خواص عسل طبیعی

خواص عسل طبیعی

توسط

خواص عسل طبیعی

عسل یکی از ارزشمند‌ترین مواد غذایی است که خواص زیادی دارد. با دانستن خواص عسل طبیعی می‌توانید با استفاده از این محصول ارزشمند به سلامتی خود و خانواده‌تان کمک کنید. امروز در این مقاله با خواص عسل طبیعی که اثرات دارویی و درمانی دارد بیش‌تر آشنا خواهید شد.

هم چنین شما می‌توانید با مراجعه به سایت سند باد سل به طور آنلاین به بخش دسته‌بندی مواد غذایی مراجعه کره و اطلاعات خرید عمده عسل طبیعی را کسب کنید. در این سایت تمامی اطلاعات مربوط فروشندگان عسل طبیعی  جمع‌آوری شده است.

خواص عسل طبیعی

عسل و ویژگی های منحصر به فرد آن

عسل یک ماده غذایی با اثرات دارویی و درمانی است. این ماده شیرین توسط زنبور عسل تولید می‌شود. عسل در انواع مختلف وجود دارد، این ماده غذایی ارزشمند بر اساس رنگ و میزان شفافیت طبقه‌بندی می‌شود. با توجه به اینکه زنبور عسل از چه نوع گلی شهد مورد نیاز خود را تأمین کرده است؛ طعم، رنگ و بوی عسل طبیعی متفاوت است.

عسل به دو صورت در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

 • عسل پاستوریزه
 • عسل خام

“تجریه خرید و فروش عمده محصولات غذایی و کشاورزی را با پلتفرم آنلاین سندبادسل تجربه کن!!! “

 

خواص عسل طبیعی
عسل خام کاملاً مستقیم از کندو جدا می‌شود و سپس بسته می‌شود و در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد، در این نوع عسل طبیعی مقداری موم، مخمر و گرده وجود دارد. برای آماده کردن یک عسل تمیز، ابتدا به عسل خام حرارت داده می‌شود و سپس ناخالصی‌های موجود در آن را جدا کرده و در این صورت یک عسل پاستوریزه در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

در عسل طبیعی انواع مختلف مونوساکارید، فروکتوز و گلوکز و به مقدار هفتاد یا هشتاد درصد قند وجود دارد. عسل طبیعی یک ماده غذایی با خاصیت ضد باکتری و ضد عفونی است. عسل یک خوراکی با خاصیت است که جایگزین بسیار خوبی برای قند است.

یک قاشق سوپ خوری، عسل طبیعی حاوی شصت و چهار کیلو کالری، حدود هفده گرم قند است. در عسل هیچگونه چربی، فیبر و پروتئین موجود نیست. عسل فرآوری شده که عاری از قند است را می‌توان طولانی مدت استفاده کرد.

در عسل آنتی اکسیدان و ضد میکروب وجود دارد که باعث  ایجاد خاصیت تسکین  دهنده در عسل می‌شود. در عسل مواد معدنی چون آهن، کلسیم، فسفات، سدیم، کلر، پتاسیم و منیزیم نیز وجود دارد. مواد تشکیل دهنده عسل طبیعی مرغوب شامل موارد زیر می‌باشد؛ حدود سی و هشت درصد فروکتوز، سی و یک درصد گلوکز، هفت درصد مالتوز، هفده درصد آب، حدود یک و نیم درصد قند‌های پیچیده، و حدود شش درصد موارد دیگر است.

مواد آنتی اکسیدان موجود در عسل باعث نابودی رادیکال‌های آزاد و بیماری‌های نشات گرفته از آن‌ها می‌شود. عسل دارای خاصیت اسیدی نیز می‌باشد، این خاصیت عسل طبیعی از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. خواص فیزیکی عسل به شهد گل و آبی که از آن به دست آمده مرتبط می‌باشد.

“رایگان و بدون کارمزد، از یک کلیو تا یک کشتی از محصولات غذایی،آرایشی بهداشتی و صنایع دستی رو در سایت سندبادسل بفروش. کافیه فقط ثبت نام کنی!!!!  “

خواص عسل طبیعی

    تاریخچه عسل طبیعی

خواص عسل طبیعی بسیار زیاد هستند و آگاهی از آن‌ها لازم است، اما دانستن اطلاعاتی درمورد تاریخچه عسل نیز خالی از لطف نیست. از هشت هزار سال پیش انسان‌ها شروع به تولید عسل کردند. قدیمی‌ترین عسل کشت شده توسط انسان در گرجستان یافت شد.

بیش‌ترین مصرف عسل طبیعی مربوط به مصر و یونان باستان می‌باشد. بعد از سال‌ها مصرف و تولید سرانجام خواص عسل طبیعی باعث شد این ماده خوراکی مغذی به جایگاه درمانی و دارویی خود در طب سنتی رسید.

  “تجریه خرید و فروش عمده محصولات غذایی و کشاورزی را با پلتفرم آنلاین سندبادسل تجربه کن!!! “

خواص عسل طبیعی و مزیت های استفاده از آن برای سلامتی بدن

خواص عسل طبیعی بسیار زیاد است و به خاطر تأثیری که بر سلامتی بدن دارد، این محصول به یکی از پر مصرف‌ترین مواد خوراکی تبدیل شود. در ذیل به تعدادی از مزیت‌ها و خواص عسل طبیعی می‌پردازیم.

 • استفاده از این ماده غذایی باعث توقف سرفه می‌شود. افرادی که در طول روز و یا اغلب در شب‌ها سرفه می‌کنند می‌توانند از عسل استفاده کنند. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که اثر این ماده غذایی در رفع سرفه به اندازه‌ی مصرف داروی دکسترومتورفارن می‌باشد.
 • ‌خوردن عسل باعث می‌شود کودکان در طول شب خواب راحت و آرامی داشته باشند، به یاد داشته باشید که مصرف عسل برای کودکان زیر یک سال توصیه نمی‌شود. هم چنین برای اطمینان بیش‌تر می‌توانید درمورد میزان مصرف عسل برای کودکان با پزشک مشورت کنید.
 • ترکیب عسل با آبلیمو یک ترکیب درمانی است که باعث رفع کمبود آب بدن می‌شود، هم چنین این ترکیب در درمان گلو درد مؤثر است.
 • هنگام ابتلا به سرماخوردگی استفاده از عسل باعث کاهش اثرات این بیماری می‌شود.
 • خواص عسل طبیعی باعث می‌شود که مصرف آن در تنظیم فشار خون نیز مؤثر باشد؛ طی تحقیقاتی که در پیرامون این موضوع در سال دوهزار و یازده انجام گرفت؛ مشخص شد که مصرف عسل باعث تنظیم فشار خون می‌شود. خوردن عسل طبیعی باعث بهبود و ترمیم سوختگی و زخم می‌شود. استفاده از عسل باعث کاهش اثرات زخم می‌شود و از تغییر شکل زخم‌ها جلوگیری می‌کند. در صورت سوختگی به میزان کم می‌توانید ابتدا با آب محل سوختگی را خنک کنید و سپس مقداری عسل را به محل سوختگی بمالید. این کار باعث کاهش اثرات سوختگی می‌شود.
 • خوردن عسل در بهبود زخم معده مؤثر است و زخم مزمن را درمان می‌کند.
 • مصرف عسل در سلامت قلب نیز اثرگذار است. آنتی اکسیدان موجود در عسل طبیعی در حفظ سلامت قلب مؤثر است. خوردن عسل هم چنین در کاهش بی‌نظمی‌هایی که بر اثر اکسیداسیون کلسترول ایجاد می‌شوند مؤثر می‌باشد. تنگ شدن شریان‌های قلب و ایجاد حمله قلبی بر اثر مواد خاصی ایجاد می‌شود.
 • مصرف عسل باعث تغییر شکل این مواد می‌شود و در نتیجه از تنگ شدن رگ‌های قلب جلوگیری می‌کند.
 • خواص عسل طبیعی در افرادی که به دیابت مبتلا هستند اثرگذار است. طی تحقیقات مختلفی که انجام گرفت خوردن عسل طبیعی در کنترل میزان چربی و وزن افراد دیابتی اثرات مثبت دارد.
 • خوردن عسل طبیعی در پیشگیری از سرطان مؤثر است؛ در عسل ترکیباتی وجود دارد به نام ترکیبات فنولیکی؛ این ترکیبات خاصیت ضد سرطانی دارند.
 • استفاده از عسل باعث کاهش التهاب نیز می‌شود. در بخش‌های قبل نیز اشاره شد که عسل حاوی مواد آنتی اکسیدان است؛ هم چنین عسل قابلیت آزاد کردن رادیکال‌های آزاد را نیز دارد.
 • با همه‌ی این خواص عسل قابلیت بهبود رفلاکس معده را دارد.
 • عسل خاصیت ضد میکروب دارد؛ این ویژگی مهم در رفع بسیاری از مشکلات گوارشی کمک‌کننده است.
 • مصرف مقدار کمی از عسل در رفع نفخ تأثیر زیادی دارد. این ماده غذایی برای سلامتی روده نیز مؤثر است و اثرات قارچ‌های سمی را در این ناحیه از بدن از بین می‌برد.
 • هم چنین عسل در رفع التهاب نیز اثر بخش است. اگر عسل را با آب گرم ترکیب کنیم؛ برای رفع ورم لوزه مناسب است.
 • قند موجود در عسل از یک ترکیب خاص تشکیل می‌شود. این قند در کاهش وزن تأثیر می‌گذارد. اگر شما هر روز مقداری عسل را با یک نوشیدنی داغ مخلوط کنید و استفاده کنید؛ بعد از مدتی میل شما برای استفاده از قند‌های مصنوعی از بین می‌رود.
 • در صورتی که حالت تهوع دارید می‌توانید مقداری عسل و آبلیمو را ترکیب کنید و مصرف کنید؛ این ترکیب در کاهش حالت تهوع تأثیر بسزایی دارد.
 • افرادی که به آسم مبتلا هستند و از خس خس سینه و سرفه رنج می‌برند؛ با مصرف عسل می‌توانند اثرات این بیماری را کاهش دهند.

خواص عسل طبیعی

سخن آخر

برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد خواص عسل طبیعی و خرید عمده عسل می توانید به سایت سندبادسل به آدرس https://www.sandbadcell.com مراجعه کنید و از باکیفیت ترین و مرغوب ترین عسل طبیعی بهره مند شوید.

 

سندبادسل ، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده ، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

ممکن است دوست داشته باشید