خواص پسته

از خواص پسته و معجزات آن چه می دانید؟

توسط

در این قسمت از مقالات آموزشی مجله کسب و کار سندبادسل میخواهیم راجع به  پسته و خواص آن صحبت کنیم پس با ما در ادامه مقاله از خواص پسته و معجزات آن چه می دانید؟ همراه باشید :

خواص پسته و طعم بی نظیر آن باعث  شده این محصول در بین همه مردم جهان شناخته شده باشد. پسته انواع مختلف دارد و خواص پسته نیز بسیار زیاد هستند. پسته در صورتی که خام باشد شامل چهار درصد آب، حدود چهل درصد چربی، بیست و هشت درصد کربوهیدرات، و هم چنین شامل بیست درصد پروتئین است.

معرفی پسته و خواص آن

تمرکز مقاله امروز بر خواص پسته است. اما ابتدا کمی با این آجیل مغذی آشنا می‌شویم. پسته درخت کوچکی دارد و از خانواده بادام‌هندی به‌حساب می‌آید. منشأ این درخت کوچک و این آجیل به خاورمیانه و هم‌چنین آسیای میانه برمی‌گردد.

در کشور ما ایران؛ استان کرمان و شهر رفسنجان به‌عنوان مرکز اصلی تولید پسته محسوب می‌شوند. درواقع درخت پسته؛ درخت بومی کشورهای ایران و افغانستان می‌باشد.

طبق اسناد باستان‌شناسی پیشینه پسته به حدود شش هزار سال برمی‌گردد. پسته امروزی؛ برای اولین بار در آسیای میانه، ازبکستان کنونی کشت شد. بر اساس یک نوشته خطی که مربوط به اوایل قرن ششم میلادی می‌شود؛ مشخص می‌شود که پسته در دوران باستان در بین مردم به‌عنوان یک ماده غذایی بسیار رایج بوده است.

در کتاب کشاورزی نوشته ابن العوام که به قرن دوازدهم مربوط می‌شود، یک مقاله در رابطه با کشت درخت پسته نوشته‌شده است. هم‌چنین برخی شواهد باستان‌شناسی در رابطه با استفاده مردم از پسته در شمال کشور عراق نیز وجود دارد.

هم‌چنین برخی دیگر از شواهد موجود نشان می‌دهد که در حدود هفتصد سال قبل از میلاد، در بابل درخت پسته کشت می‌شد. در قرن نوزدهم میلادی، در مناطق مختلف جهان ازجمله؛ استرالیا، نیومکزیکو و کالیفرنیا پسته از طریق راه‌های تجاری وارد می‌شود و سپس  کشت می‌شود.

برای کسب اطلاعات در مورد پسته، خواص پسته و خرید عمده این محصول ارزشمند می توانید به سایت سندباد سل مراجعه کنید. در این سایت تمامی اطلاعات مربوط به خرید عمده پسته در اختیار شما قرار می گیرد.

سندبادسل ، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده ، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

            خواص پسته                 

خواص پسته و ارزش های غذایی پسته

خواص پسته و طعم بی‌نظیر آن باعث  شده این محصول در بین همه مردم جهان شناخته‌شده باشد. پسته انواع مختلف دارد و خواص پسته نیز بسیار زیاد هستند. پسته درصورتی‌که خام باشد شامل چهار درصد آب، حدود چهل درصد چربی، بیست و هشت درصد کربوهیدرات، و هم‌چنین شامل بیست درصد پروتئین است.

مصرف صد گرم پسته باعث ایجاد پانصد و شصت و دو کالری انرژی در بدن می‌شود. خواص پسته باعث شده است این محصول ارزش غذایی بالایی داشته باشد. این آجیل شامل پروتئین، فیبر، انواع ماده معدنی، ویتامین‌های گروه ب، برای مثال ویتامین B5 و ویتامین B6 و هم‌چنین ویتامین k و ویتامین E می‌باشد.

پسته خام شامل انواع چربی اشباع و چربی غیراشباع می‌باشد. چربی و کالری موجود در پسته در مقایسه با آجیل‌های درختی دیگر، کم‌تر می‌باشد. این ماده شامل پتاسیم، ویتامین k، گاما توکوفرول، کاروتنوئید و فیتواسترول می‌باشد.

بر اساس ادعای سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده در سال دو هزار و سه، آجیل‌ها ازجمله پسته دارای خواص زیادی هستند؛ که تأثیر بسزایی در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی دارند. بر اساس این ادعای علمی خوردن روزانه چهل و دو گرم آجیل؛ ازجمله مهم‌ترین آن‌ها که پسته است، نوعی رژیم غذایی است که شامل چربی‌های اشباع است.

هم‌چنین این رژیم غذایی کلسترول کم دارد که در کاهش بیماری‌های قلبی بسیار مؤثر است. اگر این ماده دریک رژیم غذایی درست مورداستفاده قرار بگیرد؛ باعث افزایش وزن نمی‌شود. افرادی که دیابت ندارند، می‌توانند  با مصرف پسته فشارخون سیستولیک و دیاستولیک خود را کاهش دهند. برای بهرمند شدن از خواص پسته این ماده باید در شرایط مناسب نگهداری شود. بهترین شیوه برای نگهداری از پسته این است که آن را در فریزر نگهداری کنیم.

خواص پسته

چگونه نهال درخت پسته را پرورش دهیم؟

برای اینکه از خواص پسته بهره‌مند شویم، لازم است در رابطه با  روش کشت این محصول ارزشمند نیز اطلاعات کسب کنیم. درخت پسته نوعی درخت است که در شرایط کویری رشد می‌کند؛ به‌اصطلاح به این درخت کویری گفته می‌شود. این درخت در برابر خاک شور نیز مقاومت دارد. مقاومت درخت پسته در شرایط مختلف محیطی و آب و هوایی بسیار بالا است. این درخت در دماهای مختلف ماندگار است و به خوبی رشد می‌کند. برای مثال در فصل زمستان در دمای ده درجه سانتی‌گراد و در فصل تابستان در دمای چهل و هشت درجه سانتیگراد، این درخت قابلیت رشد دارد.

پسته باید در محلی رشد کند که آفتاب به خوبی می‌تابد و خاک آن به خوبی زهکش شده باشد.

در مکان‌هایی که رطوبت هوا زیاد باشد درخت پسته رشد خوبی ندارد. برای همین در مکان‌هایی که رطوبت زیاد باشد، آب فراوان به درخت برسد و خاک ریشه به خوبی نتواند آب اضافی را جذب کند؛ این آب در قسمت ریشه باقی می‌ماند و باعث پوسیده شدن و ضعیف شدن ریشه درخت می‌شود. درخت پسته در مکان‌هایی که تابستان طولانی و گرم دارند رشد خیلی خوبی دارد.

درخت پسته به‌طورمعمول در حدود ده متر رشد طولی دارد. برگ‌های این درخت در حدود ده تا بیست سانتی‌متر طول دارند و در فصل زمستان می‌ریزند. نوع نر و ماده درخت پسته جدا است. گل‌های درخت پسته تک جنسیت هستند و به شکل خوشه رشد می‌کنند.

طریقه کاشت این درخت نیز متفاوت است، در بین تعدادی درخت ماده که کاشته شده‌اند باید یک درخت نر کاشته شود. میوه درخت پسته شبیه انگور است؛ این میوه شامل یک دانه کشیده است و این دانه خوراکی است.

پوسته میوه پسته به رنگ کرم است و سخت و مقاوم می‌باشد. دانه پسته یک پوسته گوشتی نیز دارد که رنگ آن ارغوانی و سبز روشن می‌باشد و طعم آن نیز خاص است.

در فصل پاییز وقتی این دانه می‌رسد، رنگ آن از سبز روشن به رنگ زرد و یا به رنگ قرمز تبدیل می‌شود. هم‌چنین پوسته سخت این دانه باز می‌شود. درخت پسته ازجمله درختانی است که طول عمر بالایی دارد، اغلب این درخت در حدود سیصد سال ماندگار است.

این درختان در باغ پرورش داده می‌شوند و بعد از مدت هفت و یا ده سال به تولید مناسب می‌رسند؛ درخت پسته به‌طور هرساله و یا یک سال در میان ثمر می‌دهد. وقتی درخت یک سال در میان ثمر می‌دهد، حجم محصول بیش‌تری برداشت می‌شود.

این درخت بعد از بیست سال از کاشت خود بیش‌ترین محصول را تولید می‌کند. به ازای هر هشت تا دوازده درخت ماده یک درخت نر قابلیت تولید گرده را دارد. در کشور ایران میوه درخت پسته با دست برداشت می‌شود؛ در کشورهای یونان و آمریکا از یک سری تجهیزات استفاده می‌شود که با استفاده از آن شاخه‌ها را می‌لرزانند، با این روش میوه درخت پسته برداشت می‌شود.

هر یک از این روش‌ها ویژگی و مزیت مخصوص به خود رادارند. درروش دستی این قابلیت وجود دارد که باغ دار محصولی را برداشت کند که هنوز به‌طور کامل نرسیده است.

این پسته مغز سبزی را دارد که بسیار خاص است، خواص پسته در این روش بسیار زیاد است. بعدازاین مرحله که پوسته گوشتی دانه جدا شود، پسته‌ها بر طبق اینکه دهان باز و یا دهان بسته باشند طبقه‌بندی می‌شوند.

خواص پسته
خواص پسته

سخن آخر

سایت سندباد سل با ارائه بهترین اطلاعات در مورد پسته، امکان خرید عمده این محصول را نیز برای شما مهیا کرده است. شما می‌توانید برای خرید مطمئن و دسترسی به یک محصول باکیفیت به سایت https://www.sandbadcell.com مراجعه کنید و از شرایط خرید عمده پسته مطلع شوید.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!  “

 

ممکن است دوست داشته باشید