روش‌های ارسال و تحویل کالا

معرفی انواع روش‌های ارسال کالا

توسط

امروزه، با توسعه فن‌آوری‌های نوین و افزایش تعداد کسب‌وکار‌های اینترنتی، تغییرات گسترده‌ای در روش‌های ارسال کالا به مشتری ایجاد شده است. مشتریان پس از خرید آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی، مشتاقانه در انتظار دریافت کالای خریداری شده خود هستند.

در این مرحله، موضوع ارسال و دریافت به‌موقع کالا اهمیت خاصی پیدا می‌کند. بهترین روش ارسال کالا، با توجه به عوامل متعددی مانند فاصله مکانی و مقصد نهایی، از سوی فروشنده انتخاب می‌شود. در ادامه این مقاله در مجله سندبادسل، به بررسی روش‌های ارسال کالا می‌پردازیم.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

فرآیند ارسال کالا

اگر منتظر دریافت اموال شخصی یا کالا‌های تجاری خود هستید، قطعاً انتظار دارید محموله شما بدون مشکل به دستتان برسد. اگر قرار است کالای شما مسیر طولانی را طی کند یا به کشور دیگری برود، به احتمال زیاد برای رسیدن از نقطه A به B به چندین روش مختلف برای ارسال نیاز دارد.

هدف از بررسی روش‌های ارسال کالا، ارائه گزینه‌های تحویل بیشتر به مشتریان به هنگام خرید است. در هر خرید آنلاین، یک‌شناسه رهگیری خاص به کالای خریداری‌شده اختصاص داده می‌شود. هم‌چنین، در پردازش سفارش و فرایند ارسال کالا، تیم‌های مختلف وظایف متفاوتی دارند. وظیفه انتخاب روش‌های ارسال کالا، به یکی از این تیم‌ها واگذار می‌شود.
ارسال کالا به معنای جابجایی فیزیکی کالا از نقطه‌ای به نقطه دیگر، مانند جابجایی کالا از انبار به مشتری است. این فرآیند، پس از تولید و بسته‌بندی کالا آغاز شده و روش‌های ارسال کالا توسط شرکتی که حمل‌و‌نقل و ارسال کالا را به عهده می‌گیرد، تعیین می‌گردد.

سرعت و دقت این دو مؤلفه بر این مراحل تأثیرگذار هستند. تجربه و نظرسنجی‌های مختلف نشان داده است که سرعت تحویل کالا بر تصمیمات خرید مشتریان تأثیر می‌گذارد. آن‌ها انتظار دارند خرید‌های خود را در عرض چند روز دریافت کنند. بنابراین، میزان رضایت مشتریان را می‌توان به راحتی با زمان تحویل کوتاه‌تر بهبود بخشید. امروزه، حمل‌و‌نقل هوایی و حمل‌و‌نقل آبی، به‌ترتیب به‌عنوان سریع‌ترین و کندترین روش‌های ارسال کالا در نظر گرفته می‌شوند.

روش‌های ارسال و تحویل کالا

روش‌های ارسال و تحویل کالا

فرآیند ارسال کالا شامل سه مرحله دریافت، پردازش و تکمیل سفارش است. با رعایت این سه مرحله، سفارش مشتری آماده ارسال مستقیم به مقصد نهایی می‌شود. روش‌های ارسال کالا بر اساس مکان‌ها گروه‌بندی می‌شوند.

این روش‌ها به آدرس تحویل گیرنده کالا بستگی دارند. معمولاً برای ارسال سفارشات کالا در تعطیلات آخر هفته هزینه‌ها متفاوت است. برای اینکه مشتری بتواند یک روش ارسال را انتخاب کند، ابتدا باید لیستی از روش‌های موجود را برای دریافت سفارش همراه با زمان تحویل کالای خود در اختیار داشته باشد.

چه در حال خرید‌و‌فروش دی‌وی‌دی باشید و چه در حال تولید ژاکت‌های پشمی، وقتی از گزینه‌های ارسال مناسب کالا استفاده می‌کنید، فروش آنلاین آسان است.
یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی در انتخاب روش‌های ارسال کالا، امکان تعریف محدوده تحویل برای هر یک از آن‌ها است.

در یک فروشگاه واقعی، شما با چندین ارائه دهنده خدمات ارسال کالا مواجه خواهید شد. هم‌چنین، مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک کالا به دست مشتری برسد، با توجه به محل تحویل یا موقعیت مکانی و آدرس دریافت‌کننده کالا متغیر خواهد بود.

“رایگان و بدون کارمزد، از یک کلیو تا یک کشتی از محصولات غذایی،آرایشی بهداشتی و صنایع دستی رو در سایت سندبادسل بفروش. کافیه فقط ثبت نام کنی!!!!  “

بررسی دقیق روش‌های ارسال کالا همراه با زمان تحویل، برای انتخاب یکی از این روش‌ها توسط مشتری ضروری است.

روش‌های ارسال و تحویل کالا

معرفی روش‌های ارسال کالا

سه نوع روش اصلی برای ارسال کالا وجود دارد که شامل ارسال زمینی، هوایی و دریایی می‌شود. این سه روش با مزایای منحصر به فرد خود، نقش مهمی در اقتصاد ایفا می‌کنند. هر کدام از آن‌ها مزایایی را ارائه می‌دهند که ممکن است روش حمل و نقل دیگر ارائه نکند.

موفقیت شما در تجارت به اتخاذ یک تصمیم آگاهانه برای انتخاب روش‌های ارسال کالا بستگی دارد. ارسال کالا‌های کم‌حجم و سبک معمولاً توسط حمل‌و‌نقل هوایی انجام می‌شود. این روش ارسال کالا، با وجود سرعت بالا در تحویل می‌تواند راهی نسبتاً گران برای ارسال کالا به کشور‌های دیگر باشد.

با این حال، اگر محدودیت زمانی دارید، این روش احتمالاً گزینه خوبی است. از طرف دیگر، ارسال کالا با قطار از طریق راه‌آهن هنوز یک راه مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی برای حمل بار است. با این روش به تنهایی و یا در ترکیب با سایر روش‌های ارسال کالا، می‌توان محموله‌های کم‌حجم را از یک مقصد به مقصد دیگر حمل کرد.

ارسال کالا از طریق خدمات پست

اگر مایل به ارسال کالا‌هایی با وزن بیش از ۷۰۰۰ کیلو در داخل کشور هستید، روش ارسال از طریق کامیون راه حل مناسبی برای شما است. ارسال کالا به وسیله کامیون (TL) معمولاً از طریق یک کامیون باری انجام می‌شود و این روش، احتمال از بین رفتن و یا آسیب رسیدن به کالا را محدود می‌کند. کشتی‌های اقیانوسی بزرگ می‌توانند کالا‌ها را در کانتینر‌های فلزی بزرگ، از کشوری به کشور دیگر منتقل کنند. از این روش، ترجیحاً برای ارسال کالا‌های بزرگ استفاده می‌شود.

ارسال کالا از طریق خدمات پیک و پست

خدمات پیک، یکی دیگر از روش‌های ارسال کالا است. سرویس پیک، در حال حاضر یک سرویس ممتاز و فراگیر است که محموله‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن جمع‌آوری و تحویل می‌دهد، در حالی که خدمات پستی معمولاً برای ارسال نامه‌ها و بسته‌هایی استفاده می‌شود که گاهی اوقات ممکن است مدتی طول بکشد تا به مقصد نهایی برسند.
وقتی حجم بسته‌ها و نامه‌ها و سرعت پردازش تمام نامه‌ها را در نظر می‌گیرید، سرویس پیک اولین و بهترین انتخاب برای ارسال این دسته از کالا‌ها خواهد بود.

هم‌چنین، بزرگ‌ترین مزیت خدمات پیک، سرعت و کارایی در ارسال و تحویل کالا است. معمولاً دفاتر خدمات پستی تمایل دارند زمان تحویل کالا را تا تاریخ خاصی تخمین بزنند، و به همین دلیل، یک زمان مشخص و دقیق برای آن ارائه نمی‌کنند. اگرچه این امر قابل‌قبول است و هیچ اشکالی در آن دیده نمی‌شود، اما لزوماً به این معنی نیست که برای کسب و کار شما نیز مفید خواهد بود.

روش‌های ارسال و تحویل کالا

ارسال کالا از طریق خدمات پیک

زمان، نقش تعیین‌کننده‌ای در موفقیت کسب‌و‌کار‌های آنلاین دارد. این بدان معناست که هنگامی که مشتری شما سفارش خود را نهایی کرد، انتظار دارد که آن را در عرض چند ساعت تا چند روز دریافت کند.

در هنگام معرفی روش‌های ارسال کالا، چیزی که خدمات پیک را از خدمات پستی معمولی متمایز می‌کند، اعمال محدودیت‌های کمتر در خصوص وزن، نوع و اندازه کالا به هنگام دریافت و ارسال کالا از سوی خدمات پیک است.

هنگام استفاده از خدمات پستی، محدودیت‌هایی در خصوص اندازه، وزن و نوع کالا وجود دارد، که می‌تواند مانع از ارسال کالا به مقصد شود. ردیابی آنلاین کالا تا رسیدن به مقصد یکی دیگر از عملکرد‌های خدمات پیک است. با این‌حال، این بدان معنا نیست که خدمات پستی ویژگی‌های ردیابی کالا را ارائه نمی‌دهند.

ردیابی کالا توسط خدمات پستی به طور خلاصه انجام می‌شود و محل فعلی کالا و نیز تاریخ تحویل کالا را تعیین می‌کند.
خدمات و روش‌های ارسال کالا به خارج از کشور و به شکل بین‌المللی، متفاوت است. برای ارسال کالا به خارج از کشور، مهم است که اطلاعات دقیقی در مورد محل ارسال کالا داشته باشید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار ردیابی بین‌المللی است که باز هم در خدمات پیک و خدمات پستی شرایط متفاوتی دارد.

روش‌های ارسال و تحویل کالا

هنگام ارسال کالا به خارج از کشور، ممکن است مسائل و چالش‌هایی در مورد عوارض و مالیات و اینکه آیا این موارد در مورد محموله شما اعمال می‌شوند یا خیر، وجود داشته باشد.

هنگام ارسال کالا از طریق خدمات پستی، این احتمال وجود دارد که هر گونه عوارض یا مالیات، از گیرنده کالا دریافت شود.

اگر قصد ارسال اقلام و کالا‌های با‌ارزش و مهمی را از طریق پیک دارید، عاقلانه است که شرکتی را انتخاب کنید که بتوانید در طول کل فرآیند به آن اعتماد کنید.

معیار‌های مختلفی برای معرفی انواع روش‌های ارسال کالا درنظر گرفته می‌شود که مهمترین آن‌ها وزن، نوع و مقصدی است که کالا باید به آن ارسال شود.

در لایه بازرگانی، یک سفارش می‌تواند به روش‌های مختلفی ارسال شود و هر کالا قبل از ثبت سفارش، باید یک روش معتبر برای ارسال داشته باشد.

به عنوان فروشنده، ابتدا باید لیستی از روش‌های ارسال کالا تهیه کنید و آن‌ها را همراه با زمان تحویل به مشتری نمایش دهید.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!”

ممکن است دوست داشته باشید