لجستیک

نقش پیشبرد هوش مصنوعی در بخش لجستیک

توسط

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که هر محصولی که شما در اختیار دارید، فرآیندی به نام زنجیره تأمین را طی کرده است. به مانند اکثر صنایع در جهان، امروزه هوش مصنوعی در بخش لجستیک توانسته انقلابی در خود ایجاد نماید.

امروزه کسب و کار‌ها به شکل دیجیتال این امکان را فراهم می‌کنند که بسیاری از شرکت‌ها با هدف افزایش بهره وری خود، با کمک هوش مصنوعی بتوانند ضمن کاهش هزینه‌های زنجیره تأمین، در سریعترین زمان به سودآوری مناسبی دست پیدا نمایند.

تکنولوژی مدرن هوش مصنوعی و همچنین یادگیری ماشین این امکان را فراهم کرده‌اند که برنامه‌های سازماندهی نشده و پراکنده صنعت لجستیک را به بهترین شکل متمرکز نموده و با یکپارچه‌سازی مدیریت زنجیره تأمین، در این حوزه عملکرد چشمگیری داشته است.

نقش پیشبرد هوش مصنوعی در بخش لجستیک

این رویکرد موجب شده که امروزه با بهینه‌سازی فرآیند‌ها بتوان ضمن صرفه‌جویی در زمان، با کاهش خطا‌های انسانی مواجه شده و چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو را به راحتی بتوان پیش‌بینی نمود. با ما در مجموعه سندبادسل همراه باشید تا به شما اطلاعات کافی در این زمینه ارائه دهیم.

https://www.sandbadcell.com/

زنجیره تأمین چیست؟

تمام کالا‌ها باید یک فرآیند را جهت تولید، حمل و نقل و توزیع طی کرده تا به دست مصرف‌کننده نهایی برسند. این سیکل را زنجیره تأمین می نامند.

در بسیاری از شرکت‌ها، زنجیره تأمین به صورت ناکارآمد و با ایجاد هزینه‌های اضافی همراه است. شرایطی که می‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی مانند ناکارآمدی در حمل و نقل، ایجاد تنگنا‌های تولید و در نتیجه نارضایتی مشتری شود.

در کنار این موارد گاهی اوقات تولید بیش از حد محصول این مشکل را به وجود می‌آورد که با رکود مواجه شده و عملاً نتوانید بازدهی مناسبی دریافت کنید. شرایطی که منجر به پرداخت هزینه‌هایی برای ذخیره‌سازی نیز خواهد شد.

مزایای مهم هوش مصنوعی در بخش لجستیک

در چند سال اخیر یکی از ترند‌های لجستیکی، بهره‌مندی از تکنولوژی هوش مصنوعی به شمار می‌رود. بررسی آماری نشان می‌دهد که با استفاده از این تکنولوژی به خوبی می‌توانید بهره وری لجستیک را تا ۵۰ درصد افزایش دهید.

پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی موجب شده که بسیاری از مراحل لجستیکی را شما به شکل مکانیزه و بدون دخالت نیروی انسانی بتوانید انجام دهید.

https://www.sandbadcell.com/

کاهش هزینه‌ها

بدون شک نقش مؤثر هوش مصنوعی در بخش لجستیکی این امکان را فراهم کرده که شما بدون نیاز به منابع انسانی بتوانید فعالیت‌های خود را انجام دهید. شرایطی که موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش سود دهی خواهد شد.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

 

انبارداری سودمند

امروزه برای انبارداری محصولات، دسته‌بندی آن‌ها و همچنین ارسال برای مشتری، شما می‌توانید به شکل هوشمند و با استفاده از ابزاری خاص، جهت انبارداری مکانیزه خدمات خود را ارائه دهید.

استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت‌اشیا می‌تواند به شما کمک کند که فرآیند انبارداری را در گام آخر، جهت تحویل کار به بهترین شکل بهبود بخشید.

https://www.sandbadcell.com/

کاهش آلودگی محیطی و صوتی

یکی دیگر از مزایای استفاده از هوش مصنوعی در بخش لجستیک، کاهش آلودگی محیطی و صوتی به شمار می‌رود. امروزه کمپانی‌های خودرؤسازی سعی کرده‌اند در زمینه تحقیق و توسعه برای خودرو‌های برقی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دهند. خودرو‌های برقی در حوزه انبارداری و حمل و نقل می‌توانند کمک کنند تا با کاهش آلودگی صوتی و آلودگی هوا، فعالیت‌های خود را انجام دهید.

شرایطی که در حالت کلی موجب رفع مشکل ترافیکی و مسیرشناسی هوشمند نیز خواهد شد.

افزایش امنیت

استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند موارد مختلفی را در مبحث امنیت برای شما ایجاد نماید. امنیت در بسته‌بندی محصول و همچنین ایجاد امنیت ناوگان سواری در کنار بهبود فرآیند پشتیبانی به شما کمک می‌کند تا در این زمینه یک گام جلوتر از روش‌های سنتی باشید.

به عنوان مثال امروزه با طراحی سنسور‌ها و سخت‌افزار‌های کاربردی می‌توانید رفتار راننده را در حین رانندگی مشاهده کرده و با کنترل آن، خطرات ناشی در این زمینه را به پایین‌ترین حد برسانید.

پیش نیاز‌ها و چالش‌های آینده

امروزه شرایط به گونه‌ای است که پیش‌بینی نیاز‌های آینده از دشوارترین و مهمترین اموری است که شما در شرکت‌های دولتی باید با دقت بالا و به شکل صحیح انجام دهید.

ماشین‌ها می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا نیاز‌های آینده و چالش‌های پیش رو را پیش‌بینی کرده و بر اساس پیش‌بینی موجود بتوانند تقاضای بازار مصرف را بررسی نمایند. شرایطی که موجب می‌شود شما از یک فناوری و تکنولوژی بسیار کارآمد و قدرتمند بهره‌مند بوده و بدون دغدغه‌های موجود، فعالیت‌های خود را انجام دهید.

“در پلتفرم عمده فروشی آنلاین سندباسل از یک کیلو تا یک کشتی را به راحتی بفروش!!!”

تأثیر هوش مصنوعی در بخش لجستیک و صنایع

کاربرد‌های فوق‌العاده‌ای که هوش مصنوعی در صنعت لجستیک دارد موجب شده که امروزه به شکل گسترده از این تکنولوژی استفاده شود.

یکی از مهمترین کاربرد‌های هوش مصنوعی در صنعت لجستیک، قابلیت استفاده از آن در تمام بخش‌های زنجیره تأمین به شمار می‌رود. تحقیقاتی در این زمینه نشان می‌دهد که زنجیره تأمین فرآیند‌های حمل و نقل، تدارکات موجود در شرکت‌ها و همچنین تولید محصولات وارد یک دوره رنسانس خواهند شد. علاوه بر این کارشناسان معتقدند که زنجیره تأمین هوشمند در سال‌های آینده به عنوان یک تحول عظیم می‌تواند حمل و نقل را با انقلابی جدید مواجه کند.

مشکلات زنجیره تأمین و راه حل‌های ارائه شده توسط هوش مصنوعی

هر اندازه که تقاضا برای خرید محصولات بیشتر شود، شرکت‌های حمل و نقل نیز با دریافت تقاضای بیشتر نیاز به ارائه خدمات خواهند داشت.

در این شرایط کاربرد هوش مصنوعی نیز بیش از پیش به چشم خواهد آمد. امروزه هوشمندسازی حمل و نقل می‌تواند به شما کمک کند تا بسیاری از مشکلات این حوزه را برطرف نمایید.

راه حل‌هایی مانند مدیریت منابع و ارائه خدمات بهتر به مشتری، بهینه‌سازی مسیر‌های حمل و نقل، پیش‌بینی نوسانات در حمل و نقل‌های جهانی و همچنین توانایی نظارت بر پارامتر‌هایی مانند آب و هوا، ترافیک و مسائل اقتصادی _ اجتماعی که کمک می‌کند که قیمت‌گذاری دقیق‌تری بتوانید برای بار انجام دهید. در حالت کلی این تکنولوژی به شما کمک می‌کند تا به خوبی بتوانید از مشکلات این حوزه دوری کنید.

“خرید و فروش عمده آجیل و خشکبار به راحتی چند کلیک ! سندبادسل بزرگترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش عمده”

جالب‌ترین کاربرد هوش مصنوعی در بخش لجستیک

بدون شک کاربرد‌های مختلفی که شما با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانید در بخش زنجیره تأمین و لجستیک دریافت کنید می‌توانند شما را مجاب کنند که از این تکنولوژی بهره ببرید.

با این حال ایجاد تحولات در زمینه حمل و نقل، افزایش سرعت کار و همچنین یافتن راه حل‌ها برای برون رفت از مشکلات توسط کمپانی‌ها، هوشمندسازی جاده‌ها و حفظ زیرساخت‌ها و همچنین پیش‌بینی بهتر برای تقاضا از جمله مهمترین کاربرد‌های هوش مصنوعی در بخش لجستیک به شمار ‌می‌روند.

جمع‌بندی :

آشنایی شما با کاربرد‌های هوش مصنوعی در بخش لجستیک و زنجیره تأمین می‌تواند کمک کند تا با دید کافی نسبت به این تکنولوژی و مزایایی که در صنعت لجستیک دارد بتوانید از آن در موارد مختلف بهره‌مند شوید. با وجود این که بسیاری از مشاغل سعی بر این دارند که اهمیت هوش مصنوعی را نفی کنند.

با این وجود بررسی این تکنولوژی نشان می‌دهد که استفاده از آن می‌تواند کمک کند که شرکت‌های مختلف از رقبای خود پیشی بگیرند. بسیاری از اساتید و کارشناسان این حوزه بر این باورند که پذیرش فناوری و تکنولوژی مدرن به بهترین شکل می‌تواند به عنوان راهکاری جهت بهبود زنجیره تأمین توسط شما شناخته شود.

سندبادسل بزرگترین بستر عمده فروشی آنلاین ، سریع ترین راه پیدا کردن تولید کننده ها و تامین‌کننده های کالاهای عمده فقط تو سندبادسل ممکنه!!”

ممکن است دوست داشته باشید