کسب و کار آنلاین

موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین

توسط
در این قسمت از مقالات اقتصادی مجله کسب و کار سندبادسل میخواهیم راجع به کسب و کار آنلاین صحبت کنیم، پس با ما در ادامه مقاله موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین  همراه باشید :

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر، فضای اینترنت گسترش قابل‌ توجهی پیدا کرده‌ است. در شرایط فعلی، بسیاری از افراد و صاحبان مشاغل سعی می‌کنند علاوه‌ بر دنبال کردن کسب و کار خود به‌ صورت سنتی، در فضای اینترنت و آنلاین نیز فعالیت کنند و کسب و کار خود را توسعه دهند.

اما مجموعه عوامل و دلایلی وجود دارند که باعث عدم موفقیت در کسب و کارهای آنلاین می‌گردند. این دلایل باعث می‌شود تا افراد نتوانند کسب و کار اینترنتی خود را آغاز نمایند.

لازم است بدانید که برخی از موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین موانع درونی از قبیل ترس از شکست، نداشتن انگیزه و هدف، نداشتن برنامه ریزی و….. هستند و برخی از این موانع، مربوط به روش‌هایی می‌شوند که شما برای توسعه کسب و کار خود انتخاب می‌کنید. در این مقاله قصد داریم به برخی از موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین اشاره کنیم.

کسب و کار آنلاین

ترس از شکست

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین موانع برای شروع هر کسب و کاری، احساس ترس از شکست است. بسیاری از افراد، کسب و کاری را آغاز نمی‌کنند؛ چرا که از شکست خوردن در این مسیر، احساس ترس و واهمه دارند.

این احساس در هنگام شروع یک فعالیت آنلاین نیز به مانعی جدی در راستای موفقیت تبدیل می‌شود. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که تا زمانی‌که با احساس ترس خود مبارزه نکنید و آن را پشت سر نگذارید نمی‌توانید هیچ کسب و کاری را برای خود راه‌اندازی نمایید.
این ترس در بسیاری از مواقع، خود را به شکل ترس از دست دادن سرمایه نشان می‌دهد. هرچند این ترس از جمله ترس‌های طبیعی در تمامی انسان‌ها است. اما شروع یک کسب و کار را با عدم موفقیت مواجه می‌سازد.

در حقیقت، در چنین شرایطی لازم است قدرت خطرپذیری و ریسک را در خود تقویت کنید. چراکه یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در افراد موفق، عدم ترس، وجود شجاعت و قدرت خطرپذیری است.

کسب و کار آنلاین
نداشتن انگیزه

یکی دیگر از موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین، نداشتن انگیزه کافی است. در حالت کلی می‌توان گفت انسان‌هایی که دارای هیچ‌گونه انگیزه‌ای برای راه‌اندازی یک فعالیت کاری و یا پیگیری آن، نیستند نمی‌توانند در این مسیر طولانی به موفقیت دست پیدا کنند.

بنابراین پیش‌از هر اقدامی و پس‌ از پشت سر گذاشتن ترس‌ها و واهمه‌های خود، لازم است انگیزه بیشتری را در خود تقویت کنید و با انگیزه کافی به این میدان رقابت وارد شوید.

کسب و کار آنلاین
ترس از دنیای رقابت

در شروع یک کسب و کار، برخی از ترس‌ها طبیعی هستند. مانند داشتن ترس از رقبای کاری. در هر حال این نکته حائز اهمیت است که در فضای اینترنت، تعداد زیادی رقیب برای کسب و کار شما وجود دارد. بنابراین پس‌ از راه‌اندازی فعالیت خود، لازم است به رقابت با این کسب‌ و کارها فکر کنید.

اما این احساس رقابت، نباید به مانعی برای توسعه و رشد کسب‌ و کار شما منجر گردد. لازم به ذکر این نکته است که برای پیروز شدن در هر میدانی لازم است برخی از مشخصات را داشته باشید و برخی از توانمندی‌ها را در خود تقویت کنید.

محصولات و خدمات شما در فضای رقابتی اینترنت، باید دارای مزیت‌هایی منحصر به‌ فرد و ویژگی‌های قابل‌ توجه باشند تا بتوانند با محصولات و خدمات رقبای کاری‌تان مقابله کنند و از آن‌ها سبقت بگیرند.

کسب و کار آنلاین

سوءظن و بدگمانی

یکی دیگر از موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین، سوءظن و بدگمانی در افرادی است که قصد راه‌اندازی این نوع از کسب‌ و کارها را دارند. این امکان وجود دارد که شما در هنگام راه‌اندازی کسب و کارتان با برخی از افراد مشورت کنید.

اما مشورت در تمامی موارد نمی‌تواند شما را به‌ درستی راهنمایی کند. چراکه مشورت کردن باید با افرادی صورت بگیرد که در انجام یک کار به اندازه‌ کافی تبحر و تخصص دارند و از طرف دیگر از همه کس و همه‌چیز احساس ناامیدی و یأس ندارند.

در صورتی‌ که مشورت شما با افراد ناامید و بدبین و بدگمان باشد موجب ایجاد شک و تردید در راه‌اندازی کسب و کار شما خواهد شد. این عامل موجب می‌شود که شما یا کسب و کاری را آغاز نکنید و یا به‌اندازه‌ کافی در پیگیری آن، انگیزه به خرج ندهید.
نداشتن هدف و ایده مناسب
داشتن هدف برای شروع کسب و کار آنلاین از ضروریات به شمار می‌رود. در حقیقت می‌توان گفت در نظر نگرفتن این عامل، یکی از مهم‌ترین موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین است. داشتن هدف مشخص به شما این امکان را می‌دهد تا فعالیت خود را آغاز کنید و تا انتها به آن ادامه دهید.

بنابراین در نظر داشته باشید که قصد شما از شروع این کسب و کار چیست و قرار است در آینده به چه نقطه‌ای دست یابید و روش‌ها و استراتژی‌های شما برای پیشرفت و رونق‌بخشی به کسب و کارتان چیست.

کسب و کار آنلاین

نداشتن برنامه‌ریزی دقیق

پس‌ از در نظر گرفتن هدف خود از ارائه یک محصول و یا خدمت در عرصه اینترنت، لازم است برای آن، برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی شما لازم است دارای زمان و چهارچوب مشخص بلندمدت، کوتاه‌مدت و میان‌مدت باشد.

لازم است به‌ طور دقیق بدانید که قرار است با سپری شدن یک محدوده زمانی مشخص، به کدام یک از اهدافتان دست پیدا کنید. بسیاری از افراد تنها هدف خود را کسب سود در نظر می‌گیرند. این هدف، یک هدف بلندمدت است.

بنابراین نیاز است این هدف بلندمدت خود را به اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت تقسیم کنید و برای دستیابی به هر یک از اهداف خود استراتژی و برنامه‌ریزی دقیقی را در نظر بگیرید.

کسب سود، هدف بسیار مهمی است. اما لازم است بدانید که قرار است از چه مسیری به سود بالا دست پیدا کنید و سپس مطابق با آن برنامه‌ریزی کنید. لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در شروع یک کسب‌ و کار نباید از همان آغاز به‌دنبال سودهای قابل‌توجه باشید.

درحقیقت می‌توان گفت دلیل اصلی عدم موفقیت بسیاری از افراد در این روش این است که می‌خواهند به‌سرعت و با عجله و شتاب بالا به هدف بلندمدت خود که کسب سود بالا است، دست پیدا کنند. در صورتی‌ که برای دستیابی به این هدف، لازم است وقت و زمان زیادی را در نظر بگیرید و به‌اندازه‌ کافی صبر و حوصله به خرج دهید.

کسب و کار آنلاین
استفاده از روش‌ها و شیوه‌های غلط برای کسب سود

یکی از موانع موفقیت در کسب و کار آنلاین استفاده از روش‌ها و شیوه‌های غلط تبلیغاتی برای کسب سود و درآمد است. لازم است بدانید که بسیاری از کسب‌ و کارهای آنلاین برای شروع کار خود، به سراغ روش‌های اشتباه در تبلیغات می‌روند و یا از سایت‌های کلیکی استفاده می‌کنند.

  نکته قابل‌ ذکر این است که به‌ کارگیری این نوع از روش‌ها نه‌ تنها برای شما سودی به‌ همراه نخواهد داشت بلکه اعتبار نام و عنوان تجاری و برند شما را نیز زیر سوال خواهد برد. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی‌ که شما بتوانید یک وب‌سایت و یا کسب و کار معتبر برای خود راه‌اندازی کنید بسیاری از افراد و مخاطبان به سراغتان خواهند آمد. پس بیشترین زمان خود را صرف به دست آوردن اعتبار کنید.

بسیاری از افراد برای شروع کسب‌ و کار اینترنتی به سراغ کارهای کاذب می‌روند. برای نمونه در حال حاضر کسب و کارهائی رواج پیدا کرده‌ است که شما می‌توانید در ازای عضو کردن یک نفر در یک وب‌سایت، مبلغی را به‌ عنوان پورسانت دریافت کنید و یا در نظرسنجی‌های آنلاین شرکت کنید تا از این طریق به درآمد دست پیدا کنید. لازم به ذکر است که استفاده از این روش‌ها برای کسب درآمد اینترنتی و آنلاین، صحیح نیست. چراکه این روش‌ها  نمی‌توانند در طولانی‌ مدت به سوددهی شما منجر گردند.

 

سندبادسل، پلتفرم عمده فروشی آنلاین ، با ارایه خدماتی کاملا رایگان و بدون کارمزد توانسته است به یکی از قابل اعتماد‌ترین پلتفرم‌های عمده فروشی اینترنتی تبدیل شود. سندبادسل، یک بازار جامع از کسب و کار شما خواهد بود. در سندبادسل شما می توانید به عنوان یک عمده فروشی آجیل و خشکبار، عمده موادغذایی، عمده فروشی محصولات کشاورزی و عمده فروشی صنایع دستی  فعالیت کنید.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!  “

ممکن است دوست داشته باشید