نماد الکترونیک

نماد الکترونیک چیست؟ چگونه برای کسب و کار آنلاین خود این نماد بگیریم؟

توسط

در این قسمت از مقالات آموزشی مجله کسب و کار سندبادسل میخواهیم راجع به صفرتاصد مراحل گرفتن نماد اعتماد الکترونیک صحبت کنیم پس با ما در ادامه مقاله نماد الکترونیک چیست؟  همراه باشید :

کسانی که به تازگی کسب و کاری برای خود راه اندازی کرده اند برای اینکه بتوانند فروش بیشتری داشته باشند نیاز به نماد الکترونیک دارند. این نماد نشان می دهد که شما راه درست و استاندارد برای درآمدزایی را انتخاب کرده اید و فروشگاه اینترنتی شما کاملاً اصولی فعالیت می کند.

نماد الکترونیک چیست؟

به طور کلی کسانی که قصد خرید اینترنتی دارند برای اعتماد به سایت های مختلف به نماد الکترونیک توجه می کنند، بنابراین نماد الکترونیک به معنی جلب رضایت در خصوص کسب و کار شما بوده و کمک می کند تا بتوانید مشتریان بیشتری داشته باشید. به اصطلاح گفته می شود که ” نماد الکترونیک آبرو و اعتبار سایت است”!

نماد الکترونیک چیست؟

در ابتدای مقاله در مورد نماد الکترونیک صحبت کردیم و از اهمیت آن توضیح دادیم حال قصد داریم کمی تخصصی تر در خصوص این نماد الکترونیک توضیحاتی ارائه دهیم. 

نماد الکترونیک چیست؟

نماد الکترونیک با عنوان اینماد نیز شناخته می شود و نوعی نشان اعتماد محسوب می شود که از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اختیار بسیاری از وب سایت های تجاری مختلف قرار می گیرد.

فروشگاه های اینترنتی به واسطه اینماد می توانند کسب و کار خود را رونق دهند و به سودآوری بیشتری برسند.

 

“در پلتفرم عمده فروشی آنلاین سندباسل از یک کیلو تا یک کشتی را به راحتی بفروش!!!”

بحث امنیت خرید و حفظ حقوق مشتریان از موارد بسیار مهمی است که به واسطه نماد الکترونیک فراهم می شود.

این روزها که کوید 19 مهمان ناخوانده منزل بسیاری از ما شده است خرید اینترنتی بیش از پیش مورد تایید قرار گرفته و به طور کلی کسب و کار رویکرد واقعی خود را دنبال کرده است. البته که وجود نماد الکترونیک سبب می شود تا سایت به اعتبار و ارزش بالایی برسد.

نماد الکترونیک نوعی لوگوی بدون رنگ روی سایت است که معمولاً بر روی صفحه اصلی سایت قرار می گیرد تا مشتریان به محض ورود به سایت بتوانند این لوگو را مشاهده نمایند. مشتری با دیدن این لوگو اطمینان حاصل می کند که کسب و کار مورد نظر واقعی و قانونی است و مشکلی در ارسال محصول و خرید اینترنتی دیده نمی شود.

در واقع این نماد به مشتریان اعلام می کند که در صورت هر نوع عدم رضایت شرایط برای پیگیری حق و حقوق فراهم می شود.

 

مزایای اخذ نماد الکترونیک

در این بخش قصد داریم مزایای نماد الکترونیک را به زبانی ساده توضیح دهیم تا متوجه شوید که رویکرد این نماد چقدر می تواند اثربخش باشد و به طور کلی به چه ساختاری بستگی دارد.

مشتریان با دیدن نماد الکترونیک بر روی صفحه اصلی سایت متوجه میشوند که اطلاعات شخصی و مالی شان افشا نشده و کاملاً محفوظ نگهداری می شود این رویکرد به مشتریان کمک می کند تا بتوانند شرایط خوبی برای خرید داشته باشند و به نوعی خیالشان از بابت خرید جمع می شود.

از سوی دیگر وجود هر نوع مشکل در محصول یا روند ارسال، مشتریان می توانند صاحب کسب و کار را شناسایی نمایند و اعتراض خود را اعلام نمایند.

معمولاً فروشگاه هایی که دارای نماد الکترونیک هستند هستند روند باز پس گیری پول را فراهم می سازند به طوری که در صورت عدم رضایت وجه مورد نظر به مشتریان باز می گردد.

یک نکته مهم دیگر این است که محصولی که مشتری دریافت می کند به نسبت آنچه در سایت دیده است تفاوتی نداشته و این موضوع سبب رضایت مشتریان خواهد شد. به طور کلی نماد الکترونیک برای بسیاری از افراد به سودآوری بیشتر منجر شده است.

نماد الکترونیک چیست؟
نماد الکترونیک  ؟

“خرید و فروش عمده مواد غذایی به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده

مراحل اخذ نماد الکترونیک

از آنجایی که بسیاری از افراد هنوز اطلاعات دقیقی در مورد اخذ نماد الکترونیک ندارند در این بخش سعی کرده ایم توضیحاتی به زبان ساده و با تصویر در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید مراحل اخذ نماد الکترونیک را به خوبی پشت سر بگذارید.

در ابتدا باید وارد صفحه اصلی سایت نماد الکترونیک یا اینماد شوید. با یک سرچ ساده این صفحه برای شما نمایش داده می شود. وقتی صفحه اصلی سایت اینماد را باز کردید، بخش بندی های مختلفی به شما نمایش داده می شود.

در این راستا باید به سراغ بخش لینک مفید در گوشه سمت راست بروید و اولیه گزینه یعنی ثبت نام و دریافت اینماد را انتخاب کنید.

نماد الکترونیک چیست؟
نماد الکترونیک چیست؟

مرحله یک

پس از انتخاب گزینه ثبت نام، صفحه جدید با عنوان ورود به پنل کاربری برای شما باز می شود که می بایست حساب کاربری مربوط به خود را تنظیم نمایید.

برای این کار یک سری اطلاعات از شما خواسته می شود که باید وارد کنید. اولین گزینه نوع شخصیت است که می بایست شخص حقیقی تبعه ایران را انتخاب کنید و سپس کد ملی و تاریخ تولد و همینطور رمز عبور و تکرار آن را تکمیل کنید و یک دور اطلاعات را بررسی کرده و در نهایت حاصل عبارت را در بخش مربوطه برای احراز هویت بنویسید و بر روی تأیید کلیک کنید.

ثبت نام

پس از اینکه تایید اطلاعات شما صورت گرفت شناسه کاربری و رمز عبور خواهید داشت که می بایست به صفحه ورود به پنل کاربری باز گردید و شناسه کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

به این ترتیب کدی به شما نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود تا کد را به شماره مربوطه پیامک کنید دقیقاً مانند تصویر زیر:

تایید کد

حال می بایست کمی صبر کنید تا مجدداً بتوانید شناسه کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و روی دکمه ورود کلیک کنید. در این راستا می توانید وارد صفحه اصلی حساب خود شوید و در نهایت حساب خود را هدایت کنید.

پس از ورود به صفحه اصلی پنل کاربری خود چهار آیتم با عنوان کسب و کارهای تایید شده، کسب و کارهای منقضی، درخواست و شکایات به شما نمایش داده می شود حال می بایست به سراغ افزودن کسب و کار بروید.

در منوی سمت راست در بخش داشبورد، گزینه دوم مربوط به تکمیل فرم اطلاعات است که می بایست روی آن کلیک کنید.

نماد الکترونیک چیست؟

پنل کاربری

صفحه جدیدی برای شما باز می شود که می بایست همه موارد ستاره دار را تکمیل کنید. پس از تایید می بایست به سراغ سومین سربرگ داشبورد یعنی بارگذاری مدارک بروید. صفحه ای برایتان باز می شود که می بایست تصویر کارت ملی، تصویر صفحه اول شناسنامه و تصویر پرسنلی و کارت پایان خدمت را بارگذاری کنید.

تکمیل فرم

پس از تایید این مرحله نوبت به بخش احراز اطلاعات می رسد که چهارمین سربرگ داشبورد است.

در این بخش نیاز است که تلفن ثابت شما تایید شود و در نهایت در بخش پایین صفحه شماره تلفن هایی در اختیار شما قرار می گیرد که باید با آنها تماس بگیرید و درخواست کد تایید نمایید.

سپس از حساب کاربری خود خارج شده و مجدداً وارد شوید و در بخش احراز اطلاعات وضعیت تایید صحت شماره ثابت خود را مشاهده کنید.

حال می توانید وارد بخش افزودن دامنه شوید و اطلاعات مربوط به صفحه مورد نظر را تکمیل کنید.

بهتر است نوع فعالیت را غیر صنفی انتخاب کنید.

در نهایت نوبت به اخذ تاییدیه فنی است. برای این کار می بایست از پنل کاربری خود خارج شده و مجدداً وارد شوید و به سراغ بخش مدیریت کسب و کار بروید.

در صفحه باز شده می بایست به سراغ گزینه انجام تاییدیه فنی رفته و روی آن کلیک کنید.

به طور کلی 4 روش برای اخذ تاییدیه فنی برای شما نمایش داده می شود که می توانید گزینه مناسب را انتخاب کنید.

پس از اینکه تاییدیه فنی اخذ شد می بایست به سراغ لیست کسب و کارها بروید و نوع خدمت وب سایت خود را اعلام کنید و در نهایت افزودن خدمت را بر اساس تعداد خدمت سایت خود انتخاب نمایید.

نماد الکترونیک چیست؟

 

مجوز کسب و کار شما باید افزوده و تایید شود و در نهایت احراز اطلاعات کسب و کار مورد بررسی قرار بگیرد که شامل سه بخش احراز ایمیل، تلفن و کسب و کار است که می بایست هر یک به صورت جداگانه بررسی شود.

در نهایت پس از بررسی توسط مدیر می توانید بر روی دریافت کد نماد کلیک کنید تا نماد برای شما ارسال شده و آن را روی صفحه اصلی سایت خود اجرا کنید! به همین سادگی! بهتر است همه موارد را به دقت پشت سر بگذارید و اطلاعات را چک کنید.

سندبادسل ، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده ، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

ممکن است دوست داشته باشید