نمایشگاه ملی صنایع دستی

برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی 1400+ اطلاعیه تعویق

توسط

به گزارش  مجله کسب‌وکار سندبادسل،در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی هنرمندان صنایع‌دستی در رشته‌های مختلف هنری شامل ورنی بافی، زیورآلات سنتی، چرم، رودوزی‌های سنتی، حکاکی روی فلز، تراش سنگ‌های قیمتی، حکاکی روی چرم، سفال و سرامیک، دواتگری، نقاشی سنتی ایرانی، چاپ باتیک، ممقان دوزی، قلم‌زنی روی فلز، منبت چوب، خراطی چوب، نازک‌کاری چوب و … از آخرین دستاوردهای خود رونمایی می کنند.

اطلاعیه شماره 1 :

خشایار نیکزادفر مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی با اعلام این خبر بیان کرد:  نمایشگاه صنایع‌دستی تهران قرار بود در مردادماه برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا و وضعیت قرمز تهران لغو شد.

با پیگیری‌های انجام شده و هماهنگی به عمل آمده شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران مجوز رسمی از سوی کمیته امنیتی و انتظامی ستاد ملی کرونا صادر شد

و نمایشگاه بین‌المللی تهران از امروز ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۰ شروع به فعالیت مجدد می‌کند. 

او تصریح کرد:  بر همین اساس سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در تاریخ ۲۷ الی ۳۰ مهر ماه سال جاری در سالن‌های ۴۰ و خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. 

نیکزادفر با تاکید براینکه شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است، افزود:  این نمایشگاه در حاشیه نمایشگاه صنایع و‌ سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی که از پربازدیدترین نمایشگاه‌های سال است برگزار می‌شود. همچنین از تمام افراد تب‌سنجی انجام می‌شود و داشتن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از الزامات حضور در این نمایشگاه است. 

سندبادسِل، پلتفرمی مطمئن برای خرید و فروش محصولات

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی ادامه داد:

با مکاتبات و هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران

در راستای اعمال تخفیف تا سقف ۳۰ درصد برای هنرمندان و مراجعه‌کنندگان پیگیر هستیم.

اطلاعیه شماره 2:

تعویق مجدد سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی

به گزارش  مجله کسب‌وکار سندبادسل پویا محمودیان  با بیان این مطلب اظهار کرد:  نمایشگاه‌های ملی صنایع‌ دستی قبلا ۱۰ ژوئن برابر با ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع‌ دستی برگزار می‌شد اما در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، این نمایشگاه‌ها برگزار نشد و جزو یکی از مطالبات اصلی همه هنرمندان برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌ دستی با همان کیفیت قبل از شیوع کرونا بوده است.

معاون صنایع‌دستی کشور افزود: امسال نیز بعد از بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم محدودیت‌های کرونایی به قوت خود باقی است و موضوع تردد و حضور هنرمندان در این نمایشگاه با مشکل روبه‌رو است، ضمن این که سلامت هنرمندان برای ما اهمیت فراوانی دارد، بنابر‌این تصمیم گرفته شد برگزاری نمایشگاه به زمان مناسبت‌تری موکول شود.

او اضافه کرد:

این در حالی است که زمان اندکی برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی نمایشگاه داشتیم درحالی‌که تبلیغات مناسب به فروش صنایع‌دستی بیشتر کمک می‌کند.

از آن آنجایی که نمایشگاه‌هایی صنایع‌دستی خرده‌فروشی هستند ما وظیفه‌داریم

با تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب فرصت را برای حضور علاقه‌مندان بیشتر به‌ویژه در پایتخت فراهم کنیم.

ازاین‌رو برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه در زمان دیگری انجام و مقرر شد

زمان برگزاری این نمایشگاه به بعد از مهار کرونا و انجام ۲ دوز واکسن برای عموم مردم تغییر کند.

محمودیان ادامه داد:

من این نوید را به همه هنرمندان و صنعتگرانی که بی‌صبرانه منتظر برپایی نمایشگاه‌ها چه در تهران و چه در استان‌ها هستند می‌دهم
که با تأکید مهندس ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این نمایشگاه در اولین و مناسبت‌ترین زمان با استاندارد و کیفیت قابل‌ملاحظه و با اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسب برگزار خواهد شد.

معاون صنایع‌ دستی کشور یادآور شد:

از سال ۹۶، نمایشگاه‌های عیدانه را نیز برگزار می‌کردیم که بتوانیم همزمان با نزدیک شدن به آغاز فصل بهار و ایام عید،

نمایشگاه‌های صنایع‌ دستی را با رونق هرچه بیشتر برگزار کنیم،

امسال نیز این نمایشگاه در یک فرصت مناسب یا هم زمان با بهمن و اسفند ۱۴۰۰ و نزدیک شدن به ایام عید یا زودتر از آن برگزار می‌شود و تمام سعی ما رضایت تک‌تک هنرمندان و صنعتگران است.

  منابع : www.namayeshgahha.ir – www.ihcx.ir

ممکن است دوست داشته باشید