sandbadcell

راهنمای اندازه گیری لباس مردانه و زنانه برای خرید آنلاین لباس

توسط

یکی از تغییرات بسیار مهمی که ویروس کرونا در دنیا ایجاد کرد. تغییر سبک زندگی افراد دنیا برای خرید انواع وسایل و مایحتاج زندگی بود. امروزه خرید آنلاین لباس  و تمام وسایل ریز و درشت دیگر از طریق خرید آنلاین انجام می شود. این نوع خرید مزایا و معایبی هم دارد.

مزایا و معایب خرید لباس مردانه و زنانه به صورت آنلاین

  کاهش هزینه های رفت و آمد یکی از مزایای خرید آنلاین لباس مردانه و زنانه است. شما بدون پرداخت هزینه های رفت و برگشت به مغازه و فروشگاه، سفارشات خود را درب منزل تحویل میگیرید.

خرید آنلاین لباس بسیار راحت تر است. تمام رنگ ها و طرح ها در گوشی یا کامپیوتر شما برای مشاهده وجود دارد و میتوانید به آسانی یک یا تعدادی را برای خود یا اطرافیانتان انتخاب کنید.

جستجو بین پیج ها و سایت های فروش آنلاین لباس زمان کمتری از شما را میگیرد. در فصول گرم و یا سرد سال نیز مجبور به جستجو در پاساژها و مغازه ها نیستید. به این ترتیب با خرید آنلاین در وقت شما نیز بسیار صرفه جویی خواهد شد.

امکان مقایسه لباس ها با یکدیگر در پیج ها و سایت ها به راحتی امکان پذیر است در صورتی که در خرید حضوری این گزینه اصلا عملی نیست.

نکاتی که ذکر شد مزایای خرید لباس به صورت آنلاین بود مطمئنا معایبی نیز در این نوع خرید وجود دارد که به برخی از آنها اشاره میکنیم.

در خرید مستقیم از مغازه ها و فروشگاه های لباس امکان بررسی دقیق جنس لباس، تمیزی نوع دوخت و لمس پارچه و تخمین کیفیت پارچه وجود دارد.

مهم ترین گزینه ایی که در خرید حضوری بسیار مورد توجه همه خریداران لباس است. امکان پرو لباس در محل است که در خرید غیر حضوری و اینترنتی از آن محروم هستید. بنابراین ممکن است پس از خرید لباسی و تحویل گرفتن آن نوع جنس و سایز لباس و حتی مدل لباس مناسب شما نباشد و اصلا از خرید خود راضی نباشید.

با توجه به همه معایب و محاسن خرید اینترنتی لازم است قبل از خرید آنلاین و ثبت سفارش حتما راهنمای اندازه گیری لباس را به خوبی مطالعه کنید. سعی کنید شناخت خود از انواع پارچه را نیز بالا ببرید.

خرید لباس زیر زنانه

راهنمای اندازه گیری لباس زنانه و مردانه

تولید کنندگان لباس در سراسر دنیا بسته به سایز و اندازه افراد اقلیم خود لباس ها را تولید و سایز بندی میکنند. واجب است برای خرید آنلاین لباس اندازه های دقیق بدن و سایز خود را بدانید تا در زمان خرید دچار مشکل نشوید. اکثر فروشنده های آنلاین لباس نیز اندازه دقیق لباس ها را برای اطلاع خریدار زیر عکس لباس قید می کنند.

 به طور کلی سایز بندی در دنیا با سه سیستم انجام میشود. سیستم آمریکایی، اروپایی و انگلیسی، تقریبا اکثر تولیدی ها از این سه سیستم برای تعیین سایز لباس ها استفاده میکنند.

تفاوت این سه سیستم تنها در معیارهای اندازه گیری است که سیستم ها را با یکدیگر کمی متفاوت میکند. معیارهایی که باید در زمان اندازه گیری سایز خود بدانید عبارتند از: اندازه دور گردن، دور باسن، دور سینه، دور کمر و قد لباس است که سایز شما را مشخص می کند.

معیار هایی که برای اندازه گیری لباس مردانه باید مورد توجه شما باشد تا خرید موفقی داشته باشید عبارتند از:

  قسمت بالاتنه: اندازه دور گردن، دور سینه و دور کمر

 قسمت پایین تنه: اندازه دور کمر و قد اگر منظور از خرید شلوار مردانه است

شما اگر اندازه های دقیق خود را بدانید. چه در خرید آنلاین و چه در خرید حضوری خرید خوب و موفقی تری خواهید داشت.

همواره خانم ها برای خرید لباس وسواس بیشتری نسبت به آقایان از خود نشان می دهند و در تصمیم گیری برای خرید، بیشتر از آقایان مردد و دودل می شوند. ولی با وجود تمام وسواس ها، بانوان برای خرید آنلاین لباس خیلی بیشتر از آقایان اقدام میکنند.

خرید لباس زیر زنانه

خانم ها نیز برای داشتن خرید موفق لازم است. طریقه اندازه گیری لباس زنانه را بلد باشند. و اندازه های دقیق خود را بدانند، خانم ها هم برای اندازه گیری باید:

قسمت بالا تنه: اندازه دقیق دور سینه، اندازه دور کمر

قسمت پایین تنه: اندازه دور کمر، اندازه دور باسن

طریقه درست اندازه گیری لباس برای خانم و آقایان

 مهم است که روش اندازه گیری دقیق را بلد باشید. و بدانید برای اندازه گیری هر قسمت از بدن متر را در کدام قسمت قرار دهید تا اندازه دقیق و درست را به دست بیاورید. برای این مهم لازم است از راهنمای اندازه گیری لباس کمک بگیرید و خرید موفقی داشته باشید.

برای اندازه گیری سایز دور سینه متر را دور سینه بگیرید. به شکلی که در قسمت جلوی بدن متر روی برجسته ترین قسمت سینه قرار بگیرد. در قسمت پشت هم متر درست در امتداد خط افقی قسمت جلوی بدن قرار بگیرد. دقت کنید متر بالاتر و یا پایین تر از سینه نباشد. این مدل اندازه گیری هم برای بانوان و هم آقایان کاربرد دارد. فقط اینکه خانم ها حتما موقع اندازه گیری سینه می بایست سوتین پوشیده باشند.

پیشنهاد میکنم از دوست و یا یکی از اعضای خانواده برای اندازه گیری کمک بگیرید. تا اندازه گیری دقیق باشد. بهتر است هنگام اندازه گیری دور سینه هر دو دست خود را بالا بگیرید.

برای اندازه گیری دور کمر دقت کنید منظور محل قرار گرفتن کمر شلوار شما نیست. چرا که ممکن است فاق شلوار شما کوتاه و یا بلند باشد. پس این معیار درستی برای اندازه گیری کمر نیست. منظور از دور کمر، باریک ترین قسمت کمر، بین ناف و زیر قفسه سینه است. متر را موازی زمین به دور کمر خود بگیرید و اندازه دور کمر خود را یادداشت کنید.

برای اندازه گیری دور باسن هم متر را به دور باسن بگیرید و درست به مانند بالاتنه و دور سینه متر باید در برجسته ترین قسمت باسن قرار بگیرد و سپس اندازه دور باسن روی متر را یادداشت کنید.

اندازه گیری دور گردن، دور مچ و قد نیز بسیار ساده است. فقط در مورد اندازه گیری قد لباس چه برای خانم ها و چه آقایان، اندازه فاق شلوار و یا قد مانتو یا پیراهن نیز می تواند برای خرید خوب و دقیق کمک کند.

فرایند تدوین استراتژی

از کدام فروشگاه خرید آنلاین لباس داشته باشیم؟

پس از اندازه گیری های دقیق و به دست آوردن سایز خود، برای خرید آنلاین لباس اقدام کنید. دقت کنید از فروشگاه های معتبر خرید داشته باشید. دقت کنید گزینه مرجوعی کالا در قسمت فروش وجود داشته باشد و یا اگر سایز درستی برایتان ارسال نشد امکان تعویض کالا وجود داشته باشد.

در اینجا برای هر کس این سوال مطرح می شود که کدام فروشگاه معتبر است و میتوان به راحتی از آنها خرید کرد؟

فروشگاهی برای خرید آنلاین و اینترنتی معتبر و مناسب است که:

  • آدرس دقیق فروشگاه و یا دفتر مرکزی را در سایت فروش آنلاین خود درج کرده باشد
  • نماد اعتماد الکترونیکی نیز در سایت فروشگاه موجود باشد
  • حضور فعال در شبکه اجتماعی بسیار مهم است
  • توضیحات جامع و کاملی برای ارائه هر محصول داشته باشند
  • و در آخر امکان درج نظرات منفی یا مثبت کاربران در سایت فروشگاه وجود داشته باشد

قبل از خرید آنلاین لباس توضیحات درج شده در سایت فروش را به دقت مطالعه کنید. این توضیحات نحوه نگهداری، شستشوی لباس و جزئیات دیگر را برای شما روشن میکند. در این توضیحات حتی درباره اینکه لباس مناسب چه موقعیت هایی است هم نکاتی را قرار میدهند که می تواند بسیار کارآمد باشد.

sandbadcell

حتما خرید خود را پیگیری کنید و از زمان دقیق ارسال و یا رسیدن بسته به درب خانه سوال بپرسید. در قسمت درج نظرات کاربران، حتما تمامی نظرات را مطالعه کنید. رضایت مشتریان در این قسمت آسودگی خاطر شما را به ارمغان خواهد آورد.

 

ممکن است دوست داشته باشید