انواع کسب‌وکارهای عمده‌فروشی آنلاین

آشنایی با انواع کسب‌وکارهای عمده‌فروشی آنلاین

توسط

در مقاله « تفاوت‌های عمده‌فروشی و خرده‌فروشی چیست؟» و « راهنمای خرید عمده به‌صورت آنلاین» به بررسی تعاریف عمده‌فروشی و مزایای آن پرداختیم. حال در این مقاله به معرفی انواع کسب‌وکارهای عمده‌فروشی آنلاین خواهیم پرداخت. با مجله کسب‌وکار سندبادسل با ما همراه باشید. 

 عمده‌فروشی آنلاین چیست؟

همان‌گونه که در مقالات پیشین مجله کسب‌وکار سندبادسل گفته شد، عمده‌فروشی آنلاین بر اثر تغییرات عمده در سبک خرید مردم از روش سنتی به خرید آنلاین شکل‌گرفته است. برای مثال تا قبل از شیوع کرونا، مردم به‌صورت سنتی به فروشگاه‌ها مراجعه کرده و اجناس موردنیاز خود را تهیه می‌کردند. مغازه‌داران نیز با مراجعه به مراکز عمده‌فروشی اقدام به خرید عمده محصولات موردنظر می‌کردند.

امروزه شرایط بسیار دگرگون‌شده و بسیاری از فروشگاه تبدیل به فروشگاه‌های اینترنتی و عمده‌فروشی‌ها تبدیل به عمده‌فروشی آنلاین شده‌اند.

نحوه عملکرد عمده‌فروشی آنلاین مشابه عملکرد عمده‌فروشی سنتی است. تنها تغییرات اندکی درروش کار عمده‌فروشی آنلاین ایجادشده است. 

انواع عمده‌فروشی

عمده‌فروش‌ها محصولات و کالاها را به‌صورت سفارش کلی از تولیدکنندگان و واردکنندگان دریافت کرده و انبار می‌کنند. در گام بعد محصولات انبارشده به خرده‌فروشان فروخته می‌شود. به‌صورت کلی 4 روش رایج برای عمده‌ فروشی وجود دارد که عبارت‌اند از:

عمومی

در این عمده‌فروشی، انواع کالاها در حجم بالا خریداری‌شده و در انبار نگهداری می‌شود. این دست از عمده‌فروشی‌ها طیف گسترده‌ای از محصولات را پوشش می‌دهند. ازاین‌رو مشتریان متنوعی با آنها در ارتباط هستند.

تخصصی

برخلاف عمده‌فروشی عمومی، در این نوع از عمده‌فروشی روی یک صنعت خاص تمرکز می‌شود و انواع محصولات آن صنعت را پوشش می‌دهد. 

 سندبادسِل، پلتفرمی مطمئن برای خرید و فروش محصولات

بازرگانی

برخی از تولیدکنندگان بزرگ، برای کسب سهم بیشتر از بازار و ارائه محصولات باقیمت مناسب به مشتریان، اقدام به فروش عمده محصولات خود می‌کنند.

محصولات خاص

این عمده‌فروشی به خرید و انبار یک محصول خاص اختصاص دارد. این قبیل عمده‌فروشی‌ها اغلب کنار بازارهای صنفی تشکیل می‌شوند. 

کسب‌وکارهای عمده‌فروشی آنلاین

چیستی عمده‌فروشی آنلاین

فروش عمده آنلاین، مجموعه‌ای از سیستم‌های نرم‌افزاری یکپارچه و متصل‌به‌هم است که با استفاده از این سیستم‌ها می‌توان فروش عمده را به‌صورت آنلاین مدیریت نمود. فروش عمده نسبت به فروش خرد پیچیدگی‌هایی داشته و از قوانین و استانداردهای تجاری پیروی می‌کند.  در صورت پیاده‌سازی درست سیستم‌های عمده‌فروشی آنلاین، در مدت‌زمان کوتاه از رقبای خود متمایز خواهید شد.

این نکته را مدنظر داشته باشید که در صورت یکپارچه‌سازی و اتصال همه زیرساخت‌ها مانند اتوماسیون، سامانه خریدوفروش حسابداری، فروشگاه اینترنتی و … به سرمایه اولیه قابل‌توجهی نیاز است. در ادامه می‌خواهیم به یکی از روش‌های مناسب مدیریت فروش عمده آنلاین اشاره خواهیم کرد. در ادامه به یکی از روش‌های مناسب برای مدیریت فروش عمده آنلاین اشاره می‌کنیم. 

ویژگی عمده‌فروشی آنلاین چیست؟

عمده‌فروشی های آنلاین موجب شده که خریداران خود به بررسی قیمت و کیفیت کالاهای مدنظر خود می‌پردازند. در این بازار پررقابت آنلاین عمده‌فروش‌ها مجبورند دست به اقداماتی برای کسب سهم بیشتر از بازار بزنند. این اقدامات بدین شرح هستند:

 • ارائه تخفیفات بیشتر به مشتریان
 • معرفی محصولات از طریق بازاریابان و یا شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های ارتباطی نوین
 • راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی برای جذب بیشتر مشتریان

 

به نقل از نشریه فوربس، حجم تجارت عمده‌فروشی آنلاین در سال 2020 تقریباً معادل 6.7 تریلیون دلار بوده است.

 پلتفرم‌های خریدوفروش عمده آنلاین محصولات

یکی از روش‌های کم‌هزینه و نوین برای عمده‌فروشی آنلاین، استفاده از بازارگاه ها یا مارکت پلیس‌ها است. بازارگاه ها به‌عنوان پلتفرم این امکان را فراهم می‌کند تا فروشنده عمده کالاها و محصولات خود را در آن تعریف و شرایط فروش را  نیز مشخص کند. پس از ثبت محصولات، فرآیند فروش و بازاریابی توسط مارکت پلیس‌ها انجام می‌شود. این رویکرد موجب کاهش هزینه سرمایه‌گذاری در بسیاری از بخش‌های آنلاین می‌شود. در حال حاضر پلتفرم‌ها و بازار گاه های بسیاری در این زمینه فعالیت دارند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های یک مارکت پلیس موفق و معرفی پلتفرم خریدوفروش عمده آنلاین خواهیم پرداخت. 

عمده فروشی آنلاین

بازارگاه های عمده‌فروشی آنلاین چه ویژگی‌هایی دارند؟

در این بخش به برخی از ویژگی‌های یک مارکت پلیس عمده‌فروشی آنلاین اشاره می‌کنیم:

 • ثبت‌نام و ساخت پروفایل کسب‌وکار
 • تعریف محصولات و خدمات ارائه‌شده توسط کسب‌وکار
 • امکان گروه‌بندی و دسته‌بندی مختلف برای کالا
 • قیمت‌گذاری متنوع و رقابتی
 • امکان ارائه تخفیفات مختلف و پلکانی
 • ایجاد ترافیک بالا برای کسب‌وکار به‌واسطه سئوی تخصصی مارکت پلیس
 • سهولت در استفاده از امکانات مارکت پلیس
 • پشتیبانی و پاسخگویی سریع توسط مارکت پلیس
 • بهره‌مندی از تیم بازاریابی حرفه‌ای

به‌عبارت‌دیگر یک سایت عمده‌فروشی آنلاین باید بتواند تمامی شرایط و امکانات لازم برای داشتن یک فروشگاه آنلاین خوب را برای کسب‌وکار فراهم نماید. 

سندبادسل، پلتفرم خریدوفروش عمده آنلاین

همان‌طور که گفتیم پلتفرم‌های متعددی درزمینه عمده‌فروشی آنلاین وجود دارد. یکی از این پلتفرم‌های موفق سندبادسِل است. سندبادسِل بستری رایگان برای گسترش تجارت عمده آنلاین است. جایی که تأمین‌کنندگان و خریداران عمده می‌توانند به‌آسانی و فارغ از مشکلات عدیده‌ی بازاریابی به درآمدزایی مطلوب دست یابند. سندبادسِل با سرمایه‌گذاری در بخش تجارت الکترونیک، بستری مناسب و درعین‌حال رایگان را برای تولیدکنندگان و خریداران عمده فراهم نموده است. سندبادسِل فرصت فروش مستقیم و بی‌واسطه را در اختیار تولیدکنندگان و واردکنندگان قرار داده و روند معاملات را سرعت بخشد.

مجموعه ارزش‌هایی که سندبادسل در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، عبارت‌اند از:

 • معرفی محصولات و تولیدات به طیف گسترده‌ای از مشتریان در سراسر ایران
 • ایجاد فرصت شناسایی نیازهای واقعی بازار و پاسخ فوری به آن‌ها
 • قیمت‌گذاری بهتر محصولات با کسب شناخت کافی از بازار و نوسانات آن
 • حضوری متفاوت در بازار خریدوفروش آنلاین

این ارزش‌ها، در راستای گسترش کسب‌وکارها به سبکی نو، کسب سود بیشتر برای تولیدکنندگان و خریداران عمده و همچنین رونق اقتصاد و گردش چرخ تولید ایران عزیزمان اتخاذشده است. برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های تخصصی که در حال حاضر خدمات خود را درازای مبالغ ماهانه و یا سالانه، به کاربران ارائه می‌دهند، سندبادسِل به‌پاس همراهی و همدلی شما عزیزان و باهدف بازگرداندن شور و شوق و رونق اقتصادی به بخش‌های مختلف صنعت، خدمات خود را به‌رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

کسب‌وکارهای عمده‌فروشی آنلاین

مجموعه خدمات سندبادسل به تولیدکنندگان عمده

با عضویت در سایت سندبادسِل می‌توانید به‌راحتی تمامی محصولات خود را با جزئیات دقیق در سایت ثبت نمایید. شما با این اقدام هوشمندانه، اولین و مهم‌ترین گام را برای معرفی محصولات خود برداشته و  به‌تبع آن کسب‌وکار خود را پررونق تر از قبل خواهید کرد. سندبادسِل برای رونق کسب‌وکار شما تولیدکننده‌ی پرتلاش،  این خدمات را ارائه می‌دهد:

 • عضویت رایگان
 • ارتباط مستقیم با طیف گسترده‌ای از مشتریان از سراسر ایران
 • آشنایی بیشتر با رقبای فعال در بازار
 • سهولت نمایش کیفیت محصولات
 • آموزش موضوعات مختلف در حوزه کسب‌وکار در بخش«مجله کسب‌وکار»

خدمات سندبادسل به خریداران عمده

با عضویت در سایت سندبادسِل خواهید توانست درزمانی کوتاه و با یک جستجوی ساده و سریع به لیست کاملی از محصولات موردنیاز خود دست‌یافته و از این طریق به‌آسانی با تولیدکنندگان مدنظر خود ارتباط برقرار نمایید. با سندبادسل می‌توانید سرعت رسیدن به نتیجه دلخواه و به‌تبع آن موفقیت کسب‌وکارتان را دوچندان نمایید. ما در مسیر موفقیت شما خریدار گرامی، این خدمات را به شما ارائه خواهیم داد:

 • عضویت رایگان
 • امکان مقایسه قیمت‌های عمده و خرید به‌صرفه‌ترین محصول
 • خرید دست‌اول از تولیدکننده
 • صرف زمان و انرژی کمتر برای انجام خرید
 • آموزش موضوعات مختلف در حوزه کسب‌وکار در «مجله کسب‌وکار»

ممکن است دوست داشته باشید