ده روشی که کسب و کار شما را به خطر می اندازد

چطور خریداران واقعی را بشناسیم؟ روش‌های جذب فروش در کسب و کار

توسط

برای هر محصول و خدماتی که شما ارائه کنید قطعاً مشتریان زیادی پیدا می‌شود. از بین افرادی که برای خرید محصولات به شما مراجعه می‌کنند، بسیاری از آن‌ها قصد خرید ندارند و صرفاً برای آشنایی با محصول یا گذراندن وقت به سراغ شما می‌آیند.

از بین افرادی که برای خرید محصولات به شما مراجعه می‌کنند، بسیاری از آن‌ها قصد خرید ندارند و صرفاً برای آشنایی با محصول یا گذراندن وقت به سراغ شما می‌آیند.

از میان افرادی که واقعاً به دنبال خرید محصول هستند نیز نمی‌توانید بگویید همه آن‌ها به یک میزان محصولات شما را خریداری می‌کنند و از یک درجه اهمیت برخوردار هستند.

روش‌های جذب فروش در کسب و کار

در همین مورد یک قانون نانوشته وجود دارد که می‌گوید ۲۰ درصد مشتریان، از ۸۰ درصد محصولات و خدمات استفاده می‌کنند. این مشتریان افرادی هستند که شما باید روی آن‌ها توجه و دقت زیادی داشته باشید.

در واقع شکار آن‌ها و تبدیل آن‌ها به خرید دائمی به شما کمک می‌کند تا تجارت با ثبات و پایداری را تجربه کنید.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

در حقیقت اینکه وقت خودتان را معطوف به یک مشتری ثابت کنید که بخش عظیمی از سودآوری شرکت شما را می‌تواند تأمین کند بهتر از آن است که عمده وقت خودتان را برای پیدا کردن انبوهی از مشتریان با سودآوری پایین تلف کنید.

اما موضوع مهم این است که جذب فروش از طریق پیدا کردن خریداران واقعی چگونه رقم می‌خورد. برای اینکه بتوانید جذب فروش خودتان را از این مسیر بیشتر کنید باید از روش‌های آن استفاده نمایید. در ادامه در مورد این روش‌ها نکاتی را خدمت شما بیان می‌کنیم.

کسب و کار آنلاین

شناخت مشتری، اولین گام برای موفقیت در جذب فروش

اولین چیزی که شما باید به دنبال آن باشید شناسایی مشتریانی است که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند. شناسایی مشتری به شما کمک می‌کند تا تحلیل بهتری روی او داشته باشید و پیش از این که او بخواهد برای دریافت خدمات و محصولات به شما مراجعه کند، تمام آنچه را که می‌خواهد بدانید و برای او فراهم کنید.

این موضوع در جذب فروش تأثیر زیادی دارد. در واقع وقتی مشتری به مجموعه شما مراجعه کند و ببیند هر آنچه که به دنبال اوست و قرار است بر سر آن با شما مذاکره کند را در اختیارش قرار می‌دهید، دیگر به سراغ گزینه‌های بعدی نمی‌رود و معامله خودش را با شما انجام می‌دهد.

پخش عمده کالا در دنیایی از خریدار عمده فقط فقط در سایت سندبادسل ممکنه “

روش‌های جذب فروش در کسب و کار

در ارائه خدمات به مشتریان صادق و شفاف باشید

بسیاری از فعالان اقتصادی این تصور را دارند که راهکار پیشرفت در تجارت از مسیر گول زدن مشتری می‌گذرد. در واقع آن‌ها به دنبال این هستند که به هر شکلی که شده محصولات و خدمات خودشان را حتی با کیفیت پایین و قیمت بالا به مشتری تحمیل کنند. اما این طرز فکر در حال حاضر دیگر جواب نمی‌دهد چرا که آگاهی مردم نسبت به گذشته بیشتر شده است.

شرایط امروز جامعه این پیام را به ما می‌دهد که اگر به دنبال جذب فروش هستیم باید با مشتری صادقانه و شفاف برخورد کنیم. اگر در خرید اول مشتری متوجه شود شما صداقتی با او نداشتید و محصولات را گران و بی‌کیفیت از فروخته‌اید دیگر به سراغ شما نخواهد آمد اما اگر خدمات و محصولات خودتان را با هزینه واقعی و کیفیت مناسب در اختیار مشتری قرار دهید قطعاً او تبدیل به خریدار دائمی شما خواهد شد.

روش‌های جذب فروش در کسب و کار

برای جذب مشتری، درست صحبت کنید!!

یکی از نکات بسیار مهمی که در جذب مشتری و خریدار واقعی باید به آن دقت داشته باشید، نحوه صحبت کردن‌تان با او است. شما نباید به گونه‌ای با مشتری صحبت کنید که فکر کند او را ساده فرض کرده‌اید و قصد دارید محصولات یا خدمات خودتان را به هر شکلی که شده به او بفروشید.

همچنین نحوه صحبت کردن شما با او در حالی که حتماً باید صمیمی باشد نباید از حد عرف خارج شود و سبب شود که او احساس کند قصد بی‌احترامی به شخصیتش را دارید. در کل باید تلاش کنید کاملاً شفاف و مشخص محصولات و خدمات خودتان را به مشتری ارائه کنید تا او بتواند تصمیم‌گیری مناسب برای محصولات شما داشته باشد.

“خرید و فروش عمده محصولات صنایع دستی به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده

به زبان بدن اهمیت دهید

آنقدر که زبان بدن در جذب فروش و خریدار واقعی اثرمی‌گذارد نحوه بیان شما تأثیر ندارد. زمانی که مشتری به دفتر شما می‌آید به نحوه راه رفتن و دست دادن شما دقت زیادی می‌کند. اگر در هنگام دست دادن ابتدا خودتان را حفظ کنید و مستحکم به مشتری دست دهید او بهتر با شما وارد مذاکره می‌شود.

همچنین هنگام قدم زدن در مقابل مشتری نباید خم شوید یا بیش از حد انعطاف داشته باشید شما باید صاف بایستید و صحبت‌های خودتان با مشتری را انجام دهید.

هنگامی که روی صندلی قصد دارید از لحاظ دادن و راحت نشستن روی صندلی به شدت پرهیز کنید و سعی کنید صاف روبروی مشتری قرار بگیرید. حتی نحوه قرارگیری دست‌های شما بر روی میز هم روی نظر مشتری برای خرید محصولات اثر‌گذار می‌باشد. برای همین است که می‌گویم زبان بدن از نحوه بیان موضوعات اهمیت بیشتری دارد.

ده روشی که کسب و کار شما را به خطر می اندازد

اعتماد به نفس و اشتیاق، دو بازوی موفقیت در جذب فروش

برای اینکه به عنوان یک تاجر موفق در زمینه جذب فروش شناخته شوید باید روی روانشناسی خودتان هم کار کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که انگیزه خودتان را از تجارت بالا ببرید و خودتان را مشتاق این کار کنید.

شما باید با عشق و علاقه به دنبال جذب فروش و پیدا کردن خریدار واقعی باشید. اشتیاق سبب می‌شود از مشکلاتی که در مسیر تجارت خودتان با آن‌ها برخورد خواهید کرد، ترس نداشته باشید و دلسرد نشوید.

در کنار اشتیاق و علاقه شما باید اعتماد به نفس خودتان را تقویت کنیم. البته اعتماد به نفس و اشتیاق دو بازوی شما هستند و باید آن‌ها را به صورت موازی تقویت کنید.

یعنی به اندازه آن‌ها را در اختیار داشته باشید. اعتماد به نفس بیش از حد ممکن است عصبانیت شما را در هنگام مواجهه با مشتری زیاد کند و این موضوع بسیار خطرناک است از آن را باید کنترل کنید.

همچنین اشتیاق زیاد هم ممکن است به تصمیمات غیر منطقی و هیجانی از سوی شما شود که ضرر و زیان زیادی برای تجارت شما به همراه داشته باشد.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!”

ممکن است دوست داشته باشید