شهرک اکباتان 2 در تهران ساخته می‌شود

شهرک اکباتان 2 در تهران ساخته می‌شود

توسط

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از آماده سازی زمین 50 هکتاری برای ساخت شهرک مسکونی با تمام خدمات در تهران خبر داد.

حمید رضا صارمی در مراسم کلنگ زنی ساخت ۳ هزار واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران با بیان اینکه ظرف ۸ سال گذشته مرتباً کاهش صدور پروانه داشتیم گفت: برنامه کوتاه مدت شهرداری تهران کاهش زمان صدور پروانه ساخت در سامانه شهرداری از سوم مرداد جاری در سامانه شهرداری تهران فعال می‌شود و جریان ساخت مسکن در شهرداری رونق می‌گیرد.

وی افزود: تا شهریور امسال ۲۱ هزار واحد مسکونی به پروانه‌های صادره که در حال حاضر ۹ هزار و ۳۰۰ واحد است افزوده خواهد شد. در نتیجه این شیب نزولی که در صدور پروانه‌ها داشتیم به سرعت صعودی خواهد شد. از شهریور امسال قطع به یقین شیب نزولی ساخت مسکن روند افزایشی در پیش می‌گیرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران یادآور شد: هدفگذاری ما آغاز ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در در شهر تهران در سال است. امروز ۳ هزار واحد کلنگ زنی می‌شود ضمن اینکه عملیات طراحی و صدور پروانه و ساخت این واحدها سه ساله پیش بینی شده است.

صارمی کلنگ زنی مراسم امروز ساخت مسکن در تهران را در مناطق ۱۸ و ۱۹ پایتخت عنوان و اظهار کرد: پیش بینی ما ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در منطقه ۱۹ و ۶۰ هزار واحد در منطقه ۱۸ است.

وی با اشاره به اجرای کامل شرایط طرح‌های جامع و تفصیلی پایتخت در ساخت و سازهای پایتخت را یادآور شد و گفت: با توجه به سیاست کشور مبنی بر ازدیاد جمعیت، سقف جمعیت پذیری مناطق تجدیدنظر می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری تهران را ایجاد محله‌های الگو با رویکرد ایرانی- اسلامی و فناوری نوین عنوان و اظهار کرد: به زودی یکی از محلات الگو با تمام خدمات به مساحت ۵۰ هکتار که در مراحل طراحی اولیه است آغاز می‌شود و قرار است الگویی باشد که شهرک اکباتان در برابر هیچ باشد.

وی گفت: از سال ۱۳۸۴ تا زمان شهردار شدن زاکانی سازمان نوسازی شهرداری تهران غیر از محلات نواب، ۵ هزار واحد مسکونی در تهران را نوسازی کرده است اما در زمان مدیریت شهری زاکانی ۳ هزار واحد فرسوده نوسازی شد و تا شهریور امسال از ۵ هزار واحد عبور می‌کند.

صارمی تاکید کرد: از سه شنبه هفته جاری دو تفاهم نامه با بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان اجرایی (ره) امضا می‌شود که ظرفیت این دو نهاد در قرارگاه جهادی تأمین مسکن شهرداری تهران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه اجاره داری حرفه‌ای را عملیاتی می‌کنیم تصریح کرد: با قانون جهش تولید مسکن به این حرکت رو به رشد کمک می‌کنیم تا مردم در سایه سیاست‌های نظام به خدمات مطلوبی دست یابند.

ممکن است دوست داشته باشید