تاثیر انتخاب رنگ روی کسب وکار شما!!

تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار شما!

توسط

 تحقیقاتی که به بررسی تأثیر رنگ‌ها بر چگونگی رفتار و تصمیم‌گیری‌های انسان می‌پردازند، تحت عنوان روانشناسی رنگ نامیده می‌شوند. تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار موجب شده است که برند‌های بزرگ و صاحب نام به استفاده از رنگ‌های خاص روی آورده و بدین ترتیب در اذهان ماندگار شوند.

تأثیر روانشناسی رنگ در کسب و کار

تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است. چشم‌هایتان را ببندید و آخرین کالایی را که از یک برند خریداری نموده‌اید، به یاد بیاورید! آیا رنگ لوگوی آن برند را به یاد دارید؟

به احتمال فراوان پاسختان مثبت است. گاهی اوقات رنگ لوگوی برندی که از آن خرید می‌کنید، بیشتر از قیمت محصول در ذهنتان ماندگار می‌شود و این یعنی جاودانگی یک برند! این جا است که تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار مشخص می‌شود.

اشتباه نکنید؛ پالت‌ها و تئوری رنگ‌ها تنها مختص هنرمندان و نقاشان نیست. صاحب هر کسب و کاری که هستید، نیازمند آشنایی با اصول روانشناسی رنگ‌ها بوده و در صورت غفلت از تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار ضربه خواهید خورد. به یاد داشته باشید که درک چگونگی به کارگیری اصول روانشناسی رنگ‌ها در کسب و کار می‌تواند بازاریابی و فروش شما را تحت تأثیرات مثبت یا منفی قرار دهد. موفقیت کسب و کار شما در گرو فروش بیشتر و جذب مشتری است.

تاثیر انتخاب رنگ روی کسب وکار شما!!

اگر چنین نباشد، موفق عمل نکرده‌اید. برای این که به سوی موفقیت گام بردارید، تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار را نادیده نگیرید.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها

حال شاید این سؤال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که منظور از روانشناسی رنگ‌ها چیست؟
تحقیقاتی که به بررسی تأثیر رنگ‌ها بر چگونگی رفتار و تصمیم‌گیری‌های انسان می‌پردازند، تحت عنوان روانشناسی رنگ نامیده می‌شوند. تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار موجب شده است که برند‌های بزرگ و صاحب نام به استفاده از رنگ‌های خاص روی آورده و بدین ترتیب در اذهان ماندگار شوند.

امروزه مفهوم روانشناسی رنگ و تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار به یکی از مهم‌ترین موضوعات در کسب و کار‌های امروزی و حوزه‌های گوناگونی همچون بازاریابی، فروش، طراحی، هنر و… تبدیل شده و زمینه‌ای را فراهم ساخته است که محققان و کارشناسان بسیاری به انجام تحقیقاتی در این رابطه روی آورده و به کشفیات و مشاهدات مهم و قابل توجهی دست پیدا کنند.

تاثیر انتخاب رنگ روی کسب وکار شما!!
به نقل از مقاله روانشناسی رنگ‌ها منتشر شده در آکادمی اینفوگرام:

روانشناسی رنگ‌ها یکی از مهم‌ترین شاخه‌های روانشناسی است که اصلی‌ترین هدف آن به نمایش گذاشتن تأثیر رنگ‌ها بر روی تصمیم‌گیری‌های روزانه می‌باشد. رنگ‌ها قدرتمند هستند. شما می‌توانید با استفاده از قدرت رنگ‌ها به برندسازی پرداخته و کسب و کار خود را به سوی موفقیت سوق دهید.

روانشناسی رنگ‌ها

لوگو‌ها که هویت بصری یک برند محسوب می‌شوند، از چندین نشانگر تصویری همچون شکل‌ها، شماره، کلمات و نماد‌ها تشکیل می‌شوند. اما آنچه بیش از سایر اجزای لوگو در ذهن ماندگار می‌شود، رنگ لوگو است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که رنگ موجب افزایش شناخت برند تا سقف ۸۰ درصد می‌شود. چه چیزی بهتر از این؟!حال که کم و بیش با مفهوم روانشناسی رنگ‌ها آشنا شدیم، زمان آن فرا رسیده است که تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار را مورد بحث قرار دهیم.

آیا تا به حال چیزی درباره بازاریابی عصبی شنیده‌اید؟!

شاید عجیب به نظر برسد، اما بازاریابی عصبی یکی از پر بازده‌ترین شیوه‌های بازاریابی است که در دنیای امروز مورد توجه ویژه قرار گرفته است. بازاریابان با استفاده از این استراتژی به ایجاد تغییراتی در روش بازاریابی خود پرداخته و بدین ترتیب مشتریان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اصلی‌ترین هدف بازاریابی عصبی این است که مغز متوجه شود مشتریان در زمان خرید چگونه تصمیم گرفته و روشی که مجموعه مورد نظر برای بازاریابی در نظر گرفته است، چه اثری بر مشتریان می‌گذارد.گفتنی است که حدود ۹۳ درصد مشتریان ظاهر بصری یک محصول را مهم‌ترین عامل برای خرید آن محصول معرفی کرده و از دیگر عوامل اثرگذار بر این تصمیم‌گیری به جنس، قیمت و… اشاره می‌کنند. ۸۵ درصد این افراد بر این باورند که رنگ محصول دلیل اصلی خرید آن‌ها است. نتیجه تحقیقات انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که مشتریان حدود ۹۰ ثانیه بعد از این که یک محصول را می‌بینند، درباره خرید آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

جالب است بدانید که حدود ۶۲ تا ۹۰ درصد تصمیم‌گیری خرید بر اساس رنگ محصول انجام شده و بر همین اساس گفته می‌شود که رنگ تا ۸۰ درصد شناخت و محبوبیت یک برند را ارتقا می‌دهد. به تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار و افزایش مشتری‌ایمان آوردید؟!یکی از پر تکرارترین سؤالاتی که پس از اطمینان از تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار از جانب صاحبان کسب و کار‌ها پرسیده می‌شود، این است: چطور می‌توان از روانشناسی رنگ‌ها در کسب و کار استفاده نمود؟ برای دستیابی به پاسخ این سؤال تا پایان همراهمان باشید.

تاثیر انتخاب رنگ روی کسب وکار شما!!

تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار؛ چگونه از روانشناسی رنگ‌ها بهره ببریم؟

ابتدا باید بدانید که هیچ راهنمای معینی برای انتخاب رنگ برند در دسترس نیست. بنابراین اگر بپرسید که مناسب‌ترین رنگ برای برند من کدام است؟ به شما خواهیم گفت که بستگی دارد!یکی از روش‌های موجود برای انتخاب رنگ برند استفاده از تکنولوژی‌های جدید نظیر هوش مصنوعی و یا علومی همچون روانشناسی رنگ‌ها و بازاریابی عصبی است که به خوبی از تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار آگاه هستند.

از تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار غافل نباشید و سعی کنید با انتخاب یک رنگ مناسب برای برندتان موفقیت را برای خود به ارمغان بیاورید.

رنگ برند

محققان در سال ۲۰۰۶ میلادی به انجام تحقیقی در رابطه با تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار روی آوردند که نتیجه آن بسیار جالب بود. بر اساس نتایج به دست آمده از این تحقیق هرچه رنگ برند مناسب‌تر باشد، فروش آن بیشتر خواهد بود.

فراموش نکنید که پیش‌بینی واکنش مشتری نسبت به تناسب رنگ از خود رنگ حائز اهمیت‌تر است. بنابراین انتظار می‌رود که صاحبان کسب و کار با در نظر گرفتن تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار، رنگی را برای بازاریابی برند خود مورد استفاده قرار دهند که با کسب و کارشان تناسب داشته باشد.

“خرید و فروش عمده آجیل و خشکبار به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده”

تاثیر انتخاب رنگ روی کسب وکار شما!!تاثیر انتخاب رنگ روی کسب وکار شما!!
رنگ مناسب شخصیت برند

رنگ‌ها تأثیر مستقیمی در شخصیت برند دارند. هر رنگی دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های خاص است. شما به عنوان صاحب کسب و کار بهتر است بیش از این که برای انتخاب رنگ برند تلاش کنید، به حمایت از شخصیتی بپردازید که می‌خواهید با استفاده از آن برندتان را به نمایش بگذارید.

بنابراین از خودتان بپرسید که: من دوست دارم شخصیت برندم چگونه باشد و چطور می‌توانم رنگ‌ها را به منظور انتقال این شخصیت مورد استفاده قرار دهم. با انتخاب رنگ مناسب شخصیت برند، تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار را به چشم خواهید دید!

جذب مخاطب با رنگ مناسب برند

جالب است بدانید که محیط زندگی افراد به ویژه درک فرهنگی آن‌ها موجب شده است که رنگ مناسب از دیدگاه مردان با رنگ مناسب از نظر زنان فرق داشته باشد. بر همین اساس مردان علاقه فراوانی به رنگ‌های پر رنگ داشته و زنان از رنگ‌های ملایم خوششان می‌آید. بنابراین اگر مشتریانتان مرد هستند، به استفاده از رنگ‌های تیره روی آورده و اگر زن هستند، از رنگ‌های شاد و جذاب استفاده کنید. بدین ترتیب تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار خود را مشاهده خواهید کرد.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!”

تاثیر انتخاب رنگ روی کسب وکار شما!!
متمایز کردن برند با رنگ مناسب

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بر اساس نتایج کسب شده از مطالعات مغز انسان قادر است برند‌های قابل تشخیص را ترجیح دهد. همین امر موجب می‌شود که رنگ یکی از مهم‌ترین عناصر برای ایجاد هویت کسب و کار به شمار آید. انتخاب رنگ مناسب می‌تواند زمینه محبوبیت برند شما را فراهم سازد. بنابراین از تأثیر انتخاب رنگ روی کسب و کار غافل نباشید.

“در پلتفرم عمده فروشی آنلاین سندباسل از یک کیلو تا یک کشتی را به راحتی بفروش!!!”

ممکن است دوست داشته باشید