مزایای عمده‌ فروشی اینترنتی

با رازها و نکات عمده‌ فروشی اینترنتی آشنا شوید؟

توسط

در این قسمت از مقالات آموزشی مجله کسب و کار سندبادسل میخواهیم راجع به   عمده فروشی صحبت کنیم پس با ما در ادامه مقاله از با رازها و نکات عمده‌ فروشی اینترنتی آشنا شوید؟  همراه باشید :

عمده‌فروشی به کسب‌وکاری اطلاق می‌شود که طی آن، فرد، مقدار زیادی از اجناس موردنظر خود را از تولیدکننده یک محصول، خریداری می‌کند و سپس آن‌ها را به دیگر صاحبان مشاغل می‌فروشد و از این طریق به درآمد و سود دست پیدا می‌کند. بنابراین و در حالت کلی می‌توان گفت عمده‌فروش، نوعی واسطه به شمار می‌رود. چراکه در حقیقت، وی در میان تولیدکننده یک محصول و مصرف‌کننده آن قرار می‌گیرد.

عمده‌فروش‌ها محصولات را از تولیدکنندگان باقیمت‌های بسیار پایین‌تر خریداری می‌کنند و با در نظر گرفتن و محاسبه میزانی از سود، آن محصول را در اختیار خریداران و مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. در حال حاضر این امکان فراهم‌شده است که علاقه‌مندان به این کسب‌وکارها، فعالیت خود را در فضای اینترنت پیگیری کنند. در این مقاله قصد داریم به این نکته بپردازیم که مزایا و معایب عمده‌فروشی اینترنتی چیست و چرا بسیاری از صاحبان مشاغل، به سمت این روش فروش می‌روند.

سندبادسل ، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده ، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

مزایای عمده‌ فروشی اینترنتی

لازم است بدانید که وجود برخی از مزایا در روش عمده‌ فروشی آنلاین و یا اینترنتی موجب شده‌ است تا بسیاری از افراد به سمت این شیوه فروش قدم بردارند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای عمده‌ فروشی اینترنتی

فروش محصولات با تخفیف‌هایی مناسب

افرادی که با روش عمده‌ فروشی در اینترنت درآمد کسب می‌کنند می‌توانند محصولات مورد نظر خود را  با نرخ‌ها و تخفیف‌های بسیار مناسب در اختیار دیگر فروشندگان و یا حتی مصرف‌ کنندگان نهایی، قرار دهند. چرا که با حضور در فضای اینترنت، بسیاری از هزینه‌های آن‌ها کاهش پیدا کرده‌ است. این دسته از فروشندگان عمده، نیازی به کنار گذاشتن مبالغی برای اجاره ساختمان و… ندارند. لذا قادر خواهند بود درصد بسیار مناسبی را به‌ عنوان سود برای خود در نظر بگیرند و از طرف دیگر، محصولات خود را با قیمت‌های کم‌تری در اختیار خریداران قرار دهند.

دسترسی به مخاطبان بسیار وسیع در سراسر کشور

همان‌طور که می‌دانید در حال‌ حاضر، تولید کنندگان بسیاری در شهرهای مختلف کشور، مشغول به فعالیت هستند. این دسته از تولیدکنندگان، تنها دارای این امکان هستند که محصولات و یا کالاهای خود را در اختیار افرادی قرار دهند که در همان مناطق اطراف، سکونت دارند. چراکه این مشاغل به منابع و یا توزیع‌ کنندگانی برای ارسال محصولات خود به دیگر بخش‌ها و نقاط جامعه و یا کشور دسترسی ندارند. بنابراین عمده‌ فروشی اینترنتی، می‌تواند نقشی موثر و قابل‌ توجه برای این دسته از تولید کنندگان، داشته باشد و این مشکل آنان را برطرف سازد. در حقیقت، از این طریق، تولیدکنندگان می‌توانند به بازار هدف بسیار وسیع‌تری دسترسی پیدا کنند و امکان فروش هر چه بیشتر را برای خود، فراهم سازند.

از طرف دیگر، همان‌طور که می‌دانید در حال‌ حاضر بسیاری از افراد و مصرف‌کنندگان، محصولات و خدمات مورد نظر خود را از طریق جستجو در اینترنت پیدا می‌کنند و به خرید محصولات و یا دریافت خدمات اقدام می‌نمایند. بنابراین راه اندازی فروشگاه‌های آنلاین به عمده‌ فروشان کمک می‌کند تا به تعداد بیشتری از این کاربران، دسترسی داشته باشند.

مزایای عمده‌ فروشی اینترنتی

امنیت پرداخت بالا

در حال حاضر، فروشگاه‌های آنلاین بسیاری راه‌اندازی شده‌اند که به فعالیت به‌ صورت عمده مشغول هستند و محصولات خود را با این شیوه در اختیار دیگر فروشندگان و یا مصرف‌ کنندگان قرار می‌دهند. لازم است بدانید که در بیشتر مواقع، این فروشگاه‌ها به‌ نحوی طراحی می‌شوند که امنیت کاربران را برای پرداخت‌های آنلاین، تامین و تضمین نمایند. بنابراین از این طریق مصرف‌کنندگان و خریداران با اعتماد بیشتری به سمت این کسب و کارها جذب می‌شوند. این عامل، رونق و رشد عمده‌ فروشی اینترنتی را نیز به‌ همراه خواهد داشت و به کسب‌ و کار آنلاین شما کمک خواهد کرد.

لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در شرایط فعلی، بسیاری از تولید کنندگان با مشکلات فراوانی در زمینه نحوه پرداخت‌های خود مواجه هستند. در بسیاری از موارد، پرداخت‌هایی که با تاخیر صورت می‌گیرند و موجب بدهی‌های بسیار برای این دسته از صاحبان مشاغل می‌شوند به‌ عنوان بزرگ‌ترین مشکل این تولید کنندگان به شمار می‌روند. این در حالی است که عمده‌ فروشی آنلاین و اینترنتی موجب می‌شود تا تمامی پرداخت‌ها در همان زمان فروش انجام گیرد. بنابراین این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

“در پلتفرم عمده فروشی آنلاین سندباسل از یک کیلو تا یک کشتی را به راحتی بفروش!!!”

 

مزایای عمده‌ فروشی اینترنتی

ارتباط با تولید کنندگان بیشتر

روش خرید و فروش محصولات به‌ صورت عمده به‌ طور معمول، موجب می‌شود تا شما بتوانید ارتباط بسیار بیشتری با تولید کنندگان محصولات خود برقرار کنید. این تماس و ارتباط، در بیشتر موارد از سمت تولید کنندگانی خواهد بود که می‌خواهند محصولات خود را برای فروش، در اختیار شما و فروشگاه آنلاین‌تان قرار دهند. بنابراین در این روش فروش، شما می‌توانید به‌ طور کاملا مستقیم با تولیدکنندگان در ارتباط قرار بگیرید و به انجام معامله اقدام کنید. در شیوه فروش عمده و آنلاین، شما قادر خواهید بود کالاها و محصولات مورد نظر خود را به‌ راحتی و بدون واسطه دریافت نمایید و در اختیار مصرف‌ کنندگان و دیگر فروشندگان قرار دهید.

ایجاد یک نام و عنوان تجاری

در حال حاضر بسیاری از عناوین تجاری و یا برندها از طریق عمده‌ فروشی ایجاد شده‌اند. به‌ نحوی‌ که فروشندگان عمده، به سراغ محصولات تولید کنندگان، می‌روند و سپس با خرید محصولات آن‌ها، برای خود یک عنوان و یا برند تجاری انتخاب می‌کنند و تمامی محصولات خریداری‌ شده را تحت پوشش برند خود قرار می‌دهند. این عامل سبب می‌شود تا برند تجاری عمده‌ فروشی اینترنتی شما، تقویت شود و در فروش محصولات، اثرات قابل‌ توجهی ایجاد کند.

مزایای عمده‌ فروشی اینترنتی

معایب عمده‌ فروشی اینترنتی

قیمت‌های پایین‌تر از قیمت واقعی و عدم کنترل واحدهای تولید کننده بر توزیع کالا

در روش فروش عمده محصولات و اجناس مختلف، ممکن است بسیاری از این کالاها با قیمت‌هایی بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی خود در اختیار خریداران و مصرف‌کنندگان قرار بگیرند. این عامل در بسیاری از مواقع، موجب می‌شود تا استراتژی‌های قیمت‌گذاری در بازار نیز تحت تاثیر قرار بگیرد و کالاها با قیمت‌های غیرواقعی و یا زیر قیمت اصلی به فروش برسند.

با این‌ وجود در بسیاری از مواقع در این شیوه فروش، تولید کنندگان و یا واحدهای تولیدی نیز نمی‌توانند بر قیمت‌ها و یا شیوه‌های توزیع محصولات در بازار کنترل و مدیریت قابل‌ توجهی داشته باشند. در حقیقت می‌توان گفت در بیشتر موارد در این شیوه فروش، شبکه توزیع شرکت‌ها و واحدهای تولید کننده در اختیار عمده‌ فروشان قرار خواهد گرفت. از طرف دیگر در صورتی‌ که عملکرد این واحدهای فروش و توزیع‌، مورد رضایت واحدهای تولید کننده نباشد، شرکت‌های تولیدی نمی‌توانند واکنشی سریع و قابل‌توجه از خود نشان دهند.

نیاز به سرمایه بالا

در شرایط معمول، حجم معاملات به‌ صورت عمده نسبت‌ به خرید و فروش خرد، بسیار بیشتر است. در حالت کلی می‌توان گفت کسب و کار عمده‌ فروشی، با خرید و فروش یک محصول، رونق نمی‌گیرد. عمده‌ فروش باید تنوع بالایی در محصولات ارائه‌ شده داشته باشد تا بتواند به مشتری‌های بیشتری هم دسترسی پیدا کند. بنابراین انجام این کار نیاز به سرمایه نسبتا بالایی دارد تا عمده‌ فروش بتواند اجناس متنوعی را به‌ صورت عمده خریداری کند و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد.

مزایای عمده‌ فروشی اینترنتی

نیاز به تبلیغات گسترده

زمانی‌ که به‌ دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار عمده‌ فروشی اینترنتی هستید لازم است به این‌ مورد توجه داشته باشید که عمده‌ فروشی آنلاین، تنها به‌ راه‌اندازی یک وب‌سایت و قرار دادن تعدادی محصول در آن نیست. برای رشد و گسترش این کسب و کار، لازم است علاوه‌ بر خرید به‌ موقع کالاها و قرار دادن آن‌ها بر روی وب‌سایت، به تبلیغات وسیعی نیز دست بزنید تا از این طریق، فروش محصولات خود را افزایش دهید و به تبع آن به کاهش دادن هزینه‌های خود فکر کنید.

 

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!  “

ممکن است دوست داشته باشید