راهنمای صادرات به چین

راهنمای صادرات به چین

توسط

در این مقاله به راهنمای صادرات به چین می‌پردازیم که چگونه با دانستن فرهنگ و زبان آن‌ها صادرات موفقی داشته باشیم. شیوه بازاریابی برای صادرات به کشور چین گفته می‌شود. خروج کالا از کشور به چه صورت انجام می‌شود قوانین گمرکی بر کالا چیست و استراتژی صادرات موفق به چه عواملی بستگی دارد.

راهنمای صادرات به چین و استراتژی آن در این مقاله به راهنمای صادرات به چین می‌پردازیم. اگر قصد صادرات به این کشور را داشته باشید چگونه با شناخت فرهنگ و زبان این کشور می‌توانید به صادرات بپردازید.

کشور ما سال هاست از طریق صادرات به چین اقتصاد خود و او را بزرگ کرده است. سرمایه‌گذاری در بخش‌های این صادرات به رشد و خود اتکایی کشورمان کمک کرد و تنها راه ر‌هایی از وابستگی برایمان بوده است.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

که در دهه‌ی اخیر در کشور رواج نسبتاً گسترده‌ای پیدا کرده و تولید‌کنندگان توانا را به سمت توسعه‌ی گسترده‌ی محصولات و افزایش کیفیت برای دسترسی به بازار چین و دیگر کشور‌های دوست سوق داده است.

در همین دو سال اخیر به ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا و با شروع تحریم‌های آمریکا بسیاری از تولید‌کنندگان بر آن شدند تا با تولید محصولات بیش از نیاز کشور محدودیت‌ها و فشار‌ها را کنار بزنند و محصولات خود را صادر کنند.

راهنمای صادرات به چین

اگر به تولید نگاهی دقیق بیندازیم موجب تولید محصولاتی با کیفیت‌تر در میزان بیشتر شده است. بازار داخلی با برنامه‌ریزی و توسعه باید بتوانند تولیدات صادرات محوری داشته باشند، یعنی محصولاتی را تولید کنند که قابلیت فروش و عرضه در بازار جهان را داشته باشد و از استاندارد‌های اختصاصی بین‌المللی اخذ شده جهت صادرات به کشور‌های هدف از جمله چین استفاده کند.

همین موجب افزایش کیفیت محصولات تولیدی شده که علاوه بر داشتن استاندارد‌های جهانی و داخلی استاندارد کشور هدف را هم داشته باشد. که همین موجب می‌شود مصرف‌کنندگان داخلی با دریافت این اطلاعات از محصول استاندارد شده بیشتر علاقمند شوند تا آن را تهیه نمایند.

“رایگان و بدون کارمزد، از یک کلیو تا یک کشتی از محصولات غذایی،آرایشی بهداشتی و صنایع دستی رو در سایت سندبادسل بفروش. کافیه فقط ثبت نام کنی!!!!  “

باید در نظر داشت که آمادگی دائمی ایران برای سفر بازرگانان، صاحبان شرکت برای معرفی محصولات و تولیدات کشور از طریق گفتمان با کشور چین انجام می‌گیرد. با توجه به فرهنگ مادی کشور چین و دیگر کشور‌ها هدف و بررسی جنبه‌های مادی کشور چین برای صدور کالا اهمیت پیدا می‌کند.

قدم‌های مهم قبل از راهنمای صادرات به چین را جهت آشنایی بیشتر شما با هم بررسی می‌کنیم: در قدم اول باید مشتری شناسایی شود و الگوی مصرف آن به کمک اطلاعات بدست آمده از آداب و فرهنگ کشور چین و ارکان مادی‌شان مشخص می‌شود.

در قدم دوم باید سیستم حمل و نقل و جاده‌ها و راه آهن و یا هوایی آبی و در نهایت وضعیت انبارداری کشور چین بررسی شود. در قدم سوم رسوخ به فرهنگ آن کشور از طریق یادگیری زبان آن کشور است.

زبان تنها کلید مهم فرهنگ هاست و ابزار اساسی در گسترش ارتباط است. هر زبان معرف یک فرهنگ بوده و وجود زبان‌های متعدد یک کشور نشان دهنده‌ی فرهنگ‌های متفاوت آن کشور است.

مذهب در کنار زبان از ارکان اساسی فرهنگ کشور چین است. فرهنگ نشانه‌ی کیفیت و کمیت رفتار‌های اقتصادی است. شناخت این کشور و ارتباط با صادرکنندگان موفق جهت مشاوره راهبردی راهنمای صادرات به چین کمک می‌کند، بیشتر عادات رفتاری‌شان را بشناسیم.

در واقع باید بدانیم مردم این کشور بشدت تحت تأثیر فرهنگ خود هستند، هرگونه فعالیت نحوه‌ی توزیع و انتخاب کالا و مصرف آن را بر اساس عادات و از روی ساختار اجتماعی و مذهب و محیط جغرافیایی‌شان انجام می‌دهند.

انطباق داشتن کامل با فرهنگ چین جهت صادرات باید به نحوه‌ای انجام گیرد که بیشترین فایده را داشته باشد و برای این کشور بیگانه نباشد.

فروش محصول با برچسب‌های شناخته شده مورد فهم کشورشان و شناخت کیفیت و کمیت خرید محصول عامل بسیار مهمی است. استفاده از امکانات بازاریابی در چین استفاده از امکانات صوتی و تصویری برای معرفی محصول به جای نشریات در این نوع جوامع مخصوصاً در چین بسیار مؤثر می‌باشد.

قیمت‌گذاری، شناسایی بازار توزیع کالا شرکت‌ها و تولیدکنندگان ما را مجبور به ارتباط با خریداران بالقوه چینی خواهد کرد. دانستن معیار‌های بازاریابی رسانه‌ای اینترنتی موفق آماده کردن اطلاعات پیش نیاز جهت تبلیغات مؤثر راهنمای صادرات به چین از طریق جمعی در این کشور است.

قوانین صادرات کلی چگونه است؟ کد بین‌المللی چیست؟

در معاملات تجاری خرید یا تحصیل هر نوع مال به قصد فروش در بازار دیگر کشور‌ها باید مطابق قوانینی انجام شود. ارتباطات و مبادلات بین‌المللی از طرفی و گسترش آن از طرف دیگر باعث شده که تلاش‌های بین‌المللی زیادی برای توسعه مقررات منافع بر حمایت از کالای صادراتی عمدتاً تحت نظارت سازمان جهانی انجام شود. که این موضوع برای اغلب کشور‌ها یکسان عمل می‌کند.

کد بین‌المللی در واقع یک سیستم عملکرد استاندارد‌سازی شناسایی طبقه‌بندی محصولات است که توسط دولت‌ها با توجه به سیاست‌های مالیاتی قیمت‌گذاری و بودجه‌بندی و اقتصاد طراحی شده است.

اقدامات تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای مقررات بین‌المللی و انواع دیگر از آن فعالیت‌های اقتصادی خارجی و همچنین آمار گمرک در این سیستم گنجانده شده است.

در بازار جهان تمام کالا‌های تجاری مطابق استاندارد دسته‌بندی می‌شوند. هر کالا دارای کد مشخصی است یک تعرفه هشت رقمی استاندارد که تمامی سازمان‌ها و سازمان‌های تجارت و توسعه صنایع و معدن و تجارت یکسان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بازار‌های جهانی خریداران و فروشندگان کالا در فاکتور‌های فروش خود کد‌ها را ثبت می‌کنند که همان کد HS-CODE است. در واقع سیستم عملکرد استاندارد‌سازی کنترل و شناسایی و طبقه‌بندی محصولات است که از طریق دولت‌ها با توجه به سیاست مالیاتی قیمت‌گذاری و بودجه‌بندی و اقتصادی طراحی شده است.

وظیفه‌ی ایران در این سیستم طبقه‌بندی کالا‌های تولید شده و خدمات زنجیره تأمین معادن و تحت کنترل داشتن آن است.

راهنمای صادرات به چین

صادرات چگونه انجام می‌شود؟

صادرات در واقع به معنای انتقال کالا و یا فرستادن کالا از جایی به جای دیگر است چه در داخل کشور چه در خارج از کشور باشد. صادرات خارجه خروج کالا از مرز گمرک کشور مورد نظر است.

صادرات رکن اصلی افزایش و توسعه‌ی حجم فروش شرکت‌های مختلف است و معیار‌هایی برای صادرکنندگان فراهم شده تا از طریق آن بتوانند برای فعالیت در این عرصه و جهش صادراتی غیر نفتی به منظور افزایش سهم کشور در اقتصاد و دستیابی به بازار هدف به رشد اقتصادی پایدار دست یابند.

صادرات به منابع و زمان و تعهد نیاز دارد.

صادرکنندگان باید در تشخیص و ارزیابی نقاط ضعف و قوت اهداف استراتژی موفق باشند. به نحوی که بتوانند از فرصت‌هایشان نهایت استفاده را بکنند.

راز صادرات موفق آماده‌سازی برنامه صادراتی است، که با دقت در مورد آن تحقیق شده باشد. این برنامه به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های بازاریابی خود را اجرا کرده و مشارکت‌های مالی مورد نظر خود را بدست‌آورید و یا شرکا و سرمایه‌گذاران خود را مکان‌یابی کنید.

یک برنامه‌ریزی تعاملی صادرات عبارت است از سیستمی تصویر روشن از عوامل اقتصادی سیاسی و فرهنگی مؤثر بر قدرت شما که به شما کمک می‌کند تا تصمیمات تجاری و صادراتی خود را به طور دقیقی اتخاذ کنید. آمار دقیقی از تجارت اطلاعات بازار و صنعت و حتی شرکای بالقوه‌ی خود داشته باشید.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!”

مشتریان شما دارای نیاز‌ها و آداب و رسوم مختلفی هستند که استراتژی بازاریابی مؤثر به عنوانی بخشی از این برنامه است. تاکتیک مذاکره موفق در صادرات بررسی و شناسایی روش‌ها از آغاز تا پایان عملیات که تحلیل‌کننده آمادگی و توانمندی‌های سازمان یا شرکت برای صادرات است. مراحل و گام‌ها و اقدامات لازم و مورد نیاز برای صادرات باید کاملاً اجرا شود تا صادراتی موفق انجام گیرد.

 

 

“خرید و فروش عمده آجیل و خشکبار به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده”

ممکن است دوست داشته باشید