قیمت عمده غلات

کاملترین روش های خرید و فروش غلات !

توسط

غلات یکی از مهم‌‎ترین گیاهانی هستند که در سطح وسیعی از مزارع در سراسر دنیا کشت می‌شوند. غلات به دو نوع گرمسیری و سردسیری تقسیم می‌شوند.

کشور ایران از نظر کشت غلات، بسیار حاصلخیز است و سطح وسیعی از کشور به کشت غلات اختصاص داده شده است.

در این مقاله انواع و اقسام غلات را خواهیم شناخت و این که چه نوع غلاتی در کشور نسبت به سایرین، بیشتر خرید و فروش می‌شود و غلات عمده و غلات فله در اقتصاد کشور چه جایگاهی دارند. حتی قیمت غلات عمده را موشکافی خواهیم کرد.

با ما تا آخر مقاله همراه باشید تا غلات را کامل بشناسید و از امروز به بعد هرگز نسبت به آن‌ها، نگاه سطحی و گذرا نداشته باشید.

قیمت عمده غلات

 غلات چیست؟

غلات، گیاهانی از خانواده گندمیان بوده و تک لپه‌ای هستند و بیشتر برای خوراک استفاده می‌شوند. عمدتا، گیاهانی یک ساله بوده و بعد از گذشت یک سال، چرخه زندگی آن‌ها به پایان می‌رسد.

غلات سردسیری مانند گندم، چاودار و جو از اوایل بهار تا فصل پاییز کشت شده و در اواخر تابستان برداشت می‌شوند. محصولاتی مانند برنج، ذرت، ذرت خوشه‌ای و ارزن جزء غلات گرمسیری بوده و از اواخر بهار تا اوایل تابستان کشت شده و فصل برداشت آن‌ها اواخر تابستان یا اوایل پاییز است.

امروزه غلات در تامین مواد غذایی مردم در کشور‌های آفریقایی و آسیایی، نقش به سزایی بازی می‌کند و بیش از 80 درصد از غذای مردم از غلات تامین می‌شود. حتی در حدود 70 درصد از سطح زیر کشت مزارع جهان به کشت غلات اختصاص یافته است. خریدار و فروشنده، غلات عمده و غلات فله را می‌توانند با قیمت مناسبی خرید و فروش کنند.

قیمت عمده غلات

انواع غلات

با کمی دقت به خوراکی‌های روزمره خود متوجه می‌شویم که غلات، بخش بزرگی از غذای روزانه ما را تشکیل می‌دهد. فواید غلات بر کسی پوشیده نیست. در این بخش شما با انواع و اقسام غلات آشنا می‌شوید.

  1. جو پرک

یکی از غلات معروف خانواده جو است. ویژگی منحصر به فرد آن است که می توان آن را سریع پخت و حاوی فیبر، کربن، منگنز و سلنیوم و کربوهیدرات بوده و در رشد عضلات بدن، نقش به سزایی دارد.

جو پرک در کاهش دیابت نوع دو، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و تنظیم فشار خون و سایر موارد مشکل زا برای بدن، نقش موثری ایفا می‌کند.

جو پرک در دو نوع ساده و طعم دار وجود دارد، البته باید در مصرف جو پرک طعم دار ، احتیاط کنید تا هرگز به بیماری دیابت مبتلا نشوید و به همین دلیل است که مصرف جو پرک ساده توصیه می‌شود.

  1. جو دو سر پرک

غلاف این نوع غلات جدا شده و قدری هم کوبیده شده است. فیبر بتاگلوکان، کربوهیدرات، پروتئین، چربی، انواع ویتامین، آنتی اکسیدان و مواد معدنی مانند روی، مس، منگنز، آهن،از ترکیبات جو دو سر پرک است. در کاهش کلسترول، تنظیم وزن بدن، تنظیم قند خون، تقویت بافت‌های پوستی، کاهش علائم آسم در کودکان، درمان یبوست نقش به سزایی دارد. با خرید و فروش غلات عمده در بخش کشاورزی، می‌توان کمبود‌ها را جبران کرد.

  1. ذرت

ذرت به قدری مهم است که بعد از برنج و گندم، مهم ترین خوراکی مردمان کره زمین را تشکیل می‌دهد. در انواع مختلفی مانند ذرت بو داده، ذرت شیرین، ذرت مومی، ذرت نرم یا آردی، ذرت سخت، ذرت دندان اسبی وجود دارد و براساس خصوصیات آندوسپرم این نوع طبقه بندی صورت گرفته است.

  1. بلغور جو

غلات بلغور طوری خرد می‌شوند که به شکل آرد نخواهند بود. این نوع غلات بیشتر در پخت سوپ و انواع آش کاربرد دارد. برای تقویت سیستم گوارش، پیشگیری از کاهش آهن بدن، پیشگیری از سنگ صفرا به کار می‌رود.

  1. جو پوست کنده

این نوع جو در پخت سوپ، انواع آش و خوراک جو به کار می‌رود. همه خواص جو را دارد. سبوس جو و سبوس جو دو سر از همین خانواده بوده و خواص خوراکی بسیار زیادی دارند.

  1. انواع گندم

گندم مانند برنج مهم بوده و غذای بخش بزرگی از مردم کشورها را تشکیل می‌دهد. خواص بیشمار این نوع غلات بر کسی پوشیده نیست و در سه نوع بهاره، پاییزه و دو فصله کشت می‌شود. گندم یکی دیگر از غلات بوده و بیشتر به عنوان جایگزینی برای ذرت به کاربرده می‌شود. سطح زیر کشت گندم بسیار بالا است و حتی در مناطق سردسیری هم کشت می‌شود. اگر به آمار کشاورزی دقت کنیم متوجه می‌شویم که در هر ماه از سال، این غلات از مزارع کشاورزی برداشت می‌شود.

گندم پرک از همین خانواده بوده و در پخت انواع آش کاربرد دارد و بهترین غذا برای کودکان است. جوانه گندم، سبوس گندم و گندم پوست کنده نیز به این خانواده تعلق دارند.

  1. برنج

از مهم‌ترین غلات به شمار می‌رود که غذای اکثر مردم جهان را تشکیل می‌دهد و بیشتر در مناطق گرم و مرطوب کشت می‌شود.

  1. ذرت

رطوبت و حرارت برای کشت ذرت مهم بوده و بیشتر در مناطق گرمسیری کشت می‌شود. غلات عمده را می‌توان با قیمت‌های عادلانه‌ای خرید و فروش کرد.

  1. سبوس برنج

پوسته رویی که به قسمت نشاسته آن چسبیده باشد، سبوس برنج گفته می‌شود.  مواد معدنی مانند منگنز، روی، مس، فیبر، کلسیم و انواع ویتامین‌های B را دارد. سبوس برنج در انواع دمنوش‌ها، انواع نان و پخت انواع غذا، کاربرد دارد.

قیمت عمده غلات

قیمت عمده غلات

از آن جایی که کیفیت گندم داخلی بسیار بالا است، به همین دلیل خرید عمده غلات پایین است و از آن جایی که پروتئین و نشاسته کافی دارد، مصرف آن بسیار بالا است. البته گندم با حجم محدودی تولید می‌شود و کمبود آن با خرید گندم روسیه و قزاقستان جبران می‌شود.

خرید غلات عمده کاملا مقرون به صرفه است. گندم مهم‌ترین غله کشور بوده و تولید آن طی سال‌های اخیر،کاهش یافته است.

همه غلات را می‌توان به صورت غلات عمده و غلات فله خرید و فروش کرد. خرید و فروش غلات فله، اگرچه به صرفه است، ولی به لحاظ بهداشتی، توصیه نمی‌شود. قیمت خرید و فروش غلات عمده، مقرون به صرفه بوده و خریدار و فروشنده هردو از معامله سود خواهند برد.

اگرچه قیمت غلات فله پایین است، ولی خریدار بهتر است که آن را به عنوان گزینه دوم برگزیند. گاهی مواقع سلامت غلات فله بخاطر عدم بسته بندی، زیر سوال می‌رود. قیمت غلات عمده، پایین بوده و به همین دلیل خریداران ترجیح می‌دهند که نیاز‌های خود را از این روش تامین کنند.

صفر تا صد خواص روغن سیاه دانه

خرید و فروش عمده غلات

براساس گزارش انجمن صنایع غذایی کاوه زرگران، ایران قصد دارد که امسال بیش از 3 میلیون تن گندم را وارد کند. ایران بزرگ ترین خریدار گندم روسیه بود که بالاخره در سال 2016 به خودکفایی رسید و مقدار خرید گندم را از روسیه کاهش داد.

کشور ایران براساس برنامه ریزی، این مقدار گندم را وارد می‌کند. ایران براساس توافق نامه‌های جداگانه، گندم مورد نیاز خود را از کشورهای روسیه و قزاقستان وارد می‌کند. البته کارخانجات تولیدکننده گندم، هنوز مجاز به صادرات گندم نیستند. واردات گندم برای کشور ایران بسیار مهم است. ایران تاکنون بیش از 1 میلیون تن گندم را وارد کرده است. تجارت غلات عمده در سطح ملی، برای خریدار و فروشنده، معامله برد- برد محسوب می‌شود. شرکت‌های مختلفی در سطح کشور، در خرید غلات عمده و غلات فله مشغول به فعالیت هستند.

خرید و فروش غلات عمده مقرون به صرفه بوده و دامداران می‌توانند با این کار بخش بزرگی از نیاز‌های خود را برطرف کنند. بخش اعظمی از واردکنندگان، بخاطر کمبود گندم داخلی، سعی می‌کنند که در جهت رفع نیاز‌های دامداران، کمبود گندم را با واردات جبران کنند. به دلیل کیفیت بالای گندم، همواره با کمبود این محصول روبرو هستیم و به همین دلیل کمبود آن با واردات گندم روسیه جبران می‌شود.

نتیجه‌گیری

غلات یکی از مهم ترین منابع غذایی کشورهای مختلف جهان است و بیش از 80 درصد غذای مردم جهان را تامین می‌کند. گندم ، برنج، ذرت و جو از مهم‌ترین غلات به شمار می‌روند. مواد معدنی و ویتامین‌های بسیار زیادی دارند که به سلامت افراد کمک می‌کند.

دامداران مهم‌ترین مصرف کنندگان غلات کشور هستند و به همین دلیل قیمت غلات برای این قشر مهم است.

کیفیت گندم داخلی بسیار بالا است و کمبود آن با خرید از کشورهای روسیه و قزاقستان برطرف می‌شود. در زمینه خرید و فروش غلات باید بگوییم که خرید غلات عمده مقرون به صرفه بوده و سلامت غلات فله هیچ تضمین نمی‌‌شود، اگرچه به لحاظ قیمتی پایین باشد. ایران در حال حاضر در تولید گندم به خودکفایی رسیده است و واردات این محصول را از کشور روسیه کاهش داده است.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!  “

ممکن است دوست داشته باشید