قیمت جدید طلا، قیمت سکه و ارز 1401/02/31

انتشار آمارهای جدید از مالیات طلافروشان

توسط

انتشار آمارهای جدید از مالیات طلافروشان نشان داد که مجموع مالیات ابرازی طلافروشان کل کشور در شرایطی حدود 26 میلیارد تومان بوده که مجموع مالیات تشخیصی از سوی سازمان مالیاتی بیش از 10 برابر این مبلغ بوده است.

آمارهای سازمان امور مالیاتی از رقم مالیات ابرازی صنف طلا و جواهر نشان می‌دهد که سال گذشته تعداد ۶ هزار و ۳۵۸ واحد فعال در صنف  طلا و جواهر در کل کشور، رقمی بیش از ۴۰ میلیارد تومان مالیات ابرازی داشته‌اند.

این بدان معناست که به طور میانگین هر واحد صنفی در سال گذشته تنها ۶ میلیون تومان مالیات ابراز کرده است. هر چند مالیات تشخیصی سال گذشته در آمار اعلامی اعلام نشده، اما داده‌های دو سال قبل از آن تفاوت قابل توجه بین مالیات ابرازی این صنف و مالیات تشخیصی را نشان می‌دهد.

بر اساس اطلاعات موجود در سال ۹۹ رقم مالیات ابرازی این صنف بیش از ۲۶ میلیارد تومان بوده است. بر این اساس اظهارنامه‌های ابراز شده فعالان صنف طلافروشی کشور، مالیات ابرازی هر واحد طلافروشی در سال ۹۹ تنها ۳ میلیون تومان بوده است.

با این حال رقم تشخیصی سازمان امور مالیاتی از طلافروشان سراسر کشور در سال ۹۹  بیش از ۲۸۵ میلیارد تومان بوده که بیش از ۱۰ برابر رقم ابرازی فعالان این صنف بوده، به طوری که رقم دریافتی سازمان مالیاتی از هر واحد صنفی به طور میانگین بیش از ۳۲ میلیون تومان بوده است.

سندبادسل، بازاربزرگ عمده فروشی کالا با تنوعی بالا از محصولات به قیمت عمده، مرجع خرید تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی و مرجع محصولات عمده ایرانی”

ممکن است دوست داشته باشید