علی بابا

علی بابا ؛ بزرگترین سایت عمده فروشی دنیا

توسط

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بزرگترین سایت خرده فروشی دنیا سایت آمازون به شمار می‌رود. علاوه بر این، سایت Ebay نیز به عنوان یکی از بزرگترین خرده فروشی‌ها در تجارت الکترونیک به شمار می‌رود.

با این حال بررسی ویژگی‌های سایت علی بابا نشان می‌دهد که این وب سایت به اندازه مجموع هر دو سایت بیان شده بزرگ بوده و تمام نیاز‌های شما را می‌تواند در این زمینه برطرف نماید.

جالب است بدانید که وب سایت علی بابا امروزه توانست در کشور چین بیش از ۸۰ درصد از تجارت الکترونیکی را به خود اختصاص داده و به عنوان موفق‌ترین وب سایت در زمینه کسب و کار اینترنتی شناخته شود.

علی بابا

آشنایی با سایت علی بابا

علی بابا در واقع یک شرکت بزرگ چینی بوده که فعالیت خود را بر اساس تجارت الکترونیکی انجام می‌دهد. نوع داد و ستد در این وب سایت به روش‌های فروش مشتری به بازرگان، مشتری به مشتری، بازرگان به بازرگان و بازرگان به مشتری انجام خواهد پذیرفت.

این سایت بیش از دو دهه پیش فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت توانسته با رشد چشمگیری که در زمینه شرکت‌های فعال در تجارت الکترونیک داشته، به عنوان یک غول صنعت و تجارت در دنیا شناخته شود.

دلایل موفقیت سایت علی بابا

افزایش مشغله‌های ذهنی افراد موجب شده که امروزه به دنبال راهی جهت خرید آسان انواع محصولات خرد باشند. تکنولوژی موجود موجب شده که امروزه برای خرید نیاز به گشت و‌گذار در سطح بازار نبوده و شما می‌توانید از تمام خستگی‌ها و روزمرگی‌ها فاصله گرفته و خرید خود را به شکل اینترنتی انجام دهید.

در این بین چه چیزی بهتر از یک سایت جذاب و معتبر می‌تواند نیاز‌های شما را برطرف کند. ویژگی‌هایی که در سایت علی بابا وجود دارند موجب شده‌اند که این شرکت بزرگ چینی به عنوان یک غول تجارت الکترونیک شناخته شود.

بدون شک برندسازی علی بابا به شکلی بوده که با فعالیت تاجر باهوش و همچنین خوش رفتار، توانسته تصویرسازی مناسبی در اذهان مردم داشته باشد. جالب است بدانید که بسیاری از کاربران تلفظ ساده سایت علی بابا را نیز به عنوان یکی از ویژگی‌های مناسب این وب سایت بر شمرده و این ویژگی را یک قابلیت جذاب می‌دانند.

علی بابا

بزرگترین سایت عمده فروشی دنیا

انتخاب نام علی بابا نیز بر گرفته از داستان خاطره‌انگیز علی بابا، کمک کرده تا این سایت بتواند شهرت جهانی پیدا کرده و به هنگام ورود به این وب سایت، شما همان حسی را خواهید داشت که در داستان علی بابا، هنگام رفتن به غار پر از گنج مشاهده کرده‌اید.

واقع این وبسایت به گونه‌ای عمل کرده که هر چیزی که می‌تواند به ذهن شما خطور کند آماده فروش بوده و بیش از ۵ میلیون فروشگاه امروزه از سراسر دنیا کالا‌های خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

جالب است بدانید که سایت علی بابا امروزه بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر رسمی داشته و به شکل روز افزون این تعداد در حال افزایش است.

علی بابا
چشم انداز مجموعه علی بابا

مدیران این مجموعه اهداف خود را با کمک به افراد در سراسر جهان، جهت سهولت در امور بازرگانی بیان کرده‌اند. با توجه به اینکه خرید و فروش به عنوان مهمترین هدف سایت علی بابا شناخته می‌شود مدیران این مجموعه سعی کرده‌اند شرایطی فراهم کنند، که کاربران با سهولت بتوانند فعالیت خود را بر روی این وب سایت انجام دهند.

شرایطی که برای شما فراهم شده امکان انجام امور بازرگانی را در هر نقطه از جهان که قرار دارید برای شما ایجاد خواهد نمود. علاوه بر این، وب سایت برای تمام بازرگانان می‌تواند به یک شریک تجاری ضروری تبدیل شده و با فعالیت در این حوزه، کسب و کار خود را بتوانند به بهترین شکل انجام دهند.

ارزش‌های وب سایت علی بابا

به منظور احترام به خواسته‌های کاربران، مدیران این مجموعه همواره سعی کرده‌اند به مشتریان و بازرگانان خود خدماتی ارائه دهند که با سطح رضایت و خشنودی کامل بتوانند در این وب سایت فعالیت کنند. در واقع مهمترین هدف و ارزش در این وب سایت، در اولویت بودن مشتری به شمار می‌رود.

این مجموعه معتقد است که مشتری جوهره حیات آن‌ها بوده و برای بقا و پیشرفت خود، نیاز به خشنودی و رضایت کامل مشتریان خواهند داشت.

علاوه بر این، نحوه پذیرش در وب سایت علی بابا به‌گونه‌ای است که تیم پشتیبان این سایت سعی کرده در هنگام استخدام کارکنان خود، بالاترین استاندارد‌ها را از نظر درستی و صداقت در نظر گرفته تا اطمینان حاصل نمایند که مشتریان در مجموعه‌ای صادق، فعالیت خود را می‌توانند انجام دهند. بدون تردید هیچ کاری بدون صداقت و درستی نمی‌تواند موفق باشد.

 

ارزش‌های وب سایت علی بابا

 

از دیگر ویژگی‌هایی که در وب سایت علی بابا شما مشاهده خواهید کرد، شور و اشتیاق کارکنان، میل به تغییر و نوآوری برای ارائه خدمات و همچنین کار تیمی خواهند بود.

مراحل خرید از سایت علی بابا

به منظور سهولت در خرید محصولات و لوازم ارائه شده توسط این وب سایت، مدیران مجموعه علی بابا شرایطی فراهم کرده‌اند که کاربران بدون داشتن تخصص بتوانند خرید خود را انجام دهند.

برای برای خرید می‌توانید ابتدا یک اکانت برای خود بسازید و سپس از طریق اکانت خود به سایت علی بابا وارد شده و از روش‌های مختلفی محصول مورد نیاز خود را جستجو کنید.

فیلتر‌های جستجو به شما کمک می‌کنند که تعداد محصولات را محدودتر کرده و به خواسته خود نزدیک‌تر شوید. توجه داشته باشید که در فرآیند خرید می‌توانید بررسی کنید که تولیدکننده و فروشنده تاکنون شاکی داشته‌اند یا خیر. این عمل می‌تواند به شما کمک کند که از کلاهبرداران اقدام به خرید ننمایید.

 

علی بابا
شرکت‌های زیر مجموعه

بد نیست بدانید بسیاری از شرکت‌های بزرگ که امروزه فعالیت خود را بر بستر اینترنت انجام می‌دهند به عنوان زیر مجموعه‌های این وب سایت شناخته می‌شوند.

از جمله این فروشگاه‌ها می‌توان به فروشگاه اینترنتی تائوبائو اشاره نمود. در کنار این فروشگاه می‌توان فروشگاه‌های اینترنتی تی مال، فروشگاه اینترنتی و خرده فروشی علی اکسپرس و پلتفرم آنلاین علی ماما اشاره نمود.

جمع‌بندی

استقبال افراد از خرید اینترنتی موجب شده که امروزه وب سایت‌های مختلفی خدمات و محصولات خود را به کاربران ارائه دهند. با این حال بررسی انواع وب سایت‌های فروشگاهی نشان می‌دهد که برخی از آن‌ها توانسته‌اند شهرت جهانی پیدا کرده و در زمینه تجارت الکترونیک، موفقیت‌های چشمگیری به دست آورند.

وب سایت علی بابا به واسطه پیشینه درخشانی که دارد در این زمینه توانسته خود را به عنوان موفق‌ترین وب سایت فروشگاهی معرفی می‌کند.

ممکن است دوست داشته باشید