خواص روغن کندش

صفر تا صد خواص روغن کندش

توسط

گیاه کندش یکی از قدیمی‌ترین گیاهان است که استفاده از آن در طب سنتی دارای قدمت زیادی می‌باشد. گیاه کندش و روغن آن دارای طبعی گرم و خشک می‌باشند و علاوه بر این روغن‌گیری گیاه کندش مشکل است و برای گرفتن روغن آن از آزمایشگاه‌هایی که مجهز به دستگاه عصاره گیر می‌باشند استفاده می‌گردد همچنین از این گیاه به تنهایی نمی‌توان روغن طبیعی گرفت و برای روغن‌گیری گیاه کندش از روغن زیتون یا روغن کنجد استفاده می‌شود.

خواص روغن کندش برای سلامت بدن، سلامت پوست و مو بیشمار است همچنین از این روغن طبیعی برای درمان برخی از بیماری‌ها استفاده می‌شود.

صفر تا صد خواص روغن کندش

محل اصلی رشد گیاه کندش کشور هندوستان می‌باشد و در سال‌های اخیر نیز این گیاه در کشور‌های پاکستان و سوریه نیز کشت می‌شود ولی کیفیت آن به اندازه گیاه کندش محصول هندوستان نمی‌باشد. گیاه کندش به صورت خوراکی مصرف نمی‌شود زیرا حاوی ترکیباتی سمی می‌باشد و برای بهره‌گیری از خواص گیاه کندش باید روغن آن گرفته شود.

در ادامه انواع خواص روغن کندش را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد که‌امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را در زمینه خواص درمانی این نوع روغن بدست‌آورید.

خواص روغن کندش

خواص روغن کندش برای سلامتی بدن

بررسی انواع خواص روغن کندش

روغن کندش دارای خواص درمانی زیادی است که از مهم‌ترین خواص روغن کندش برای سلامت بدن و مو‌ها عبارتند از:

 • پرپشت کردن مو، ابرو، مژه و ریش
  درمان ریزش ابرو، ریش و موی سر
  تقویت موی خشک
  خواص نرم کنندگی مو
  درمان درد‌های عصبی مرتبط با دست و پا‌ها
  رفع بی‌حس پا و دست
  درمان درد‌های روماتیسم
  درمان واریس
  درمان ورم مفاصل
  درمان ضرب دیدگی و شکستگی
  رفع چین و چروک صورت
  درمان شپش و موخوره مو
  درمان پیسی
  درمان گرفتگی سینوس
  پایین آوردن فشار خون
  ضد شپش
  ضد موخوره

 

داشتن بدنی سالم از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد و شما می‌توانید برای درمان برخی از بیماری‌ها از روغن‌های طبیعی و… استفاده کنید و در صورت شروع درمان به کمک این روغن‌ها باید صبر داشته باشید تا نتیجه خوبی بگیرید.

خواص روغن کندش

خاصیت روغن کندش

تسکین درد عضلانی و درد مفاصل

یکی از انواع خواص روغن کندش تسکین درد‌های عضلانی و درد مفاصل نظیر درد آتروز، کمر درد، پا درد، واریس، روماتیسم و… می‌باشد و اگر شما به این درد‌ها دچار هستید می‌توانید مقداری روغن کندش را قبل از خواب روی محل درد بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه محل آسیب دیده را ماساژ دهید.

به هوش آوردن بیماران

افرادی که به بیمار تشنج و صرع مبتلا هستند و از هوش ‌می‌روند می‌توان آن‌ها را به کمک روغن کندش به هوش آورد همچنین اگر فردی به دلایل دیگر از هوش رفته است می‌توانید چند قطره از روغن کندش را در بینی فرد بچکانید تا وی به هوش آید.

درمان بی‌حسی اندام‌های مختلف بدن

در زمان‌های گذشته از روغن کندش برای درمان اندام‌های فلج استفاده می‌شد زیرا این روغن دارای طبعی گرم می‌باشد و بی‌حسی اندام‌ها را درمان می‌کند.

درمان سینوزیت، سرما خوردگی و گرفتگی بینی

 برای درمان سینوزیت و سرماخوردگی از روغن کندش استفاده می‌شود و اگر روغن کندش با روغن سایر گیاهان ترکیب شود باعث پاک کردن مخاط بینی و سینوس‌های پیشانی می‌شود همچنین از این روغن برای درمان سردرد نیز استفاده می‌شود و عطسه‌آور است.

درمان انواع بیمار‌های مربوط به دستگاه تنفسی

برای درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی می‌توانید چند قطره از روغن کندش را درون دستگاه بخور بریزید سپس بخار آن را استنشاق کنید.

تسکین درد در قسمت‌های مختلف بدن

برای تسکین درد از خواب محل درد را به مدت ۱۵ دقیقه به کمک روغن کندش ماساژ دهید و صبح بعد از بیدار شدن آن محل را بشویید.

 

خرید عمده روغن کندش از بزرگترین سایت عمده فروشی آنلاین سندبادسل  در کشور با امکان مقایسه و مشاهده کلی تامین کنندگان  عمده فروشی کندش در ایران”

خواص روغن کندش

خواص روغن کندش برای پوست و مو

 اگر شما تمایل دارید به کمک روغن‌های طبیعی پوست و مو‌هایتان را تقویت کنید بهتر است از استفاده از روغن کندش غافل نشوید. برخی از خواص روغن کندش برای پوست و مو عبارتند از:

محافظت از پوست سر

برای حفاظت از پوست سر باید شرایط PH، میزان رطوبت مو و پوست سر و میزان چربی پوست سر مورد کنترل و بررسی قرار گیرد. توجه داشته باشید که از این روغن نباید برای پوست خشک استفاده نمود همچنین روغن کندش برای پوست‌های چرب مفید‌تر است.

توجه داشته باشید که برای تأثیر بیشتر این روغن باید به مدت ۷۰ تا ۸۰ روز از آن به صورت مداوم استفاده نمایید همچنین می‌توانید روغن کندش را قبل از خواب روی پوست سر خود بمالید سپس پوست‌تان را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ماساژ دهید و صبح بعد از بیدار شدن مو‌ها و پوست سرتان را بشویید.

تقویت موی سر

امروزه اغلب افراد به ریزش مو دچار هستند و اگر شما نیز مبتلا به ریزش مو شده‌اید می‌توانید به کمک روغن کندش به تقویت مو‌هایتان بپردازید و از ریزش آن‌ها جلوگیری نمایید.

 برای درمان ریزش مو توسط روغن کندش باید از این روغن طبیعی به مدت ۸ ماه استفاده نمایید.

تقویت ریش

یکی دیگر از انواع خواص روغن کندش تقویت ریش می‌باشد و برای پرپشت کردن ریش‌ها و تیره کردن آن‌ها می‌توان از روغن کندش استفاده کرد. برای این منظور باید به ریش‌ها قبل از خواب مقداری روغن کندش بمالید و این روش درمانی را به مدت سه ماه ادامه دهید.

درمان جوش صورت

به صورت یک روز در میان می‌توانید این روغن را روی محل جوش بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه محل مورد نظرتان را ماساژ دهید و بعد از گذشت ۶۰ دقیقه به کمک صابون این محل را بشویید.

بررسی انواع خواص روغن کندش برای مو‌ها

 • افزایش درخشندگی مو
  حالت دهندگی مو
  تحریک پیاز مو
  افزایش رشد سبیل و ریش آقایان
  تقویت رشد مژه و ابرو‌ها

خواص روغن کندش برای سلامت مو‌ها

طریقه مصرف روغن کندش

روغن کندش دارای ترکیباتی سمی می‌باشد بنابراین در زمان استفاده از این روغن برای تقویت مژه و ابرو‌ها باید حساسیت لازم را به خرج دهید تا روغن با چشم‌هایتان تماس پیدا نکند همچنین مدت زمان مورد نیاز برای قرار دادن روغن کندش روی ریش و ابرو‌ها به مدت ۲۰ دقیقه می‌باشد و بعد از مدت زمان ذکر شده باید محلی را که روغن مالیده‌اید به کمک صابون گیاهی بشویید.

 اگر شما تمایل دارید از روغن کندش به صورت دوره‌ای استفاده کنید بعد از گذشت ۴۰ روز از مصرف روغن باید یک استراحت کوتاه به خود دهید سپس مصرف روغن را دوباره شروع نمایید. توجه داشته باشید که مدت زمان استفاده از روغن کندش برای گرفتن نتیجه بهتر بین۶  تا ۱۲ ماه می‌باشد.

خواص روغن کندش

مضرات و عوارض جانبی روغن کندش

به دلیل خاصیت سمی این روغن باید آن را دور از دسترس بچه‌ها نگه دارید.
در مصرف روغن کندش باید اعتدال داشته باشید زیرا این روغن باعث رساندن آسیب به ریه‌ها می‌شود.
به دلیل اینکه روغن کندش دارای طبعی گرم و خشک می‌باشد افراد گرم مزاج نباید در مصرف آن زیاده روی نمایند زیرا مصرف بیش از اندازه روغن کندش باعث ایجاد تشنگی مفرط، درد شکم، اختلال حواس و… در افراد گرم مزاج می‌شود.
خانم‌ها در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از روغن کندش استفاده نکنند.
روغن کندش باعث ایجاد سوزش شدید چشم‌ها می‌شود.

بررسی انواع خواص روغن کندش

نتیجه‌گیری:  

خواص روغن کندش برای بدن بیشمار می‌باشد ولی بهتر است شما قبل از مصرف  این روغن با متخصصین طب سنتی مشورت نمایید تا آسیبی به پوست، مو و بدن‌تان وارد نشود.

 

ممکن است دوست داشته باشید