https://www.sandbadcell.com/

راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی

توسط

راهکارها و راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی چیست؟

امروزه خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی بین خانواده ها مرسوم شده و دیوار خانه های خود را با این کالای لوکس تزیین میکنند. با توجه به قیمت نسبتا بالای این کالا می بایست از کیفیت و مرغوبیت آن کاملا مطمئن شد تا ارزش هزینه ایی که گذاشته می شود را داشته باشد. در این مقاله چندین راهکار و راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی را با شما عزیزان به اشتراک میگذاریم تا در راه خرید این کالای شیک، زیبا و اصیل همراه شما باشیم تا از اصالت تابلو فرشی که می خرید کاملا مطمئن باشید.

ایران یکی از تولید کننده های اصلی تابلو فرش های مرغوب و زیبا در جهان است. تابلو فرش های تولید ایران جلوه بسیار زیبا و فاخری به محیط می بخشند.

هنگامی که تصمیم به خرید تابلو فرش میگیرید و وارد بازار این کالای لوکس و زیبا می شوید تنوع رنگ، نقشه، سایز و… تابلو فرش ها قدرت تصمیم گیری را از شما میگیرد.

 از طرفی فروشنده ها نیز تمام تلاش خود را برای فروش تابلو فرش ها به شما انجام می دهند و در مورد هر کدام از فرش های داخل مغازه کلی صحبت برای شما دارند.

https://www.sandbadcell.com/

در نظر داشته باشید که صحبت های فروشنده ها می تواند بهترین راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی باشند چرا که اطلاعات کامل و جامعی از انواع تابلو فرش دارند و می توانند توصیه های مفیدی برای شما داشته باشند. بهترین کار برای شما این است که بعد از شنیدن تمام توصیه های فروشنده ها و گرفتن اطلاعات مفید از آنها، تابلو فرش متناسب با سلیقه و دکور خانه و مهم تر از همه بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید را خریداری کنید.

تفاوت الیاف طبیعی و مصنوعی در تابلو فرش های دستباف و ماشینی

تابلو فرش دستباف را با الیاف طبیعی(پشم حیوانات و پنبه) می بافند، مطمئنا ارزش و کیفیت بالای الیاف طبیعی بر هیچکس پوشیده نیست، الیاف طبیعی را با رنگ طبیعی گیاهانی که در طبیعت وجود دارد(وسمه، تمشک، مازو، سرخس وحشی، روناس، پوست گردو، پوست انار و …) در کارگاه های تخصصی رنگرزی رنگ میکنند و سپس بافنده ها با این الیاف تابلو های زیبا و حیرت انگیزی را با مهارت هرچه تمام تر می بافند.

  تابلو فرش های ماشینی را با الیاف مصنوعی که بیشتر از جنس اکریلیک است بافته می شود رنگرزی الیاف مصنوعی با رنگ مصنوعی و شیمیایی در کارخانه انجام می شود اگر برای تشخیص الیاف مصنوعی و طبیعی دچار مشکل می شوید حتما باید از راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی استفاده کنید.

 به دلیل استفاده از الیاف طبیعی در بافت فرش دستباف، هنگام لمس فرش با دست، سطح فرش بسیار بافت نرم و لطیفی دارد. رنگ های به کار رفته در فرش نیز بسیار زنده و چشم نواز هستند،

از نظر قیمت نیز تابلو فرش های دستباف نسبت به تابلو فرش های ماشینی قیمت بسیار بالاتری دارند و نظر هر بیننده ایی را به خود جلب میکنند هنگام خرید حتما از راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی کمک بگیرید.

“خرید و فروش عمده مواد غذایی به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده

https://www.sandbadcell.com/

تابلو فرش دستباف

معمولا تابلو فرش ها را در طرح ها و رنگ های متفاوت می بافند تا بتوانند تمام سلیقه ها را تحت پوشش قرار دهند. طرح هایی چون طبیعت، اشیا، حیوانات، پرتره، نقاشی های معروف، آیات قرآنی و بسیاری طرح های دیگر که در صنعت تابلو فرش خریداران مخصوص خود را دارد.

تمام فرش ها دارای شناسنامه هستند و برای شناسایی خریدار از نوع بافت، تعداد رج  و حتی تعداد گره ها اطلاعاتی را در پشت فرش درج میکنند. هنگام خرید به پشت تابلو فرش دقت کنید اگر گره ها از لحاظ نظم، درشتی و یا ریزی بافت یکنواخت تر باشد نشان دهنده کیفیت بالای فرش است.

در برخی تابلو فرش ها از نخ ابریشم هم در بافت استفاده می کنند وجود ابریشم ظرافت و زیبایی بیشتری به تابلو فرش می بخشد و نتیجه کار بسیار شیک و لوکس تر می شود وجود ابریشم در بافت فرش ارزش و قیمت تابلو فرش را نیز بالا می برد.

در برخی فرش ها از ابریشم مصنوعی استفاده می شود بهترین راهکار برای تشخیص ابریشم طبیعی از مصنوعی این است که با دست روی فرش را لمس کنید و چندین بار دست خود را روی فرش بکشید اگر در کف دست خود گرما احساس کردید ابریشم استفاده شده در تابلو فرش به احتمال زیاد طبیعی و اصل بوده و از مرغوبیت و قیمت بالایی نیز برخوردار است.

ابریشم مصنوعی در بسیاری فرش های بزرگ و کوچک نیز مورد استفاده است و جلوه خاصی به زیبایی فرش ها می بخشد. با توجه به گستردگی زوایای خرید تابلو فرش نیاز راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی به شدت حس می شود.

نکاتی در مورد قیمت و راهنمای خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی

قیمت تابلو فرشها به چندین عامل بستگی دارد

جنس نخ به کار رفته در تابلو فرش: اگر در بافت از نخ ابریشم استفاده شود تاثیر مستقیم در افزایش قیمت دارد.

نقشه تابلو فرش: نقشه، طرح و ظرافت هنر بافنده در تابلو فرش های دستباف بسیار در جلوه و زیبایی و به طبع قیمت فرش تاثیر گذار است.

تابلو فرش دستباف از طبیعت زیبای شمال

ابعاد تابلو فرش: مسلما اندازه و ابعاد تابلو فرش قیمت نهایی فرش را مشخص میکند. تابلو فرش باید با متراژ و نوع دکور منزل شما هماهنگی داشته باشد.

تراکم فرش: هر چه تراکم تابلو فرش دستباف بیشتر باشد فرش باکیفیت تری است و قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

شانه فرش: تابلو فرش ماشینی با شانه بالای 1200 از تابلو فرشی که تراکم کمتری دارد بسیار بهتر هستند و تفاوت قیمت فاحشی دارند .

تعداد واسطه ها در خرید تابلو فرش: اگر در مسیر خرید و فروش تابلو فرش تعداد واسطه ها زیاد باشد هر یک قیمت را به نسبت تغییر میدهند تا در نهایت به دست خریدار برسد بنابراین بهترین و به صرفه ترین کار، خرید از کارخانه و یا بافنده است.

کیفیت بافت: مسلما هر چه کیفیت و متریال به کار رفته در تابلو فرش بهتر و مرغوب تر باشد قیمت تابلو نیز بالاتر می رود.

جنس نخ: جنس نخ و الیاف به کار رفته در فرش قیمت را تعیین میکند.

ریز و درشتی بافت: هرچه نوع بافت و گره ها ظریف تر باشد قیمت تابلو فرش به نسبت بیشتر خواهد بود.

تابلو فرش قاب شده: توصیه میکنیم که تابلو فرش را بدون قاب تهیه کنید به دو دلیل این توصیه می شود اول آنکه از اصالت فرش و بی عیب بودن آن کاملا مطمئن شوید. دوم اینکه قاب فرش را  متناسب با سلیقه و دکور خانه خود انتخاب خواهید کرد.

پرداخت تابلو فرش: تابلو فرش یک اثر هنری است و می بایست نظر بیننده را به خود جلب کند پرداخت ماهرانه تابلو فرش جنبه هنری و مهارت بافنده را به خوبی به نمایش میگذارد. پرداخت خوب و ماهرانه، کیفیت ظاهری و صد البته قیمت آن را هم افزایش خواهد داد.

 زمانی را برای خرید تابلو فرش در نظر بگیرید که وقت کافی برای جستجو و مشاهده بیشتر داشته باشید و مهم تر از همه بازار فروش فرش خلوت باشد تا حواس شما از تمام جزئیات منحرف نشود و بتوانید بهترین خرید را انجام دهید از راهنمایی خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی که در این مطلب با شما به اشتراک گذاشته شد نیز استفاده کنید و سالها از خریدی که کرده اید لذت ببرید.

برای مشاهده لینک لطفا اینجا کلیک کنید

 

ممکن است دوست داشته باشید