‌دستی دارای مهر اصالت، رونمایی از کشتی تفریحی، رونمایی از یک برند گردشگری و امضای تفاهم‌نامه از برنامه‌های استان بوشهر در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران است.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران ۹ تا ۱۲ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه ها بین المللی برگزار می شود.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————

ساعت بازدید از نمایشگاه بین المللی 

این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۷ عصر در خدمت بازدیدکنندگان است.


آدرس و دسترسی به نمایشگاه بین المللی

محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، واقع در شمال تهران و بزرگراه چمران، حوالی منطقه جنوب‌شرقی دانشگاه شهید بهشتی است.

نمایشگاه بین‌المللی تهران دارای سه درب ورودی است که درب شمالی از بزرگراه چمران و درب جنوبی و جنوب‌غربی از سمت خیابان سئول می‌باشد.

دسترسی با وسیله شخصی:

خیابان‌های منتهی به نمایشگاه بین المللی عبارتند از:

 1. درب جنوبی: بزرگراه نیایش _ خیابان سئول به سمت شمال _ انتهای جاده اختصاصی نمایشگاه _ روبروی درب اصلی باشگاه انقلاب. این درب به درب اصلی نمایشگاه نیز مشهور است و تنها مسیری است که اجازه تردد اتومبیل به داخل نمایشگاه از آن داده می‌شود. این درب مجاور سالنهای ۷، ۸، ۹ و ۲۷ می‌باشد.
 2. درب جنوب غربی: بزرگراه نیایش _ خیابان سئول به سمت شمال _ جاده اختصاصی نمایشگاه _ ورودی اول. این درب جهت دسترسی به پارکینگ جنوب غربی نمایشگاه است که بهترین دسترسی را به سالن های میلاد؛ خلیج فارس و ۳۵، ۳۸، ۴۰ و ۴۱ را دارد.
 3. درب شمالی (ورودی پارکینگ طبقاتی): بزرگراه چمران به سمت جنوب _ بعد از پمپ بنزین _ مسیر کنار گذر.
 4. درب شمالی (تردد پیاده): بزرگراه چمران به سمت چهارراه پارک وی _ پل عابر پیاده نمایشگاه بین المللی.
 5. درب شمالی (ورودی شماره ۲ پارکینگ طبقاتی):خیابان یمن _ خیابان رشید فضل الله.

دسترسی با مترو:

نزدیک‌ترین مترو به نمایشگاه بین المللی تهران کجاست؟

 •  ایستگاه صدر، بزرگراه مدرس، بزرگراه چمران، درب شمالی نمایشگاه بین‌المللی تهران
 •  ایستگاه نواب صفوی – استفاده از اتوبوس بی آر تی جمهوری – پارک‌وی، ایستگاه نمایشگاه

دسترسی با اتوبوس(BRT):

 • اتوبوس بی آر تی جمهوری – پارک وی، ایستگاه نمایشگاه
 • خط پایانه افشار _ ترمینال جنوب _ ایستگاه نمایشگاه

مسیریابی به نمایشگاه بین المللی تهران

در ادامه اطلاعات و لینک مسیریابی به محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران را با اپلیکیشن‌های ویز، نشان، مسیرا و بلد برای شما قرار دادیم تا با یک کلیک بتوانید به این بازار براحتی سفر کنید.‌

توجه: قبل از کلیک بر روی لینک‌های زیر دقت داشته باشید که حتما اپلیکیشن مسیریاب بر روی گوشی شما نصب باشد.


Balad-button masira-button

نمایشگاه بین المللی تهران در نقشه گوگل مپ

دسترسی شخصی با اسنپ و تپسی:

شما می‌توانید هرکجای تهران که هستید از روی لوکیشن بالا محل دقیق برگزاری نماشگاه را پیدا کرده و با اشتراگ گزاری (share) آن در اپلیکشن‌های اسنپ و تپسی، تاکسی شخصی خود را درب منزل سوار شده و براحتی به این مکان سفر کنید.

ممکن است دوست داشته باشید