"در پلتفرم عمده فروشی آنلاین سندباسل از یک کیلو تا یک کشتی را به راحتی بفروش!!!"

بهای طلا امروز سه شنبه در بازار جهانی 1401/05/18

توسط

به‌نظر می‌رسد رسیدن به مرز 1800 دلار برای طلا در آستانه انتشار خبر تورم در آمریکا در روز چهارشنبه بسیار خوش‌بینانه است. این خبر برای قیمت طلا، دلار و سود اوراق قرضه آمریکا بسیار اهمیت دارد. پیش‌بینی می‌شود نرخ تورم در آمریکا در ماه گذشته میلادی به 8.7 درصد رسیده باشد.

دراین‌بین، ارزش دلار از اوج هفته گذشته پس‌از خبر افزایش قابل‌توجه نرخ اشتغال در آمریکا و کاهش نگرانی درمورد رکود اقتصاد دنیا، پایین آمده‌است.

 
 

اما سرمایه‌گذاران هنوز هم نگرانند اطلاعات مثبت اشتغال در آمریکا باعث تصمیمات سختگیرانه‌تر فدرال رزرو این کشور شود. انتظار می‌رود این بانک در اجلاس ماه سپتامبر بازهم نرخ بهره را افزایش دهد.

 گزارش مثبت اشتغال در آمریکا نشان می‌دهد اقتصاد این کشور علی‌رغم 2 فصل متوالی منفی شدن تولید ناخالص داخلی، هنوز هم درحال‌توسعه است. این خبر برای طلا بدین معناست که روند افزایش قیمت این فلز گران‌بها به خطر می‌افتد. قیمت طلا طی هفته‌های اخیر از کمتر از 1700 دلار به حدود 1800 دلار رسیده‌است.

قیمت طلا در پاسخ به خبر اضافه شدن 528 هزار شغل در آمریکا در ماه ژوییه 1 درصد در روز جمعه کاهش یافت و تا  روز دوشنبه به 1793 دلار بازگشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.15 درصد کاهش به 1786 دلار و 25 سنت رسید.

قیمت نقره با 0.37 درصد افزایش به 20 دلار و 69 سنت رسید و پلاتین با 0.05 درصد کاهش، 943 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

ممکن است دوست داشته باشید