Gold prices in the world market

قیمت طلا در بازار جهانی چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

توسط

 افزایش ارزش دلار و قابلیت نقد شدن طلا برای پوشش ضرر و زیان سایر سرمایه‌ها، قیمت این فلز گران‌بها را پایین آورده بود، اما قیمت هر اونس طلا امروز با 0.38 درصد افزایش به 1815 دلار و 39 سنت رسیده‌است.

قیمت دلار بعد از این‌که در روز دوشنبه به بالاترین رقم طی 2 دهه گذشته رسید، ثابت مانده‌است. بنابراین تمایل سرمایه‌گذاران برای خرید طلا پایین آمده است. افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو آمریکا و سود اوراق قرضه‌ خزانه‌داری این کشور هزینه نگهداری طلا را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد.

قیمت طلا هنوز هم بی‌ثبات است. سرمایه‌گذاران در حال بررسی ارقام تورم در آمریکا هستند که در هفته گذشته منتشر شد. انتظار می‌رفت بی‌ثباتی بالایی که پس‌از انتشار خبر تورم بالا در آمریکا درمورد طلا به وجود آمد به‌خاطر عکس‌العمل قاطع فدرال رزرو به‌سرعت از بین برود، ولی همچنان ادامه دارد.

قیمت نقره هم امروز با 0.91 درصد افزایش به 21 دلار و 15 سنت رسید و پلاتین با 0.77 درصد افزایش 932 دلار و 9 سنت معامله می‌شود.

طلا در رقابت با بازار سهام همواره به‌عنوان یک پشتوانه ایمن عمل کرده است. افزایش نرخ بهره خزانه‌داری آمریکا بازار سهام را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر کرده و تمایل برای طلا را پائین‌تر می‌آورد.

اما مشکلات زنجیره‌های عرضه به‌خاطر احتمال قرنطینه‌های دوباره در چین و ادامه‌ فشار تورم همچنان وجود دارد. طلا همواره به‌عنوان یک پشتوانه‌ در زمان تورم بالا در نظر گرفته‌شده است.

 

https://www.sandbadcell.com/

ممکن است دوست داشته باشید