sandbadcell

شخصیت شناسی زبان بدن بر روی صندلی و دست ها

توسط

هر چند شاید نوع نشستن افراد در یک لحظه و موقعیت خاص نشات گرفته از عوامل محیطی مختلف باشد اما بسیاری آن را نشانه ای از نشانه های شخصیت و ذات وجودی هر فرد می دانند.

شخصیت شناسی زبان بدن علم جالب و منحصر به فردی است زیرا بر اساس آن و از روی حرکات می توان به هدف و منظور واقعی افراد پی برد. شخصیت شناسی زبان بدن انواع مختلفی دارد که ما در این مطلب به شخصیت شناسی زبان بدن در روی صندلی و دست ها خواهیم پرداخت.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

ترفند های مهم برای شخصیت شناسی زبان بدن

برای پی بردن به احساسات و افکار افراد لازم است راه ها و ترفندهای شخصیت شناسی زبان بدن را شناخت. اولین ترفند این است که به دقت حرکات دست و پا ی افراد را باید زیر نظر داشت و در جزئیات آن دقت نمود. با این کار می توان بدون آن که طرف مقابل متوجه شود و یا مطلبی را به زبان بیاورد به رازهای درونش پی برد. راه دیگر برای شخصیت شناسی زبان بدن توجه به حالت چشم ها و نوع حرکت آن ها می باشد.

governance

فواید و مزایای شخصیت شناسی زبان بدن

افراد می توانند به وسیله ی شخصیت شناسی زبان بدن در موقعیت های مختلف افراد دروغگو  و راستگو را از همدیگر تشخیص دهند. مهم ترین مزیت یادگیری این علم آن است که در گفت و گو با دیگران به راحتی می توان رفتار و حرکات خود را کنترل کرده و از بروز اسرار و رازهای درون خود جلوگیری کنیم و رفتار و معاشرت اجتماعی خود را در فضایی کنترل شده مدیریت نمایبم.

شخصیت شناسی زبان بدن در روی صندلی

شخصیت شناسی زبان بدن تفسیری از حرکات و رفتارها را نمایش می دهد که مفهوم احساس واقعی افراد را نمایان می کند. یکی از موارد مهم در این علم طرز نشستن افراد بر روی صندلی است.

از روی نحوه نشستن و قرار گیری افراد در روی صندلی می توان به احساسات و عواطف و طرز فکرشان در موقعیت های خاص پی برد. طرز نشستن افراد بر روی صندلی می تواند بیانگر بسیاری از عواطف و رازهای نهان درون او باشد که با فراگیری علم شخصیت شناسی زبان بدن به راحتی می توان به آنها پی برد. در ادامه به بیان برخی حالت های نشستن افراد بر روی صندلی و تفسیر آنها خواهیم پرداخت.

“رایگان و بدون کارمزد، از یک کلیو تا یک کشتی از محصولات غذایی،آرایشی بهداشتی و صنایع دستی رو در سایت سندبادسل بفروش. کافیه فقط ثبت نام کنی!!!!  “

۱: زانوهای به هم چسبیده و مچ پاهای باز: نشستن بر روی صندلی در این وضعیت ویژگی افراد خوش مشرب و جذاب و البته خلاق می باشد. مهربان و کاریزماتیک بودن از دیگر خصوصیات رفتاری این افراد می باشد.

۲: نهادن یک پا بر روی پای دیگر، افرادی که هنگام نشستن بر روی صندلی یک پای خود را روی پای دیگرشان قرار می دهند از نظر علم شخصیت شناسی زبان بدن انسان های درون گرا، خیال پرداز و شنونده خوبی می باشند که از تکراری بودن اوقات شان به شدت بیزار می باشند.

۳: مچ پاهای به هم چسپیده و زانوهای از هم باز، این نوع نوشتن مختص افراد مغروری است که اهمیتی به موضوع مورد بحث قائل نمی باشند و بیشتر تمایل به قطع صحبت دیگران دارند.

sandbadcell

شخصیت شناسی زبان بدن از روی دست ها؟

۴: پاهای صاف و موازی، این حالت از مشخصه های افراد خجالتی می باشد که تا حد زیادی برای جمعی که در آن نشسته اند احترام قائل می باشند. این گونه افراد اغلب در همه حالت معذب می باشند و به هیچ عنوان راضی به وارد شدن افراد دیگر به حریم خصوصیشان نخواهند بود.

۵: زانوهای به هم چسبیده و پاهای مورب در یک سمت بدن، در علم شخصیت شناسی زبان بدن افرادی که به این شیوه بر روی صندلی می نشینند را افرادی لجباز و در عین حال با اراده معرفی کرده اند. این دسته افراد ریز بین بوده و به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند.

گرفتن دسته های صندلی هنگام نشستن بر روی آن: افرادی که هنگام نشستن بر روی صندلی دسته های صندلی را گرفته و یا به آن ها تکیه می کنند معمولا انسان هایی هستند که در موقعیت قرار گرفته احساس ناامنی کرده و نمی توانند خود را در یک نقطه ثابت نگه دارند.

نشستن بر روی صندلی و تکیه زدن به عقب: ابن گونه نشیتن بر روی صندلی معمولا مشخصه ی افراد مهربان و حساس و همدل می باشد که به هیچ عنوان نمی توانند نسبت به احساسات طرف مقابل خود بی توجه باشند. با توجه به علم شخصیت شناسی بدن این افراد جزء افرادی هستند که بر روی احساسات و عواطف خود کنترل کامل داشته و در اغلب مواقع به تحلیل مسائل و موارد پیش آمده خواهند پرداخت.

نشستن بر روی صندلی و انداختن مچ پاها بر روی هم دیگر: این گونه افراد انسان های مدیر و هدفمند می باشند که راسخ بودن و رهبر بودن از دیگر ویژگی های آنان می باشد. این دسته از افراد تمایل به یافتن دوست جدید داشته و در بسیاری از روابطشان رفتار طرف مقابل خود را کنترل خواهند کرد.

“خرید و فروش عمده محصولات صنایع دستی به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده

علم شخصیت شناسی زبان بدن چگونه احساسات و افکار افراد را نمایان خواهد کرد؟

فواید و مزایای شخصیت شناسی زبان بدن

بر اساس شخصیت شناسی زبان بدن هر حرکت و رفتار فرد دریچه ای است به سوی درک احساسات او. کلید فهم زبان بدن این است که ضمن ‌گوش دادن به اظهارات طرف تمامی حرکات او را نیز مورد توجه قرار دهیم. به ‌گفته ی صاحب نظران این حوزه کلمات و واژه ها صرفا برای انتقال اطلاعات می باشند در حالی که زبان بدن نمازان گر افکار و اندیشه و همچنین احساسات واقعی افراد می باشند.

شخصیت شناسی زبان بدن از روی دست ها؟

علم شخصیت شناسی زبان بدن میگوید؛ دست های هر فرد نشان دهنده سخنان، افکار و احساسات او هستند. یک سخنران درجه یک در همه حال از دست هایش برای رساندن منظور خود به دیگران استفاده خواهد کرد.

طبق تحقیقات انجام شده در زمینه ی شخصیت شناسی زبان بدن هنگام برقراری ارتباط  مغز به طرز خودکار دست ها را درگیر خواهد کرد.

شخصیت شناسی زبان بدن از طریق دست ها مطالبی را بیان خواهند کرد که کلمات قادر به نشان دادن آنها  نخواهند بود. آشنایی با این علم از طریق دست ها یکی از عوامل مهم در برقراری رابطه ای موفقیت آمیز خواهد بود. در ادامه متن به بیان حالات دست ها و شخصیت شناسی زبان بدن از طریق آن ها خواهیم پرداخت:

۱: کف دست های روبه بالا، کف دست های روبه بالا در هنگام برقراری ارتباط تاثیر مثبتی بر روی افراد خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که این حالت اغلب در زمان عقد قراردادها بیشتر موثر خواهد بود. اگر این حالت همراه با بازوهای کشیده به معنای اعتماد و پذیرش می باشد.

۲: قرار دادن دست ها در پشت، قرار دادن دست ها در علم روانشناسی به معنی میزان بالای اعتماد به نفس افراد می باشد. بروز این حالت معمولا در مردان دیده می شود.

گره کردن مشت ها،  گره کردن مشت نشان دهنده عزم راسخ در افراد می باشد اما اگر مشت کردن به نحوی باشد که انگشت شست در آن جمع شده باشد نشان از وجود ناراحتی در فرد می باشد.

قرار دادن دست بر روی قلب، شخصیت شناسی زبان بدن در این حالت نشان دهنده این است که فرد تمایل دارد تا طرف مقابل او را باور نموده و به او اعتماد کند.

حرکت دادن دست به صورت ساطور، این حرکت نشان دهنده تاکید و معمولا آمرانه و دیکتاتورانه می باشد. هر گاه فردی این حالت را در دست های خود به نمایش گذاشت به این معنی خواهد بود که او تصمیم خود را درباره موضوعی گرفته و هیچ چیز قادر به تغییر عقیده او نخواهد بود.

طبق علم شخصیت شناسی بدن دست ها را در جیب قرار دادن نشان دهنده چیست؟

مالش دادن دست ها، هرگاه شخصی دست های خود را مالش دهد نمایان گر این موضوع خواهد بود که او انتظار وقوع اتفاقی را داشته و یا قصد دارد از این طریق استرس خود را کاهش دهد. همچنین وقوع این حالت در مردان نشان دهنده آماده شدن انان برای انجام کاری خواهد بود.

شخصیت شناسی زبان بدن از طریق احساس و لمس دست ها، چگونگی لمس دیگران با استفاده از دست ها نشان دهنده نوع احساس فرد به طرف مقابل خواهد بود. زمانی که افراد به وسیله کف دست ها و به طور کامل طرف مقابل خود را لمس نمایند نشان دهنده اوج محبت و علاقه آنان به طرف مقابل شان است اما اگر این لمس کردن تنها با نوک انگشتان دست ها صورت بگیرد. به معنی علاقه کم تر و یا حتی رنجیده خاطر بودن افراد می باشد.

 

طبق علم شخصیت شناسی بدن دست ها را در جیب قرار دادن نشان دهنده چیست؟

بر اساس تعاریفی که در علم شخصیت شناسی زبان بدن از این حالت شده است عدم تمایل، عدم اعتماد و بی میلی افراد را نشان می دهد. افرادی که چنین حالتی در دست های آنان مشاهده شود برای برقراری ارتباط  باید ابتدا علاقه و اعتماد شان را به خود جلب نمود. بنابراین در مواجهه با این گونه افراد باید کمی هوشیار بوده  و قبل از برقراری ارتباط  توجه و اعتماد آنان را به خود جلب کرد. اغلب این افراد بعد از اعتماد کردن به طرف مقابل خود رابطه ای صمیمی با او برقرار خواهند کرد.

 

“رایگان و بدون کارمزد، از یک کلیو تا یک کشتی از محصولات غذایی،آرایشی بهداشتی و صنایع دستی رو در سایت سندبادسل بفروش. کافیه فقط ثبت نام کنی!!!!  “

 

 

ممکن است دوست داشته باشید