برنج ایرانی

برنج کهنه نخرید !! ارزانی برنج در راه است!!

توسط

مدیر عامل مرکز تجارت بین الملل و پایانه صادراتی آمل به مردم توصیه کرده است که برنج کهنه نخرند زیرا زمان برداشت برنج های سال جدید نزدیک است و به قیمت های پایین تری عرضه خواهد شد.

به گزارش فارس، صحبت های این مسئول بیشتر به دلیل انبار کردن برنج از سوی محتکران مربوط می شود که در روزهای گذشته، قیمت ها را بی دلیل افزایش داده اند در صورتی  که مردم خرید خود را کمتر کنند، قیمت ها پایین می آید و هدف محتکران و سودجویان هم محقق نخواهد شد.

بر اساس گزارش از بازار قیمت برنج طارم در بازار از کیلویی 84 تا 100 هزار تومان به فروش می رود این در حالی است که این برنج ها کیلویی 60 تا 65 هزار تومان از کشاورزان خریداری شده است، یعنی حدود 35 تا 40 هزار تومان هر کیلو برنج حباب قیمت دارد.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای وزارت جهاد کشاورزی شب گذشته در برنامه صدا و سیما ضمن اینکه علت افزایش قیمت برنج را احتکار از سوی برخی سودجویان مربوط دانست  از طرحی خبر داد که معتقد است تا یک هفته آینده می‌تواند قیمت‌ها را در بازار به نرخ‌های قبلی برگرداند.

بر اساس این طرح « تا پایان ماه مبارک رمضان به همه واحدهای بازرسی و نظارت سراسر کشور دستور داده شده چنانچه بازرسان با محتکران و گرانفروشان روبه‌رو شوند، علاوه بر برخورد جدی با آنها به سازمان تعزیرات حکومتی برای صدور رای معرفی می شوند.

مدیرعامل مرکز تجارت بین الملل و پایانه صادراتی آمل همچنین از فراوانی برنج در انبارها خبر داد و گفت: برنج تنظیم بازاری هم به مراکز توزیع تحویل داده ایم و هیچ مشکلی از نظر تامین نیست و التهاب قیمت های به زودی فروکش می کند.

ممکن است دوست داشته باشید