خرید عمده آجیل و خشکبار

راهنمای خرید عمده آجیل و خشکبار

توسط

در این مطلب نکات طلایی برای خرید عمده آجیل و خشکبار را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار خواهیم داد همچنین در پایان مطلب نیز روش‌های نگهداری آجیل و خشکبار را مورد بررسی قرار خواهیم داد که‌امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید و اطلاعات لازم را در زمینه خریداری آجیل و خشکبار با کیفیت بدست‌آورید.

خشکبار شامل مغز‌های مختلف نظیر بادام هندی و پسته و فندق و گردو و بادام زمینی و چیپس میوه و… می‌باشد و با توجه به اینکه مغز‌های آجیل و میوه‌های خشک شده از ارزش غذایی زیادی برخوردار هستند بنابراین بیشتر مردم تمایل دارند روزانه در رژیم غذایی خود از مقداری آجیل و خشکبار استفاده کنند به همین دلیل خرید و فروش آجیل و خشکبار در سراسر جهان همواره دارای رونق زیادی است.

اگر شما به فکر خرید عمده آجیل و خشکبار هستید بهتر است نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید خشکبار و آجیلی با کیفیت را خریداری نمایید و علاوه بر این در سرمایه‌گذاری‌تان با شکست مواجه نشوید.

خرید عمده آجیل و خشکبار
راهنمای خرید عمده آجیل و خشکبار

آجیل و خشکبار در انواع کیفیت‌های مختلف در بازار به فروش می‌رسند و اگر شما تمایل دارید آجیل و خشکبار را به صورت عمده خریداری کنید بهتر است با اصول خرید عمده آجیل و خشکبار آشنا شوید تا بتوانید از بین این کیفیت‌های متنوع، بهترین نوع آجیل و خشکبار را خریداری نمایید.

ویژگی‌های آجیل و خشکبار مرغوب

آجیل و خشکبار با کیفیت باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

۱. آجیل و خشکبار مرغوب نباید بوی نامطبوعی داشته باشد و در صورتی که آجیل دارای طعم ترش و بویی نامطلوب باشدکهنه است.
۲. آجیل مرغوب باید نمک کمی داشته باشد.
۳. آجیل و خشکبار نباید کرم خوردگی داشته باشند و در زمان خرید عمده آجیل و خشکبار باید به این نکته توجه داشته باشید تا دچار ضرر و زیان مالی نشوید.
۴. رنگ آجیل مرغوب نباید بیش از حد قهوه‌ای باشد زیرا رنگ قهوه‌ای بیانگر تفت خوردن بیش از حد آجیل می‌باشد و بهتر است شما در زمان خرید عمده آجیل و خشکبار رنگ آجیل را به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا از طبیعی بودن رنگ آن مطمئن شوید.

خرید عمده آجیل و خشکبار

۵. آجیل مرغوب باید دارای رنگ طبیعی باشد. از خریدن آجیل‌های رنگ شده اجتناب کنید زیرا برای رنگ کردن آجیل‌ها از رنگ‌های غیر مجازی استفاده می‌شود که این رنگ‌ها برخی اوقات باعث ایجاد حساسیت شدید در فرد مصرف‌کننده می‌شوند.

۶. پسته‌هایی که زیادی خندان هستند را برای خرید انتخاب نکنید زیرا فروشندگان برای خندان کردن پسته‌های سربسته آن‌ها را ابتدا درون آب جوش میریزند سپس پسته‌ها را ناگهان درون آب سرد قرار می‌دهند که در اثر این شوک سر پسته‌ها به مقدار زیادی باز می‌شود و در نتیجه کیفیت مغز پسته از بین می‌رود و ممکن است مغز پسته نم بکشد.
۷. روی آجیل‌هایی نظیر پسته و بادام زمینی و بادام درختی و تخمه و… نباید سوراخ‌هایی وجود داشته باشد و در صورت وجود این سوراخ‌ها آجیل دچار آفت زدگی شده است و مغز آجیل نیز کرم خورده است.

خرید عمده آجیل و خشکبار

نکات طلایی برای خرید آجیل و خشکبار

چه معیار‌هایی را باید در زمان خرید عمده آجیل و خشکبار مد نظر داشته باشیم؟

قیمت آجیل و خشکبار با توجه به میزان کیفیت مواد موجود در آجیل و خشکبار تعیین می‌گردد و اگر شما تمایل دارید هزینه کمتری را بپردازید بهتر است خرید خشکبار و آجیل را به صورت عمده انجام دهید زیرا خرید عمده باعث کاهش قیمت آجیل و خشکبار می‌شود. در ادامه این مطلب معیار‌های خرید عمده آجیل و خشکبار را به شما همراهان عزیز و گرامی معرفی خواهیم کرد.

معیار‌های خرید عمده آجیل و خشکبار

۱. خرید خشکبار و آجیل ارزان و با کیفیت
در زمان خرید آجیل و خشکبار به صورت عمده باید علاوه بر قیمت ارزان به کیفیت آجیل و خشکبار نیز توجه داشته باشید همچنین آجیل و خشکباری را برای خرید انتخاب کنید که از بهداشتی بودن آن مطمئن هستید.
۲. آجیل و خشکبار را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.
برای خرید عمده آجیل و خشکبار بهتر است به فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا فروشگاه‌های آجیل و خشکبار معتبر مراجعه کنید زیرا این فروشگاه‌ها برای خرید آجیل و خشکبار به صورت عمده تخفیف خوبی را به مشتریان خود می‌دهند همچنین آجیل و خشکبار‌هایی که در این فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند با کیفیت و بهداشتی‌تر هستند.
۳. انتخاب نوع خشکبار و آجیل
بعد از پیدا کردن فروشگاهی معتبر برای خرید عمده آجیل و خشکبار باید نوع خشکبار مورد نظرتان را مشخص کنید. در صورت مشخص نکردن نوع خشکبار ممکن است در زمان خرید سردرگم شوید زیرا در فروشگاه با تنوع وسیعی از آجیل و خشکبار رو به رو می‌شوید.
بعد از انتخاب نوع خشکبار باید در مورد وزن آجیل و خشکباری که تمایل دارید خریداری نمایید تصمیم‌گیری کنید که بهتر است برای تعیین اندازه دقیق آجیل و خشکبار به میزان بودجه‌تان توجه داشته باشید.
۴. قبل از خرید نمونه خشکبار مورد نظرتان را امتحان کنید.
قبل از خرید عمده آجیل و خشکبار باید خشکبار و آجیل را از نظر طعم و ظاهر و… مورد بررسی قرار دهید. اگر در زمان بررسی آجیل مورد نظرتان انگشتان‌تان رنگی شد از خرید آجیل صرف نظر کنید.
آجیلی را خریداری نمایید که مغز‌های موجود در آن هم اندازه و هم رنگ باشند و اگر احساس کردید آجیل به صورت ترکیبی است از خرید آن صرف نظر کنید.
آجیل‌های بو داده شده نسبت به آجیل‌های خام دارای قیمت بالاتری هستند و با توجه به اینکه این نوع آجیل‌ها خیلی زود کهنه می‌شوند بنابراین بهتر است در زمان خرید آجیل به صورت عمده از خرید آن‌ها خودداری کنید و آجیل عمده را به صورت خام بخرید تا ماندگاری آن بیشتر باشد.
اگر شما در زمینه بررسی کیفیت آجیل و خشکبار تبحر لازم را ندارید بهتر است از فردی کارشناس در این زمینه کمک بگیرید همچنین در زمان خرید عمده آجیل و خشکبار می‌توانید از فروشندگان و کارشناسان حاضر در فروشگاه در مورد قیمت و کیفیت محصول مورد نظرتان سؤالاتی را بپرسید.

خرید عمده آجیل و خشکبار

۵. مدیریت بودجه
بعد از انتخاب و امتحان آجیل و خشکبار مورد نظرتان و اطمینان از کیفیت و تازگی آن باید در مورد میزان بودجه‌ای که تمایل دارید صرف خرید آجیل و خشکبار نمایید تصمیم‌گیری نمایید و با توجه به میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید اقدام به خرید آجیل و خشکبار کنید.

روش نگهداری آجیل و خشکبار

بعد از خرید عمده آجیل و خشکبار باید در مورد روش نگهداری آن نیز اطلاعاتی را بدست‌آورید. خشکبار و آجیل اگر در برابر رطوبت قرار بگیرند خیلی زود کهنه و خراب و کرم خورده می‌شوند از این رو بهتر است آجیل و خشکبار را در مکانی نگه دارید که فاقد رطوبت باشد و علاوه بر این آجیل و خشکبار را باید در مکانی سرد و به دور از نور خورشید نگهداری نمایید و هیچ ماده افزودنی را به آن‌ها اضافه نکنید زیرا مواد افزودنی باعث می‌شوند تا آجیل و خشکبار عطر و مزه و کیفیت خود را از دست بدهند.

نحوه نگهداری آجیل و خشکبار

نتیجه‌گیری:
بهترین روش برای خرید آجیل و خشکبار این است که قبل از خرید، آجیل و خشکبار‌های مورد نظر خود را از هر نظر بررسی کنید همچنین می‌توانید مقداری از آجیل و خشکبار را میل کنید یا از فروشنده بخواهید تا مقداری از آجیل و خشکبار را به عنوان نمونه به شما بدهد علاوه بر این در زمان خرید عمده آجیل و خشکبار اگر نکات کلیدی را مد نظر داشته باشید هرگز دچار ضرر و زیان نمی‌شوید و می‌توانید آجیل و خشکبار با کیفیتی را خریداری کنید و سود خوبی از فروش این تنقلات مفید و پرطرفدار دریافت کنید.

ممکن است دوست داشته باشید