فوت‌و‌فن‌های استفاده از زبان بدن در فروش

روش های کسب اعتماد به نفس در کار

توسط

اعتمادبه‌نفس (Confidence) از کلمه‌ی لاتین (Fidere) که به معنای «اعتماد کردن» است، گرفته شده‌است. اعتماد به نفس داشتن توانایی یا استعداد برای داشتن تعامل موفق یا کافی با جهان است.

فرد با اعتمادبه‌نفس آمادگی دارد تا با چالش‌های جدیدی روبه‌رو شود، فرصت‌ها را غنیمت بشمرد، با شرایط دشوار مقابله کند و در شرایط نابسامان و به‌هم‌ریخته نیز مسئولیت‌های خود را انجام دهد.

همان طور که اعتمادبه‌نفس منجر به کسب تجارب موفق می‌شود، کسب تجارب موفق نیز منجر به داشتن اعتمادبه‌نفس می‌شود. هر تجربه‌ی موفقی به بالا بردن اعتماد به نفس کلی ما کمک می‌کند.

اگرچه ممکن است در یک زمینه مانند آشپزی یا رقص اعتمادبه‌نفس بسیار و در زمینه‌های دیگر مانند ریاضی یا سخنرانی اعتمادبه‌نفس پایینی داشته‌باشیم.

روش‌های جذب فروش در کسب و کار

پس از این که متوجه شدیم اعتماد به نفس چیست به بررسی عزت نفس می‌پردازیم. عزت نفس (Esteem) از کلمه لاتین (Aestimare) که به معنای «ارزیابی کردن، ارزش‌گذاری کردن، سنجیدن و برآورد کردن» است، گرفته شده‌است.

عزت‌نفس یکی از مؤلفه‌های شناختی انسان است. مهم‌تر از همه این‌که عزت‌نفس ارزیابی ما درباره‌ی خودمان است؛ علاوه بر این، ماتریسی است که از طریق آن فکر می‌کنیم، احساس می‌کنیم و عمل می‌کنیم و همچنین نوع و میزان رابطه‌مان با خود، دیگران و جهان را تعیین می‌کنیم.

روش‌های جذب فروش در کسب و کار
۱. از زبان بدن‌تان به درستی استفاده کنید

زبان بدن هر کس نشان می‌دهد که آن فرد چقدر به خودش اطمینان دارد. از چهره‌ی بعضی آدم‌ها می‌شود فهمید که حتی خودشان هم خودشان را قبول ندارند! طوری خودتان را نشان بدهید که همه بدانند می‌توانید هر موقعیتی را مدیریت کنید و بر اوضاع کاملاً مسلط هستید.

اگر اعتماد به نفس را در ظاهرتان نشان بدهید و از زبان بدن‌تان به درستی استفاده کنید، نه تنها حس می‌کنید که از پس هر چیزی برمی‌آیید، بلکه دیدگاه دیگران هم نسبت به شما تغییر می‌کند و به توانایی‌هایتان اعتماد می‌کنند.

سرتان را بالا بگیرید، صاف بنشینید، به آرامی‌شانه‌هایتان را عقب ببرید تا در راستای ستون فقرات‌تان قرار بگیرند، شل و ول دست ندهید و وقتی صحبت می‌کنید مستقیماً به فرد مقابل‌تان نگاه کنید.

۲. درست لباس بپوشید

وقتی ظاهرتان خوب باشد احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. لباس‌ها و لوازم مناسب انتخاب کنید، زندگی و کارتان را جوری نظم و ترتیب بدهید که در خور شخصیت شما باشد و احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید، همه‌ی این‌ها باعث تقویت اعتماد به نفس شما می‌شود.

لباس‌تان باید طوری باشد که موفقیت را نشان بدهد. لوازم شخصی شما نشان‌دهنده‌ی شخصیت‌تان هستند پس در انتخاب‌شان دقت کنید.

یک لباس مناسب و زیبا که توجه دیگران را جلب کند، می‌تواند به شروع یک مکالمه کمک کند.

روش‌های جذب فروش در کسب و کار
 
۳. جسورانه و جذاب صحبت کنید

سخنرانان خوب، با اعتماد به نفس، با ثبات و با یک ریتم مناسب صحبت می‌کنند. آن‌ها یاد گرفته‌اند در صحبت کردن تأثیرگذارتر باشند، به جای اینکه حین سخنرانی تپق بزنند و گیر کنند، شمرده حرف می‌زنند و بین صحبت‌هایشان مکث می‌کنند.

یک لحن جسورانه، جذاب و در عین حال مؤدبانه برای صحبت کردن انتخاب کنید تا اعتماد به نفس‌تان را نمایش بدهید. این طوری عزت نفس‌تان بیشتر می‌شود و به خودتان‌ایمان می‌آورید.

برای اینکه جدی به نظر برسید، خیلی هیجان‌زده و عصبی نباشید و زیادی نخندید. اگر مردم حس رهبری را در شما ببینند به صحبت‌هایتان بیشتر توجه می‌کنند.

۴. مثبت فکر کنید، مثبت عمل کنید

انرژی مثبت باعث نتیجه‌ی مثبت هم می‌شود، پس سعی کنید نیمه‌ی پر لیوان را ببینید و به مسائل منفی فکر نکنید.

همیشه لبخند بزنید، بخندید و با آدم‌های مثبت معاشرت کنید تا هم خودتان حس بهتری داشته باشید و هم کسانی که دور و برتان هستند.
یک دفترچه‌ی یادداشت داشته باشید و هدف‌ها و موفقیت‌های روزانه‌تان را در آن بنویسید. شکرگزاری و رضایت بابت هر کار مثبتی که انجام می‌دهید، باعث تقویت اعتماد به نفس و آرامش درونی شما خواهد شد.

۵. مرد عمل باشید
تقویت اعتماد به نفس فقط به ظاهر خوب نیست، باید خوب هم عمل کنید. در یک مهمانی یا رویداد اجتماعی، با آدم‌هایی که نمی‌شناسید سر صحبت را باز کنید یا کار یا پروژه‌ای را که در حالت عادی برای‌تان ترسناک است، قبول کنید.

اعتماد به نفس داشتن را تمرین کنید و مطمئن باشید که خیلی زود عزت نفس جزئی از وجودتان می‌شود.
۶. آماده باشید

برنامه‌ریزی جلوی عملکرد ضعیف را می‌گیرد. هر چقدر آماده‌تر باشید، احساس شایستگی و مهارت بیشتری خواهید داشت و اعتماد به نفس‌تان هم بیشتر می‌شود. آمادگی باعث می‌شود که اتفاق‌های بد و ناگهانی زندگی، نتوانند شما را شکست بدهند.

همه چیز را در مورد کار، رشته‌ی تحصیلی، هدف‌ها و خلاصه هر چیزی که مسیر زندگی‌تان را به سمت موفقیت هدایت می‌کند یاد بگیرید.

قبل از اینکه یک کار را شروع کنید به انتظار‌ها و هدف‌هایتان در انتهای مسیر فکر کنید، اما خیلی بلندپرواز نباشید. هدف‌ها و کار‌های بزرگ را به قسمت‌های کوچک و قابل مدیریت تقسیم کنید.
تمرکز برروی موفقیت‌های پیشین

یکی از مهم‌ترین راه‌های افزایش اعتماد به نفس این است که موفقیت‌هایی که در گذشته داشتید را یادداشت کنید و روی آن‌ها تمرکز کنید. در هنگام نوشتن این موفقیت‌ها توجه کنید که دنبال اتفاقات خیلی بزرگ و عجیب نباشید.

انجام  یک مذاکره خوب، یک سخنرانی عالی، یک روز مفید، یک کار خیر و حتی گرفتن یک تخفیف خوب از مواردی است که می‌توانید به عنوان موفقیت‌های خود یاد کنید. پیروزی‌های کوچک‌تان را جشن بگیرید! چون سبب افزایش تعداد گیرنده های آندروژن و ترشح بیشتر هورومون تستوترون و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.  

“خرید و فروش عمده آجیل و خشکبار به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده”


سعی کنید درست شبیه یک فرد با اعتماد به نفس به نظر بیایید. شیک لباس بپوشید. خوش پوش بودن یکی از راه‌های ساده افزایش اعتماد به نفس است.

لباسی که متناسب با شخصیت و مکانی باشد که می‌روید! از لحاظ فیزیکی هم حواستان به حالت‌های بدن خودتان باشید. محکم بایستید، حالت بدن، تأثیر بالایی در درک مخاطب از حالات شما خواهد داشت.

بنابراین وقتی‌ایستاده هستید یا زمان راه رفتن خیلی محکم و قوی باشید تا اعتماد به نفس و قدرت شما را نشان دهد. در غیر این صورت پیامی که به مخاطب خود می‌دهید خوشایند نخواهد بود. ‌شانه‌های خود را عقب ببرید و عضلات سینه‌ی خود را در حالی که صاف‌ایستاده‌اید، ر‌ها کنید!

یکی از مهم‌ترین راه‌های افزایش اعتماد به نفس این است که خودمان را همان طور که هستیم بپذیریم. پذیرش به معنای کامل بودن و بی‌نقص بودن نیست.

ما زمانی که خودمان را بپذیریم به خودمان احترام خواهیم گذاشت ( عزت نفس). احترام گذاشتن به خود یعنی این که آراسته، خوش پوش، خوش بو باشیم کار‌هایی را انجام دهیم که به نفع‌مان است. وقتی به خودمان احترام می‌گذاریم به این باور می‌رسیم که من شاهکار خلقت خداوند هستم. همان مخلوق که خداوند وقتی آفرید گفت:  فتبارک الله احسن الخالقین.  انسان وقتی به خودش احترام می‌گذارد به خداوند احترام می‌گذارد. احترام به خود مستلزم شناخت خود است. خود‌شناسی به خداشناسی منجر می‌شود.

 

 

“خرید و فروش عمده مواد غذایی به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده

ممکن است دوست داشته باشید